Чи буде підвищення зарплати адвоката в Україні в 2021 році

Зараз відзначається стійка тенденція до підвищення розцінок за надані послуги правознавців та адвокатів. Чи буде сс, останні новини не коментують, обмежуючись обговоренням посадових окладів прокурорів і суддів. Це пояснюється тим, що у держави залишається все менше захисників, послуги яких оплачуються з бюджету.

Підвищення зарплати адвоката в Україні в 2021 році

Обставини формування оплати адвокатів

Ще недавно українські новинні видання з гордістю повідомляли про значне зростання частоти звернення населення за юридичними послугами і бачили в цьому наближення буденної реальності до західних критеріїв.

Юрист став затребуваною і престижною професією, при цьому багато вузів збільшили оплату за навчання цієї спеціальності. Відносно недавно на інформаційних порталах стали часто з’являтися публікації, викликані збільшеною вартістю послуг у правовій сфері не тільки для фізичних, а й для юридичних осіб.

Зарплата адвоката в Україні, яка зацікавила середнього обивателя через різко збільшені розцінки, стала причиною деякого зниження числа звернень за допомогою. Але підйом оплати був викликаний не стільки особистою зацікавленістю, прагненням заробити більше грошей, скільки стрімко піднімалися цінами на оренду службових приміщень, комунальних послуг, податків і цін на необхідні для життєзабезпечення Продовольчі та непродовольчі товари

Ставити питання, коли адвокатам підвищать зарплату в Україні, означає Не розуміти суть проблеми. Переважна більшість людей, які займаються наданням послуг населенню, працюють в приватних структурах, де зростання оплати за виконану роботу залежить від:

  1. Займаної посади (клерки і молодші юристи заробляють в місяць невеликі суми, зростання їх зарплат залежить від кількості відпрацьованих років, придбання спеціалізації, особистісної цінності та успішності в проведенні справ, які їм довірять).
  2. У державних органах теж є адвокати. Вони повинні володіти всіма необхідними для роботи знаннями і навичками, але підйом зарплати залежить не від значущості проведеної справи і не від спроможності клієнта, а від речей більш банальних – посади, розряду, тарифікаційної сітки, підвищення по службі, надбавок і премій.
  3. Підвищення зарплати адвокатам в Україні 2021 залежить і від складності ринку, на якому здійснюється діяльність, і від регіону проживання. Наприклад, в Києві, Харкові та Одесі – найвища зарплата, в інших мільйонниках вона на порядок нижче, і вже зовсім смішна, якщо мова йде про невеликі населені пункти, хоча і там для них є робота.
Читайте так же:  Підвищення зарплати прокурорів в Україні в 2021 році

Держава може підняти зарплату тільки тим працівникам, які перебувають у неї на службі, і, можливо, вона, щоб уникнути перманентних непорозумінь, охоче підняла б ставки і суддям, працівникам суду, і працівникам прокуратури. Все впирається у відсутність на це грошей у бюджеті. Звідси постійна нестача кваліфікованих кадрів, які переходять до приватників на більш високу зарплату або займаються іншими галузями обраної спеціальності.

Ситуація в країні

Аналітики відзначають, що ще в лютому поточного року середня зарплата адвоката становила близько 20 тис.грн, а вже в березні вона знизилася до 11 тис. з копійками – до рівня середньоукраїнської. Чи є у адвокатів перспективи заробляти в цій країні-безсумнівно. Зростає кількість кримінальних злочинів, рейдерських захоплень, корупційних схем і зловживань службовим становищем – все це благодатний грунт, на якому спритний і вмілий адвокат зазвичай непогано може заробити.

Вміння адвоката в Україні

Скорочення адвокатів у 2021 році в Україні – річ цілком ймовірна. Приватні контори можуть виявитися не в змозі утримувати колишню кількість співробітників через локдаун, наступних один за іншим, практично без перерв на роботу. Працівників бюджетних організацій скоротять гарантовано. В даний час Верховна Рада розглядає кілька законопроектів, які передбачають оптимізацію зарплат шляхом реорганізації, звільнення частини співробітників і розподілу зарплат між тими, кому пощастило пройти тестування і співбесіду з комісією.

Останні новини Про індексацію зарплати адвоката в Україні в 2021 році повідомляють, що вона може пройти неодноразово. Так відбувається оскільки інфляція в країні тільки починає набирати обертів, а індексацію частини з/п, в розмірі прожиткового мінімуму виробляють, як тільки індекс споживчих цін досягає 103%.

Читайте так же:  Повышение зарплаты железнодорожникам в Украине 2020

Така практика, вельми характерна для будь-якої української влади. Вона налічує вже 28 років і давно застаріла. Але при цьому такі дії вигідні державі, оскільки кожна індексація проводиться не зі збільшеної суми, а з колишнього старту в розмірі ПМ.

Оставьте комментарий