Чи буде підвищення зарплати моряка в Україні в 2022 році останні новини

2021 року заробітна плата моряка в Україні значно перевищувала за рівнем оплату праці людей, які працювали на «суші». Така робота дуже приваблива для молодих людей, але не всі розуміють всю складність професії моряка і здатні на тривалу розлуку з близькими людьми. У зв’язку з важкими умовами, чи варто з’ясувати, коли морякам підвищать зарплату в Україні?

moriak zarplata 3 - Чи буде підвищення зарплати моряка в Україні в 2022 році останні новини

Труднощі професії моряка в Україні

Найефективніший і недорогий вид транспортування вантажів, що забезпечує приблизно 75% міжнародних перевезень різних вантажів – це морські перевезення.

Сьогодні багато великих компаній працюють під прапорами таких країн, як Маршаллові Острови, Ліберія та Панама. Завдяки цьому власникам суден вдається значно здешевити вартість вантажоперевезень та знизити розмір податків. Зберігши при цьому досить хорошу зарплату для екіпажу на судах.

moriak zarplata 1 - Чи буде підвищення зарплати моряка в Україні в 2022 році останні новини

Сучасні реалії

Середня зарплата моряка далекого плавання в основному залежить від посади і типу, до якого належить судно.

Наприклад, у 2021 році дохід моряків на суднах, що транспортують нафтопродукти, у 1,5-2 рази більший, ніж на суднах, що займаються перевезенням суховантажів (чорного вугілля, зернових).

Командний склад екіпажу складається із офіцерського складу. Це капітан, старпом, його помічники, головний механік і два помічники і обов’язково електрик. Пересічний склад екіпажу складається з боцмана, мотористів, матросів та кока.

Підвищення зарплати морякам в Україні 2022 на 4,5% моряки можуть отримувати тільки після 2-х років, після того, як вони уклали контракт з роботодавцем. переговорної групи.

Переговори між судновласниками та профспілками моряків щодо підвищення заробітної плати мали розпочатися навесні 2020 року, але у зв’язку із всесвітнім карантином, їх відстрочили до осені 2021 року.

Міжнародна федерація транспортних робітників зробила заяву про складність переговорів через нестабільність приросту прибутку на галузі морських перевезень, що з карантином під час пандемії. Окремо було зазначено, як складно працювати морякам у цих умовах.

Об’єднана переговорна група, у свою чергу, заявила, що домовленість про зарплату моряків допоможе найближчим часом забезпечити стабільність оплати праці на ринку, що значно покращить ситуацію в умовах нестабільності попиту, що спостерігається під час пандемії.

moriak zarplata 4 - Чи буде підвищення зарплати моряка в Україні в 2022 році останні новини

Що обіцяють на 2022 рік морякам – чи індексація буде?

На початку осені у столиці Англії мають відбутися складні переговори між представниками Міжнародної федерації транспортників та власниками великих компаній у галузі морських перевезень. Темою обговорення будуть нові умови найбільшого колективного договору у галузі вантажоперевезень у воді.

Йдеться про Колективний договір Міжнародного переговорного форуму (IBF). Його роль регулювання стандартів і правил найму у сфері морських перевезень важко недооцінити. Цей договір є основним документом у галузі судноплавства. У ньому регламентує умови праці та мінімальну зарплату моряків. На підставі цього документа підписано понад 70% договорів МТФ про оплату праці для понад 10 тисяч судів. Варто уточнити, що зарплата капітана морського судна в Україні завжди вища, ніж оклад інших працівників судна. Дія договору, що діє нині, закінчується на початку зими 2022 року.

На початку весни 2020 року в Сінгапурі було заплановано попередні переговори про оплату праці моряків, а також суми виплат при втраті працездатності або загибелі. Також регламентації відрахувань на соціальне забезпечення. Проте через карантин переговори весь час переносили.

Читайте так же:  Оклады госслужащих в 2022 году в Украине

У квітні цього року під час переговорів у МОП Міжнародна федерація ТР вимагала прийняття збільшення зарплати моряків на десять відсотків, тоді як судновласники пропонували лише три відсотки. Сторони не дійшли спільного рішення і переговори зайшли в глухий кут.

Останні новини про індексацію зарплати моряка в Україні у 2022 роціобговорюють, що міжнародна федерація ТР не афішує, який відсоток підвищення заробітної плати вони обговорюватимуть із роботодавцями на майбутніх переговорах. Але очікується, що це буде двоцифрове число.

Міжнародна федерація ТР планує аргументувати свої вимоги позбавленнями та важкими умовами праці, перебуванням у плаванні терміну, що набагато довше, ніж обумовлений у контракті та іншими обставинами, які довелося пережити багатьом сотням тисяч моряків.

Як вагомий аргумент планується також використовувати величезні прибутки, які отримують власники судноплавних компаній. Звичайно, представники великих роботодавців стверджуватимуть, що загальний показник прибутку не характеризує стан усієї галузі, а лише деяких найбільших перевізників. І що багато компаній зазнають збитків під час карантину, тоді як витрати на експлуатацію суден зростають з кожним днем. Але Міжнародна федерація ТР не має наміру більше погоджуватися на відстрочку щодо збільшення фонду оплати праці моряків.

moriak zarplata 4 - Чи буде підвищення зарплати моряка в Україні в 2022 році останні новини

На даний момент кожен моряк може підтвердити свій робочий стаж завдяки протоколам ДКК. «Морречсервіс» має можливість опрацювати всі протоколи ДКК, щоб підтвердити реальний стаж моряків. Проте навіть після опрацювання всіх документів не всі змогли отримати підтвердження до диплому.

Відновлено роботу електронної форми єдиного Державного реєстру документів моряків. Передбачено також перехід до електронної форми документів з кваліфікації. При обробці паперового варіанта протоколів ДКК «Морречсервіс» стався тимчасовий збій. Але зараз усі питання вже вирішено.

Тепер моряки, у яких протокол ГКК у паперовому вигляді, можуть:

  • зробити запит у філію «Морречсервісу» в Маріуполі, Херсоні, Ізмаїлі та Одесі;
  • одержати відповідний робочий документ, надавши необхідні документи;
  • при оплаті послуги, отримати паперовий бланк робочого документа, який внесено до ЄДР.
Читайте так же:  Яка буде мінімальна пенсія в Україні в 2022 році?

Працівники сервісних центрів пов’язуються з моряками, які мають протоколи ДКК, але не отримали робочий документ. У моряків є можливість самостійно звернутися до «Морречсервісу» та зробити запит на надання документа.

За офіційними заявами скорочення моряків у 2022 році в Україні не передбачається, навпаки, морські перевезення стали більш популярними та постійно набирається новий персонал.

Оставьте комментарий