Бухгалтерський календар на 2020 рік з термінами здачі звітності по місяцях

Бути бухгалтером не так вже й просто. Це вкрай складна і відповідальна робота, яка має на увазі виконання людиною великої кількості обов’язків. Помилки, зроблені бухгалтерами, часто приносять підприємству збитки або загрожують серйозними санкціями від представників податкової та інших служб. Допомогти представникам цієї непростої професії у виконанні своїх обов’язків може бухгалтерський календар на 2020 рік з термінами здачі звітності по місяцях, який містить всю важливу інформацію і масу корисних підказок.

календар 2020

Детальніше про цей календар


Якщо на підприємстві є кілька бухгалтерів, між якими чітко розподілені всі обов’язки, то це дуже зручно, адже так зменшується шанс помилки. Але буває і таке, що організація має тільки одного бухгалтера, якому доводиться займатися нарахуванням заробітної плати працівникам, подачею всіх документів і звітів в належні органи, сплатою податків і зборів. І ці всі обов’язки потрібно виконувати своєчасно. Якщо, наприклад, спізнитися з подачею звітної документації в належні інстанції, то на підприємство накладаються відповідні санкції у вигляді штрафів або більш серйозних покарань. З кожним роком штрафи збільшуються, а тому вони можуть доставити чимало проблем бюджету установи.

Дані для здачі податкової та бухгалтерської звітності для ОСНО, ССО, ЕНВД і патенту, а також інші підказки, які містяться в календарі, допоможуть не забувати про всі важливі дати і терміни. Зручно те, що на додаток в ньому міститься інформація з виробничого календаря. Це вихідні, робочі та святкові дні, переноси робочого часу, а також норми робочого часу, які використовуються при нарахуванні зарплати співробітникам. Календар є незамінним помічником, як для початківців, так і для досвідчених бухгалтерів.

календар є незамінним помічником

Строки сплати податку на прибуток та ЄСВ

Єдиний соціальний внесок повинен сплачуватися підприємцями, які користуються найманою працею, тобто мають штат співробітників і страхують своїх працівників шляхом сплати коштів до фонду соціального страхування. Фіскальна політика передбачає, що всі платники ЄСВ заносяться в спеціальний реєстр. У підсумку це додає роботи бухгалтерам, адже їм доводиться не тільки проводити розрахунок і сплату ЄСВ, але і вести звіт у відповідній формі, надавати інформацію контролюючим органам для перевірки, подавати звітність. Відрахування єдиного внеску проводиться у момент нарахування заробітної плати, але не пізніше 20 числа місяця, що йде за датою нарахування, навіть якщо зарплата ще не була виплачена працівникам. Але якщо дата сплати припадає на вихідний, то проводити її необхідно на наступний робочий день. Графік звітності до 2020 року з розбивкою по кварталах показує, що гранична сплата цього податку, незалежно від застосовуваної системи оподаткування має відбуватися в наступні терміни:

  • Перший квартал – до 19 квітня.
  • Другий квартал – до 19 липня.
  • Третій квартал – до 21 жовтня.
  • Четвертий квартал – до 20 січня 2021 року.

Що стосується звітності, то юридичні особи та податкові агенти подають документацію щомісяця, але не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним. А ось для фізичних осіб звітний період становить цілий рік і вони мають подавати звітність не пізніше 10 числа 2021 року. Для самозайнятих громадян звітний період теж становить рік, але вони повинні подавати документацію до першого травня 2021 року.

Читайте так же:  Бухгалтерский календарь на март 2021 года в Украине

Податок на доходи фізичних осіб повинен відраховуватися одночасно з виплатою заробітної плати працівникам. Це лише у разі, якщо зарплата видається працівникам у готівковому вигляді або шляхом грошового переказу на банківський рахунок фізичної особи. Також податок може перераховуватися протягом одного банківського дня після нарахування заробітної плати, якщо виплата зарплат здійснюється у натуральній формі або готівкою з каси податкового агента.

Є ще й третій варіант, коли дохід нараховується, але не виплачується. У такому разі сплата податку повинна здійснюватися протягом 30 днів з моменту нарахування заробітної плати. Терміни здачі звітності в Україні згідно з календарем бухгалтера на 2020 рік в Україні для тих, хто сплачує ПДФО, можуть бути різні. Юридичні особи та податкові агенти повинні подавати звітність протягом сорока днів після закінчення чергового звітного кварталу. Фізичні особи, для яких звітний період дорівнює року, надають декларації протягом сорока днів після закінчення чергового календарного року. Що стосується самозайнятих громадян ситуація точно так само як і єдиним соціальним внеском.

