Чи буде підвищення зарплати архітектора в Україні в 2021 році?

Відносно недавно агентство Work.ua розмістило Статистичний аналіз вакансій, розміщених на сайті з пошуку роботи, в якому були узагальнені дані 224 пропозицій за фахом архітектор.

На підставі даних, що базуються на зібраній інформації про 5 міст-мільйонників експерти зробили висновок, що середня заробітна плата в країні у них становить 17,5 тис.Це – цілком пристойний рівень заробітку, якщо не порівнювати його з закордоном. Відповідь на питання, чи буде підвищення зарплати архітектора в Україні в 2021 році, останні новини дають ухильний і розпливчастий.

Чи буде підвищення зарплати архітектора в Україні в 2021 році

Затребуваність і оплата

Після несподіваного сплеску затребуваності квартир в нових будинках, що спостерігався в кінці минулого ода (згодом був зроблений висновок, що це-результат відкладеного попиту) ринок нерухомості увійшов в період стагнації, обумовлений перманентними локдаунами, що вводяться владою через захворюваність пандемією.

Повідомляється, що великі девелопери в Києві були змушені піти з ринку з цієї ж причини. Тепер реалізацією відбудованої житлоплощі в багатоповерхових будинках нерідко змушені займатися самі забудовники:

  1. Скупчилися надлишки новозбудованих будівель, будинки, які здаються в експлуатацію з ще нереалізованими квартирами, змушують думати, що зарплата архітектора в Україні буде підвищена не скоро.
  2. На рівні середніх зарплат по країні (за винятком Києва, де картину покращують важливі персони), оклади людей цієї спеціальності виглядають оптимістично. При цьому заробітна плата таких фахівців становить-у Києві-20 тис., Харкові – 17,5 тис., В Одесі – 17 тисяч гривень. Дещо менш втішна картина в Дніпрі (15 тис.) і у Львові, де архітекторам в середньому платять 13,5 тис. грн.
  3. Питання, коли архітекторам підвищать зарплату в Україні, можна вважати набагато більш актуальним, якщо врахувати, що даних по депресивних регіонах і районних центрах не наводиться, тому що на сайті з пошуку роботи не виявилося вільних вакансій.

У держструктурах з людей цієї професії залишилися тільки люди, що відповідають за планування і перепланування населених пунктів, які підписують дозволи на великомасштабні або дрібні приватні забудови. Послуга. Ком наводить діаграму, з якої видно, що аналіз вакансій не відображає реальну статистику в Україні. У серпні 2020 року, середня зарплата архітектора становила майже 21 тис.гривень. У березні нинішнього вона впала до 6720 гривень.

Що з інформацією

Офіційні сайти, розглядаючи тяжке становище випускників будівельних університетів, недвозначно натякають, що отримати підвищення зарплати архітекторам в Україні 2021 можна кількома шляхами, основний з яких – поміняти роботу на більш вигідну.

Зарплата архітектора в Україні в 2021 році

Для цього можна влаштуватися державні органи, що виконують перевірки і наглядові функції, проектні бюро і будівельні фірми, вітчизняні та зарубіжні, яких предостатньо поки працює на території країни, нарешті, в дизайнерські студії або на продають готові проекти сайти.

Зарплата може зростати за деяких умов:

  1. Професіоналу вдалося отримати роботу у забудовника, який працює за держзамовленням або муніципалітету.
  2. Працюючи в державних органах, можна виконувати підвищений обсяг замовлень, отримувати надбавки і премії, оплату понаднормових, підвищувати свою кваліфікацію і оклад за тарифною сіткою.
  3. У приватного роботодавця приблизно ті ж підстави підвищити оплату праці працівника – якщо у нього добре йдуть справи і він зацікавлений в утриманні цінного співробітника.

Чи буде скорочення архітекторів у 2021 році в Україні, залежить від кількох обставин, і перша з них-пандемія коронавірусу. Поки що вводяться владою локдауни, ситуація зі смертністю і захворюваністю, не залишає підстав для оптимізму. Якщо вона буде продовжуватися подібним чином, у середніх верств населення, малого та середнього бізнесу просто не залишиться коштів для вкладень в нерухомість. У Києві вже впали ціни на однушки і двушки, в які раніше вкладалися орендодавці.

Читайте так же:  Последние новости о индексации зарплаты железнодорожников Украины в 2019 году

Останні новини Про індексацію зарплати архітектора в Україні в 2021 році повідомляють, що у бюджетників вона може відбутися і кілька разів на рік, але не принесе фінансового полегшення через своєрідність цього процесу по-українськи. Компенсація рівня інфляції покладається бюджетникам тільки на суму прожиткового мінімуму. Вся інша частина зарплати ніякої індексації не підлягає.

Робота у приватного підприємця, незалежно від масштабів його бізнесу, дозволяє розраховувати тільки на його добровільне бажання. Однак зростання оподаткування за останній період і заборони на діяльність, викликані коронавірусом, не дають можливості виробляти додаткові витрати, заплановані раніше.

Оставьте комментарий