Безвізові країни для України 2021 року

Вже більше трьох років діє безвізовий режим між Україною та низкою країн Європейського Союзу. За цей час перевагами цього режиму могли скористатися мільйони українців, для різних цілей візитів.

Для того, щоб відвідати безвізові країни для України, потрібно зібрати невеликий пакет документів і мати біометричний паспорт. Здавалося б в теорії все просто, але на практиці можуть з’являтися питання щодо вільного переміщення між країнами Європи.

Безвізові країни для громадян України в 2021 році

Куди українцям можна без візи

Перед початком планування туру в Європу потрібно знати які країни готові прийняти жителя України тільки з закордонним паспортом. На лютий 2021 року це 35 держав, основна кількість яких входить в Шенгенську зону. Їх можна поділити на три умовні категорії:

  1. 27 країн, що входять до Європейського Союзу.
  2. країни, що входять в Шенген, але не є членом ЄС. Це Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн.
  3. держав, які планують приєднатися до Шенгенської зони. Це Албанія, Чорногорія, Сербія, Туреччина і Північна Македонія.

Потрібно відзначити, що безвізові країни для України, список яких постійно поповнюється, мають на увазі, що людина буде перебувати в ній з короткостроковим візитом. За цей час можна встигнути відвідати країну з метою туризму, зустрічі з родичами, для ділової поїздки або навчання.

Який період можна перебувати українцю закордоном без візи

Для українців існують деякі обмеження щодо перебування в країнах з безвізовим режимом. Основне з них стосується терміну безперервного перебування в державі. У більшості країн громадяни України можуть перебувати без отримання спеціальної візи не більше 90 днів з 180 днів. Важливо знати, з якого моменту починається відлік днів перебування в безвізовій країні. Зробити підрахунок можна досить просто, взявши до уваги деякі нюанси.

Читайте так же:  Численность и вооружение армии Украины на 2020 год

Першим днем вважається день в’їзду на територію Шенгенської зони не залежно від країни. Відповідно подібний принцип застосовується, щоб визначити останній день перебування в зоні.

Період в 180 днів не є фіксованим. Він залежить від дати в’їзду і виїзду українця з держави ЄС. Перебування в країні з безвізовим режимом не є накопичувальним. Це означає, що якщо громадянин, наприклад, поїхав до Норвегії і пробув там 14 днів, то в наступну поїздку 76 днів не додаються до дозволених 90 днів.

Українцям варто звернути увагу ще на одну тонкість. Вони мають право в’їжджати без візи в наступні країни:

  • Болгарія;
  • Румунія;
  • Хорватія;
  • Кіпр.

Кожна з цих країн встановлює обмеження на перебування в ній. Це ті ж 90 днів. Але при цьому перераховані держави не входять в Шенген, а це означає, що громадянин України може знаходиться в кожній з 4 держав по 90 днів.

Нова система авторизації для поїздок

Безвізові країни для громадян України в 2021 році не внесли особливих змін в правила в’їзду на їх територію, але при цьому в пресі раз у раз з’являються заголовки, що посилили правила, а то і скасували безвіз взагалі. Насправді ці публікації не відповідають дійсності. Громадяни України можуть їздити закордон, як і раніше, а список країн, куди не потрібна віза тільки поповнюється.

Безвізові для України в 2021 році

Але все ж в 2021 році українців чекають деякі нововведення. Головне з них стосується запуску Європейської інформаційної системи авторизації подорожей. Її головною метою є відстежити перебування мандрівника в країнах, його пересування і попередити перевищення терміну перебування в Шенгенській зоні. Сама ідея подібної системи виношувалася вже давно. У 2016 році фахівці приступили до її розробки. Повністю впровадити всі функції планується вже до 2022 року.

Читайте так же:  Будет ли майдан в Украине в 2018 году?

Її творці бачать масу переваг у впровадженні системи, як для мандрівників, так і для митних служб. Головною перевагою для мандрівника є те, що в електронній формі потрібно буде заповнити дані і на митниці достатньо буде пред’явити лише паспорт. Єдиним нюансом є те, що дані потрібно оновлювати кожні три роки або при зміні біометричного паспорта.

Куди можна буде поїхати влітку 2021

У 2020 році через карантинні обмеження багатьом українцям довелося переглянути плани на свою відпустку закордоном. Зараз, коли почалася вакцинація, багато хто став переживати в які країни можна буде потрапити без довідки про щеплення. Останні новини про безвізові країни для України в 2021 році вселяють оптимізм.

Так з 1 березня планується відкриття кордонів з Грузією. Для того, щоб провести відпочинок в цій країні досить мати позитивний ПЛР-тест. На третій день перебування в Грузії відпочиваючий повинен зробити ще один тест за свій рахунок. І все. Ніяких додаткових медичних довідок не потрібно.

Також з 1 березня свої кордони планував відкрити Кіпр. Але поки влада країни не поспішає цього робити. Вони пам’ятають ситуацію, що склалася із захворюваністю влітку 2020 року. Але все ж до травня влада має намір приймати туристів.

Також, ближче до літнього сезону, чекає українців Болгарія і Туреччина. Балканські країни, такі як Чорногорія, Македонія, Албанія чекають на своїй території туристів з України. При в’їзді досить буде пред’явити негативний тест на COVID-19, зроблений не пізніше ніж за 96 годин до прибуття.

Європейські держави, що входять до Шенгенської зони, налаштовані абсолютно протилежно. Через те, що в ряді країн зберігається висока захворюваність коронавірусом, вони вважають за краще тримати свої кордони закритими для туристів. Як ситуація зміниться до літа поки ніхто не ризикує коментувати.

Читайте так же:  Когда вступит в силу уголовная амнистия 2018 в Украине?

Поки виїзд закордон обмежений, українці із задоволенням подорожують по рідній країні і відкривають для себе безліч унікальних місць.

Оставьте комментарий