Чи буде підвищення зарплати ДСНС в Україні в 2022 році?

ДСНС-абревіатура української назви рятувальної служби-державна служба надзвичайних ситуацій незмінно позиціонується на українських сайтах, як когорта ентузіастів, хоробрих людей, в обов’язки яких входить захист населення від небезпек, ліквідація та запобігання аварій і техногенних катастроф.

Однак в уряду з року в рік немає іншої відповіді на питання, коли ДСНС підвищать зарплату в Україні, крім періодичних обіцянок і невиконаних обіцянок.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ДСНС В УКРАЇНІ

Трохи про становище, що склалося

Професія передбачає перманентне перебування в зоні підвищеного ризику, небезпеки для життя і здоров’я, виконання складних обов’язків. Визнання заслуг і необхідності представників небезпечної професії авторами публікацій – приємна, але недостатньо ефективна частина заходів, спрямованих на ліквідацію дефіциту кадрів, технічного оснащення, особливо гостро намітилася в цій важливій галузі. Гідна винагорода за мужність і ризики в будь – якій спеціальності-це оплата праці.

Зарплата рятувальника актуальна тема, але замість вирішення назрілої проблеми, все зводиться до риторики, піару і спекуляцій. Наочним прикладом може послужити широко розрекламований травневий ” Прогноз економічного і соціального розвитку…”, в якому йдеться про зростання рівня середньомісячної зарплати в Україні на 4,4%.

СЗП-умовний показник, сформований на підставі нехитрих арифметичних дій, жодним чином не відображає деякі важливі аспекти:

 1. Його рівень відрізняється в різних регіонах: зарплата співробітникам ДСНС в Україні в Чернігові або Луцьку кардинально відрізняється від показників у Києві. Хоча за вартістю життя в столиці і досить високою, з точки зору провінціала, зарплати, може не вистачати на найнеобхідніше в життєзабезпеченні.
 2. Думка влади парадоксально – вони впевнені, що витрати на службу порятунку, як і на пожежні розрахунки, можна мінімізувати, створюючи дружини добровольців-ентузіастів, які не навчених і не володіють професійними навичками.
 3. У бюджетній декларації йдеться про підвищення окладів медикам і вчителям, але немає ні слова про бюджетників, чия робота життєво необхідна.
 4. Мінімальна зарплата, в якості найпоширенішого рівня вимірювання посадового окладу рядового рятувальника – звичайнісінька справа. Якщо не брати до уваги тієї обставини, що зростання інфляції перевищує всі мислимі критерії, а зростання мінімалки був відсунутий на кінець року і був незначним, що не компенсує витрати підвищився ІСЦ і багаторазового підйому мінімалки.
Читайте так же:  Підвищення зарплати зварника в Україні в 2021 році

У бюджетній декларації нічого не говориться про те, що планується підвищення зарплати ДСНС в Україні 2022 шляхом виділення з бюджету додаткових асигнувань, прийняття яких би то не було законодавчих постанов, зміни сформованого жалюгідного становища. Однак деякі пропозиції в уряду Зеленського і депутатів ВРУ з цього приводу все ж є.

Як піднімати оплату

На думку урядовців, бюджетні кошти потрібно економити-хоча б для того, щоб обслуговувати борг України, який досяг неймовірного рівня. Щоб зрозуміти, чому йде мова не про збільшення соціальних виплат і зарплат бюджетникам, досить сказати, що на обслуговування держборгу і сплату відсотків йде половина доходів, що надходять в казну.

Тим, хто отримує зарплату від держави, рекомендовано самостійно дбати про зростання окладу. Для цього можна:

 • підвищувати кваліфікацію і просуватися по кар’єрних сходах, займаючи керівні посади;
 • виконувати збільшений обсяг посадових обов’язків і працювати понаднормово;
 • проявляти чудеса мужності і героїзму, щоб розраховувати на разові премії і винагороди;
 • заробляти мінімалку, щоб висидіти відсотки за вислугу років.
Читайте так же:  Ключевые отличия среднего образования за рубежом

При цьому уряд, у свою чергу, докладе максимум зусиль для скорочення витрат і виділення асигнувань. Частина витрат вже перекладена на місцеві бюджети – вони змушені доплачувати рятувальникам, щоб не допустити витоку професійних кадрів. А вона неминуча, оскільки в переважній більшості рятувальники-молоді люди, у яких на утриманні діти, а нерідко і люди похилого віку з жебрацькими українськими пенсіями.

ДСНС В УКРАЇНІ

Пропозиція рухатися по кар’єрних сходах теж, дещо некоректно, на тлі кумівства, корупційних схем і скорочення штатного розпису. Єдиний вихід бюджетники бачать у відході в приватні структури, де зарплата вище, а ставлення до професіоналів кардинально відрізняється. Виходить, що єдиний ефективний засіб заробляти реальні гроші-звільнення з держслужби, перехід до приватних роботодавців або в бізнес-діяльність.

Що робить уряд

Переконує працівників бюджетної сфери в тому, що підвищення зарплати не просто неминуче, але ще і складе значну суму. Для цього щорічно використовується чотири стандартні інструменти:

 1. Зростання мінімальної зарплати. Підвищення до 6,5 тис.грн. буде пролонговано з грудня 2021 до кінця наступного року. У жовтні (замість Липня, щоб заощадити на кожному бюджетнику) вона виросте аж на 200 грн. Тут потрібно відзначити, що в Україні МЗП, як і мінімальна пенсія не має нічого спільного з прожитковим мінімумом (як, наприклад, в Росії). Це-якийсь абстрактний показник, не прив’язаний до споживчого кошика та іншим незначним критеріям життєзабезпечення, на зразок багаторазово виросла комуналки.
 2. Зростання ПМ – для бюджетників має значення тільки в частині визначення, яку частку ЗП проіндексують, якщо індексація вціліє у законодавців.
 3. Останні новини Про індексацію зарплати ДСНС в Україні в 2022 році поки не можна вважати достовірними – на розгляд ВРУ представлений законопроект, в якому механізм пропонується залишити тільки для пенсій і аліментів. Індексувати зарплати, про думку авторів-приводити до появи помилок і складнощів, застосовуючи механізм, який давно застарів.
 4. скорочення співробітників ДСНС в 2022 році в Україні – відмінний спосіб отримати в розпорядження додаткові кошти фонду заробітної плати. Їх можна розподілити між пройшли перевірку на профпридатність і наявність необхідної кваліфікації. В ході реформування намічено звільнити частину командного складу, а посади скасувати. З рядовими це навряд чи вийде зробити-наведені цифри нестачі складу і обладнання просто катастрофічні.

Цікава тенденція відзначена і аналітиками. У деяких регіонах кількість підрозділів і частин ДСНС настільки мінімізована, що їх не вистачає для забезпечення найнеобхідніших заходів безпеки. Працює техніка радянського часу, з давно виробленим ресурсом, але асигнування на оновлення парку якщо і робляться, то у вкрай недостатньому обсязі.

Зміни очікують і прожитковий мінімум, в якому вимірюють посадові оклади. Він виросте в два рази, але перестане застосовуватися, як величина в обчисленнях. Замість нього буде щорічно вводитися коефіцієнт.

Читайте так же:  Індексація зарплати прикордонникам України у 2020 році

Фінансові експерти називають це відкритими маніпуляціями, у відповідь на що їм кажуть, що розмови про прожитковий мінімум велися давно і його величину нарешті змінюють. Проаналізувавши всі ці дані (з офіційних джерел і державних ЗМІ), можна скласти досить ясне уявлення про перспективи, які очікують ДСНС.

Оставьте комментарий