Переоформлення авто за генеральним дорученням в Україні в 2022 році

Досить часто людина набуває автомобіля не тільки для особистого використання, а іноді передає право керування цим транспортним засобом членам своєї сім’ї або друзям. Однак необхідно розуміти, що для водіння чужої машини обов’язково потрібно мати при собі документ, який дає право використання цього автомобіля. Подібний документ є підтвердженням того, що транспортні засоби використовуються з дозволу власника. І саме тому варто обговорити питання щодо того, як відбувається переоформлення авто за генеральною довіреністю в Україні 2022 року і що потрібно знати з цього питання.

generalnya doverennost 5 - Переоформлення авто за генеральним дорученням в Україні в 2022 році

Що таке генеральна довіреність?

З юридичної точки зору довіреність, яка дається на автомобіль, є фактично письмовим дозволом на те, щоб він ним користувався іншою особою – маєте на увазі фізичну особу, тобто друг, родич, дитина – природно, повнолітня і так далі.

Довіреність є офіційним документом, тому складається вона на спеціальному бланку, і варто сказати, що вона дає право на власність. Справа в тому, що є генеральна довіреність на автомобіль, і на підставі цього документа можна навіть подавати транспортний засіб на продаж. Однак потрібно розуміти, що у довіреності лише тимчасовий характер, і фактично переоформити автомобіль за генеральною довіреністю без присутності першого власника, тобто головного власника практично неможливо. Дія довіреності припиняється зі смертю тієї людини, яка її підписувала. І потрібно все дуже ретельно вивчити з приводу того, як переоформити авто в Україні за новими правилами.

generalnya doverennost 2 - Переоформлення авто за генеральним дорученням в Україні в 2022 році

Важливий факт! В Україні довіреність для того, щоб просто сісти за кермо автомобіля не потрібна. Досить попросити у господаря технічний паспорт, якщо він є, то ніхто не буде проти того, що людина водить не свій автомобіль. Проте, генеральна довіреність ще є документом, який потрібно мати. Правда переоформлення авто після смерті власника у 2022 році неможливо.

Скільки діє генеральна довіреність в Україні?

Говорячи про максимальний термін того, скільки діє цей документ, маються на увазі три роки. Проте законодавство України залишає за довірителям час, на який може поширюватися цей документ. Це може бути будь-яка цифра. До речі, деякі нотаріуси користуються тим, що громадяни не знають про своє право, тому вони обмежують термін дії документа.

Читайте так же:  Льготная растаможка авто в Украине в 2020 году

Як оформити довіреність у 2022 році?

Оформити довіреність на автомобіль можна лише за допомогою нотаріуса. Документ має бути офіційним, тобто просто підписати певний папір точно не вдасться.

generalnya doverennost 1 - Переоформлення авто за генеральним дорученням в Україні в 2022 році

Для складання документа використовуються такі дані:

 • паспортні дані тієї людини, яка є власником автомобіля;
 • його ідентифікаційний номер;
 • всі дані на автомобіль, починаючи від номера двигуна, та закінчуючи свідоцтвом про реєстрацію;
 • дані людини, на яку оформляється довіреність;
 • та окремим пунктом йде перелік маніпуляцій, який довірена людина може здійснювати із транспортним засобом.

Щодо того, скільки коштує генеральна довіреність, то ціна складається на основі бланку, тобто того, скільки коштує бланк, а також нотаріальних послуг. У довіреності обов’язково вказується дата видачі документа, інакше він не є недійсним. Обов’язковими є підписи та друк, тому процес реєстрації авто в Україні досить складний.

generalnya doverennost 4 - Переоформлення авто за генеральним дорученням в Україні в 2022 році

Що дає генеральна довіреність?

Довіреність на керування автомобілем дає право людині керувати транспортними засобами, проте це не єдине, що можна робити із цим документом. Крім управління вона також дозволяє підписувати всі документи, що стосуються машини, причому робиться на основі підпису власника. Також людина, яка має генеральну довіреність, може представляти власника транспортного засобу у всіх сервісних центрах МВС, страхових компаніях та СТО.

