Чи буде підвищення зарплати інженера в Україні в 2021 році?

Питання, чи буде підвищення зарплати інженера в Україні в 2021 році, останні новини вирішують під красномовним заголовком «обвальне підвищення зарплат в Україні». Що під цим мається на увазі – роз’яснюється підзаголовком «озвучені перші терміни і суми»: держава висловила похвальний намір вкластися в перепрофілювання людей з незатребуваними професіями.

Чи буде підвищення зарплати інженера в Україні в 2021 році

При цьому п.Кухта в черговий раз заявив про необхідність реформи трудового законодавства, мінімальний оклад бюджетника планується підняти на цілих 223 гривні.

Короткий огляд ситуації

Найвища зарплата і затребуваність цієї професії – на Кримському півострові, який Україна продовжує вважати своєю територією.

У великих українських містах-Харкові та Києві вона трохи перевищує середній рівень заробітної плати по країні, а вже починаючи з Миколаєва та Одеси – не дотягує до 11 тис.грн. Низька зарплата інженера в Україні обумовлена декількома факторами:

  • незатребуваністю професії, через перманентного занепаду, в якому перебуває промисловість, що вибухнула фінансової кризи і локдаунів, які безперервно вводить уряд;
  • втратою престижності (така доля спіткала більшість спеціальностей, затребуваних за радянських часів і деякий час після розпаду);
  • невизначеністю запиту – в даний час у представників цієї професії вимагають чітку спеціалізацію – наприклад, відео-, авіа – і гірничому інженеру пропонується більше на 2-3 тисячі гривень.

Відповідь на питання, коли інженерам підвищать зарплату в Україні, інформаційні портали висвітлюють своєрідно – одні наводять заяву Кабміну про наміри уряду підняти зарплату всім трудівникам (переглядом рівня посадових окладів, зростанням мінімалки і прожиткового мінімуму). Цифри, при цьому, називаються різні-від 12% до третини від наявного рівня. Але особливо покладатися на них представникам інженерної професії, які отримали освіту в технічних вузах, не варто – вони торкнуться тільки бюджетників, які отримували раніше на рівні мінімальної зарплати. Про фахівців, які працюють не на державних підприємствах, мови взагалі не йде.

Не варто особливо покладатися на декларативні заяви про досягнення найближчим часом європейського рівня. За підрахунками аналітиків, це можливо тільки через пару десятиліть, та й то за умови, що в Європі свої зарплати підвищувати не будуть. Найближчі цілі-Словаччина і Польща, про німецькі та французькі зарплати ніхто навіть не думає.

Зарплата інженера в Україні в 2021 році

Перспективи на найближчий час

П.Кухта, колись виконуючий обов’язки міністра економіки, а нині керівник (з політичних, а не з економічних питань, КШЕ), непохитно впевнений, що зростання зарплат українців буде таким же стабільним і динамічним, як і в останні роки (починаючи з 2018 року).

Мабуть, в цій декларативній заяві (передбачається, що коронавірус, кількість безробітних і заплановані нові звільнення ніяк на це не вплинуть), – і є відповідь на питання, коли ж відбудеться довгоочікуване підвищення зарплати інженерам в Україні 2021. Ніяких конкретних публікацій або заяв керівників країни на цю тему виявити не вдалося.

Ті, хто ще працює на державу, можуть пошукати відповідь у загальних дослідженнях щодо зарплат бюджетників. Є аргументи за і проти:

  • зовнішнє керівництво країни порекомендувало прийняти в термін перше підвищення мінімалки, а друге пересунути на грудень поточного року, заощадивши по 2,5 тис.грн. на кожному бюджетнику з низьким рівнем зарплати;
  • Кабмін затвердив мінімальний оклад держслужбовців на рівні 2 ПМ-але ця цифра не дотягує навіть до рівня МЗП;
  • у 2021 році не передбачено зміну посадових окладів, в технічних галузях немає навіть наміру проводити реформи.

Скорочення інженерів у 2021 році в Україні не розглядається навіть у рамках реформи. Однак це не означає, що приватні підприємства та організації не продовжать скорочення, якщо уряд не знайде іншого способу вирішити проблему із захворюваністю і смертністю, крім фіктивних закупівель імунізуючих препаратів і перманентного введення локдаунів.

Останні новини Про індексацію зарплати інженера в Україні в 2021 році теж стосуються тільки працівників бюджетної сфери. Проблема не в тому, що вона може проводитися і кілька разів на рік, а терміни визначаються даними Держстату, що публікуються в періодичних виданнях.

Читайте так же:  Будет ли повышение зарплаты пилота в Украине в 2020 году

Неефективність системи, закладеної ще 28 років тому, полягає в тому, що індексація стосується тільки частини заробітної плати, в розмірі прожиткового мінімуму. І кожен наступний раз вона стартує не зі збільшеного розміру, а все з того ж прожиткового мінімуму. Підвищення ПМ забезпечить кожному українцю-бюджетнику кілька гривень в плюсі щомісяця.

Оставьте комментарий