Как рассчитать возврат сумм

Ще кілька важливих дат у календарі бухгалтера


У бухгалтерському календарі міститься також інформація щодо єдиного податку. Кожна група платників здійснює оплату по-різному, як і подає документацію. Строки подання звітності за ССО у бухгалтерському календарі такі:

  • Представники першої та другої групи платників повинні передавати звітність щорічно протягом двох місяців після закінчення чергового звітного періоду.
  • Підприємці третьої групи надають належним інстанціям документацію щоквартально протягом 40 днів після закінчення чергового звітного кварталу.
  • Четверта група теж звітує щорічно, відправляючи декларації не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним.
Читайте так же:  Рейтинг эхолотов для рыбалки: ТОП лучших марок и моделей

Що стосується дат сплати єдиного податку, то представники перших двох груп виробляють авансові внески щомісяця не пізніше 20 числа. Платники третьої групи повинні здійснювати сплату протягом 50 днів після закінчення звітного періоду. Четверта група платить єдиний податок кожен квартал протягом місяця після його закінчення.

Обов’язковою до сплати також є військовий збір. Календар бухгалтера з термінами здачі звітності в Україні нагадує, що звітність повинна подаватися юридичними особами та податковими агентами протягом сорока днів після закінчення чергового кварталу. Зі сплатою справи йдуть інакше, є три варіанти:

  • Водночас, коли відбувається нарахування оподатковуваного прибутку.
  • Протягом трьох банківських днів, якщо нараховується співробітникам заробітна плата виплачується в не грошовій формі або ж готівкою з каси податкового агента.
  • Якщо заробітна плата нараховується працівникам, але не виплачується, то тоді сплата відбувається протягом 30 днів після дати нарахування.
Прогноз экономики Украины на 2019-2021 годы

Решта податків і звітність


Дуже зручно і корисно те, що в самому календарі додатково визначається, які терміни здачі звітності в 2020 році для інших податків і зборів. Наприклад, підприємці повинна сплачувати податок на додану вартість за кожен місяць протягом наступних 30 днів. Що стосується звітності, то вона теж надається щомісяця протягом 20 днів після його закінчення. Є ще й екологічний збір, звітну документацію про якому підприємці повинні передавати в інстанції щокварталу протягом сорока днів після закінчення кожного звітного періоду. А сплата проводиться протягом 50 днів після кінця чергового кварталу.

Деякі підприємці повинні проводити рентну плату. Тут є два варіанти. Якщо підприємець займається транзитом небезпечних речовин, видобуванням корисних копалин або користується радіочастотним ресурсом, то він сплачує податок щомісяця протягом 20 днів після закінчення звітного періоду і точно так само кожен місяць протягом 30 днів передає декларації та іншу документацію. Якщо ж підприємець веде діяльність, пов’язану з використанням водних або лісових ресурсів, а також ділянок надр, то він проводить сплату податку кожен квартал протягом 40 днів після його закінчення і протягом 50 днів подає документацію в належні інстанції.

Читайте так же:  Державні свята у 2021 році

Є спеціальна таблиця строків здачі звітності в календарі бухгалтера в Україні, де міститься вся коротка інформація. Там також визначаються строки для туристичного та транспортного збору, земельного податку. Для транспортного податку звітний період становить цілий рік, а вся документація подається до 20 лютого наступного року. Якщо підприємство було щойно створене, то звітність подається протягом місяця після офіційної реєстрації. Авансові платежі повинні проводитися протягом 30 днів після закінчення чергового кварталу. Туристичний збір сплачується протягом 50 діб після завершення звітного кварталу, а декларації подаються не пізніше ніж через 40 днів. Водночас за земельний податок підприємці повинні звітувати щомісяця і щороку. Виходить так, що подаються помісячні декларації і одна велика за цілий рік. Сплата відбувається протягом 30 діб після чергового місяця.

Сам календар містить набагато більше інформації. Терміни здачі звітності для ІП в бухгалтерському календарі на 2020 рік позначаються і для акцизного збору, податку на нерухомість, збору за паркувальні місця, фінансової звітності і навіть документації про працевлаштування інвалідів.

уровень инфляции в январе не будет слишком высоким

Решта податків і звітність

Є кілька варіантів календарів, які виробляються різними редакціями або компаніями. На даний момент найбільш зручним і популярним є календар бухгалтера на 2020 рік для України “Ліга закон”, яким активно користуються бухгалтери по всій країні. Він містить додаткові примітки та рекомендації. В іншому у всіх календарях інформація абсолютно однакова, а тому немає особливої різниці між тим, яку саме редакцію і версію вибирати. Користуватися можна тим календарем, який зручніше і приємніше.

Оставьте комментарий