Чи буде підвищення зарплати бухгалтера в Україні в 2022 році?

Переоцінити роботу бухгалтера неможливо. Для керівника підприємства-це найкращий друг і соратник, відповідно, оплачуватися така праця повинна максимально якісно. Тим більше, професія вимагає певних знань навичок, так що сьогодні прийшов час поговорити, коли бухгалтерам підвищать зарплату в Україні.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ БУХГАЛТЕРА В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ

Трохи загальних даних

Потрібно сказати, що сьогодні на ринку праці бухгалтерів досить багато, і середня зарплата за даними статистики становить 14 000 гривень. Мова зараз йде саме про середню зарплату, тобто хтось заробляє більше, а хтось менше. У міру того, як зменшується кількість населення в місті, де працює фахівець, зменшується і зарплата. Маленькі міста пропонують оклади від 10 000 гривень, а мегалополіси з населенням від 100 000 чоловік – від 18 000 гривень.

У столиці найвищий рівень зарплат, тут бухгалтера заробляють від 20 000 гривень і вище, але в цьому немає нічого особливого. Значення, звичайно, має досвід роботи, а також освіту у сфері фінансів, і тому підвищення зарплати бухгалтерам в Україні 2022 року має бути заплановане.

Професія бухгалтера

Професія бухгалтера знайома, напевно, кожній людині, тому що жодне підприємство не обходиться без такого фахівця. Дана професія є престижною, і люди, які займають подібну посаду, виконують дуже важливі обов’язки, які пов’язані з нарахуванням зарплати, розрахунком останньої, введенням документального обліку, вимірюванням собівартості продукції і так далі.

Логічно припустити що саме на головного бухгалтера зазвичай лягати весь тягар відповідальності за те, як надаються податкові та фінансові звіти.

Відповідно, і зарплата повинна бути якісною, тому що людина несе матеріальну відповідальність за гроші. Вимоги до бухгалтерів складаються з того, що вони повинні бути організовані відповідально, уважно ввести всю документацію, скрупульозно збирати дані, володіти комп’ютером і спеціальними програмами, мати профільну освіту і зазвичай потрібно стаж роботи.

Читайте так же:  Повышение зарплаты контрактника в Украине в 2019 году

Що відбувається в сфері бухгалтерії сьогодні?

Професія бухгалтера затребувана, і вище вже сказано, як вона оплачується, але в реальності рівень зарплат може бути куди нижчим – від 6000 гривень. Природно, на таку зарплату зазвичай погоджуються новачки, тому що вона мінімальна, і при всьому рівні відповідальності не відповідає вимогам, але так є, і це необхідно брати до уваги, тим більше є дані з приводу того, що недалекому майбутньому оклади бухгалтерів в Україні будуть збільшуватися.

Відразу варто сказати про те, що скорочення бухгалтерів в 2022 році в Україні не планується. Природно, невеликий рівень плинності кадрів може бути і напевно буде, але сьогодні економічна ситуація в країні поступово нормалізується, так що переживати з приводу того, що когось будуть скорочувати на посадах, поки не варто.

Читайте так же:  Минимальная зарплата в 2021 году с 1 мая

Зростання мінімальної зарплати

Вважається, що в 2022-му році мінімальна зарплата зросте і її розмір складе 6 700 гривень. Новина досить непогана, тому що це говорить про те, що у бухгалтерів теж виросте зарплата.

ЗАРПЛАТА БУХГАЛТЕРА В УКРАЇНІ

Відповідно, можна говорити про те, що зростуть і мінімальні показники, але наскільки це відіб’ється на реальних показниках рівня окладу бухгалтера, це досить складно.

Чи є перспектива зростання?

Відкрито кажучи, перспектива зростання заробітних плат в бюджетній сфері досить невисока, так що можна говорити про те, що заробітні плати бухгалтерів будуть збільшуватися тільки за рахунок коштів роботодавця, тобто не за єдиною тарифною сіткою.

На заробітну плату зазвичай впливає надбавка, премії, а також робота в позаурочний час, тобто можна сказати, що бухгалтера самостійно регулюють зростання власних зарплат. Багато сьогодні також підробляють незалежними бухгалтерами в суміжних компаніях, щоб заробити собі на витрати, але на офіційному рівні розраховувати на те, що ринок окладу праці бухгалтерів кардинально зміниться, поки не варто.

Чому зарплата повинна бути гідною?

Навички у представників даної професії повинні бути серйозним, особливо цінується знання математики та економіки, а також вміння працювати в професійних програмах, і знати міжнародну фінансову звітність.

Природно, уявити бухгалтера без любові до чисел просто неможливо. При цьому професія передбачає максимально високий рівень відповідальності, дуже серйозне навантаження, особливо в звітний період, і вже доведено, що навантаження буває також психологічної, яка викликає стрес.

Середня зарплата бухгалтера досить непогана, але це не означає, що не потрібно підвищувати мінімальні показники, інакше престиж професії незабаром опиниться під великою загрозою.

Сьогодні мова йде про те, що провести індексацію, але якщо брати останні новини Про індексацію зарплати бухгалтерам в Україні в 2022 році, то поки зростання якщо планується, то зовсім невеликий, і з цим необхідно змиритися.

Читайте так же:  Повышение зарплаты моряка в Украине в 2021 году

Головний бухгалтер або бухгалтер?

Дуже часто виникають чвари з приводу того, як оплачується робота бухгалтера на головній посаді і чи можна поєднувати ставки, тому що зарплата головного бухгалтера в Україні повинна бути гідною. І тут можна сказати, що тарифні розряди в даному випадку чітко не визначаються. Вони відповідають посадам провідного фахівця і звичайного.

У всякому разі саме так зазначено в єдиній тарифній сітки. Посадовий оклад в даному випадку буде встановлюватися відповідно до займаної посади за даними цієї сітки. Однак можуть здійснюватися всілякі доплати і привілеї.

Претенденти на посаду головного бухгалтера зобов’язані знати всі навички професій. Орієнтуватися в податковому і фінансовому законодавстві, знати бухгалтерський облік, тільки так можна претендувати на дану посаду. Тим більше варто сказати, що стати головним бухгалтером можна буде тільки за умови наявності стажу. Проте, за тарифною сіткою зарплата все одно не буде занадто високою.

Оставьте комментарий