Читайте так же:  Последние новости о растаможке авто в Украине в 2020 году

Купи продай

Щодо того, як поводиться генеральна довіреність, якщо людина хоче продати автомобіль, то це питання варто розглянути більш докладно. Потрібно пам’ятати, що у разі продажу за довіреністю власником транспортного засобу залишається довіритель, причому доти, доки покупець повністю не переоформить машину на себе чи іншу особу.

Що це за собою спричиняє? Саме на власника автомобіля приходитимуть штрафи, а також квитанції за несплату штрафів, якщо буде ДТП, то під підозру насамперед потрапляє та людина, яка володіє автомобілем, якщо немає іншого представника.

generalnya doverennost 6 - Переоформлення авто за генеральним дорученням в Україні в 2022 році

Для покупця теж є ризики. Якщо власник раптово помре, то право на володіння автомобілем перейде до його спадкоємців. І тут вже дуже складно буде довести, що автомобіль купили за довіреністю. Також право на володіння автомобілем може перейти судом, і всі кошти загубляться, тобто машину доведеться повернути.

Краще, звичайно, оформляти машину відразу на себе і не їздити за довіреністю, а бути власником транспортного засобу, а для цього потрібно просто знати про те, скільки коштує переоформити машину в Україні.

Довіритель, тобто людина, яка видає довіреність, ставлячи свій підпис, може в односторонньому порядку відкликати генеральну довіреність. Щоб підтвердити факт покупки машини за генеральною довіреності, необхідно нотаріально підтвердити факт отримання від покупця грошових коштів за автомобіль. Це можна зробити за допомогою розписки на всю суму отримання, у зворотному випадку може мати місце шахрайська схема, довести яку в суді буде максимально складно.

Управління чужим авто за довіреністю

Сьогодні в Україні звичайна довіреність скасована, як уже сказано вище, для того, щоб водити чужий автомобіль, достатньо лише й мати при собі водійське достовірніше, страховку на машину, а також технічний паспорт, тобто оригінал цього документа. Гострої потреби в оформленні довіреності немає.

generalnya doverennost 8 - Переоформлення авто за генеральним дорученням в Україні в 2022 році

Проте пройти технічний огляд, продати автомобіль без господаря машини не вдасться. До речі, якщо людину, яка їздить просто з технічним паспортом, але не є власником автомобіля, затримає поліція, під час спроби продати автомобіль без довіреності, то транспортний засіб може бути навіть вилучено.

Читайте так же:  Новые штрафы ПДД в Украине 2022

Вартість постановки авто на облік

У 2021 році Україні змінилася вартість реєстрації автомобіля. Справа в тому, що збільшився пенсійний збір, з 1 січня його підвищили, наразі розмір становить 2481 гривню. Отже, збір при придбанні авто розраховується за новими правилами.

generalnya doverennost 9 - Переоформлення авто за генеральним дорученням в Україні в 2022 році

Щодо податку, то:

 • 3% доводиться платити за автомобіль вартістю до 409 тисяч гривень;
 • 4 % – це для автомобіля вартістю від 409 000 до 719 000 гривень;
 • та 5 % – це податок для автомобіля вартістю понад 700–19 000 грн.

Цей платіж вноситься лише за першої реєстрації транспортного засобу, тобто ціна за переоформлення авто 2022 в Україні другого власника від цього залежить. Він поширюється і нові автомобілі, і ті, які вже експлуатувалися, але вивезені із закордону. Під час перепродажу цей податок не сплачується.

В цілому, якщо говорити про те,скільки коштує поставити машину на облік в Україні у 2022 році, то переоформлення машини коштує невелику суму:

 • за номерний знак сплачується близько 130 гривень;
 • новий техпаспорт коштує 400 – 600 гривень;
 • та бланк реєстрації та зняття з обліку – близько 115 грн.
generalnya doverennost 7 - Переоформлення авто за генеральним дорученням в Україні в 2022 році

Вартість переоформлення становить близько 900 гривень, тож сума невелика.

Оставьте комментарий