Чи буде підвищення зарплати контрактника в Україні в 2022 році?

Нещодавно українська влада оголосила про те, що незабаром в країні буде скасований військовий призов, і армія буде повністю функціонувати на контрактній основі. У зв’язку з цим нинішніх військовослужбовців, які уклали контракт з Міністерством оборони, цікавить, коли будуть підвищені зарплати контрактників України.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ КОНТРАКТНИКА В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ

Нові принципи фінансування української армії

Уряд України прийняв новий держбюджет, в якому передбачено регулярне спрямування на оборонну сферу протягом трьох років не менше 5%. У порівнянні з минулими роками витрати на українську армію будуть тільки збільшуватися. Частина виділених грошей піде на модернізацію озброєння, а частина витрат спрямована на підвищення зарплат військових.

У травні поточного року Президент України в. Зеленський підписав розпорядження Ради національної безпеки країни про прийняття трирічного плану фінансування української оборонної сфери з 2022 по 2024 років. Восени з’явилися останні новини Про індексацію зарплати контрактника в армії України в 2022 році.

Журналісти посилаються на інтерв’ю депутата Верховної Ради від Партії «Слуга народу» Ірини Верещук, яке вона дала телеканалу «Рада». Нардеп очолює Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Верещук заявила про те, що грошове забезпечення українських військовослужбовців не переглядалося з 2019 року.

В умовах зростання цін і ведення військових дій в зоні АТО, влада вважає за необхідне підняти заробітні плати тим, хто служить в українській армії за контрактом. Вона підтвердила інформацію про те, що в бюджет 2022 року закладені гроші на підвищення грошового забезпечення тих, хто служить за контрактом.

Підвищення грошового забезпечення українських контрактників у 2021 році

З 1 січня 2021 року зарплата військовослужбовців контрактників України, які уклали перший контракт, була підвищена. На сьогоднішній день грошове забезпечення таких контрактників становить:

 • у рядових-18 тис. 160 грн;
 • у сержантів і старшин – 20 тис. 430 грн;
 • у офіцерів-22 тис.
Читайте так же:  Повышение зарплаты стоматолога в Украине в 2020 году

Ті, хто несе службу в зоні АТО на лінії розмежування, отримують в середньому приблизно 32 тис.грн.

Крім тих, хто вперше уклав контракт з оборонним відомством багато і тих, хто служить на контрактній основі більше 3 або 5 років. У зв’язку з тим, що в країні зростає безробіття, українці працездатного віку розглядають службу за контрактом як можливість отримання стабільного доходу. Їх цікавить підвищення зарплати контрактника в Україні в 2022 році.

У липні поточного року були підвищені оклади військових, службовців у розвідці. Уряд повідомив про те, що підвищення премій цієї категорії військовослужбовців склало 10-30%. Крім цього розвідники, в тому числі і ті, хто служить за контрактом, тепер отримують надбавку до грошового забезпечення в 3% за кожен рік контрактної служби.

Зарплата українських військових: основні складові

Контрактники на Україні укладають договір терміном від 3 до 5 років. Під час служби вони отримують грошове забезпечення і соціальний пакет від держави:

 • обмундирування;
 • харчування;
 • компенсацію оренди за житло;
 • медичне обслуговування;
 • лікування в санаторно-курортних установах.
ЗАРПЛАТА КОНТРАКТНИКА В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ

Крім цього контрактники отримують право на гідну пенсію від держави. При цьому контрактна служба дає можливість кар’єрного зростання в армії. Сьогодні середній вік українських контрактників становить від 30 до 40 років. Це працездатне чоловіче населення, яке годує свої сім’ї. У ситуації економічної кризи в країні і зростання цін і тарифів їх зарплати не вистачає на життя всієї родини.

Читайте так же:  Ключевые отличия среднего образования за рубежом

Зарплата контрактника залежить від декількох факторів:

 • звання та посади;
 • місця служби;
 • допуску до секретності;
 • премій і заохочень, які видаються за відмінну службу;
 • разових виплат;
 • грошової компенсації за оренду житла.

До бюджету 2022 року закладені гроші на військові витрати, серед яких і зарплати військовослужбовцям. У зв’язку з тим, що основна частина військових витрат держави піде на закупівлю іноземного озброєння, багато хто сумнівається в тому, що грошей вистачить на підвищення грошового забезпечення контрактників.

Однак слід врахувати, що влада не планує підвищувати зарплати за рахунок скорочення контрактників в 2022 році в Україні. Офіційно оголошено, що кількість службовців за контрактом буде збільшуватися.

Швидше за все, зарплати підвищать тим, хто повторно уклав контракти. Поки не відомо, наскільки буде збільшено грошове забезпечення контрактників в майбутньому році, відомо тільки, що гроші на підвищенні грошового забезпечення українських військових вже закладені в бюджет.

Слід враховувати, що підвищувати оклади в 2022 році будуть не тільки контрактникам, а й кадровим військовим України різних родів військ, щоб вирівняти рівень доходів військовослужбовців різних родів військ. Відомо, що підвищать грошове забезпечення тим, хто служить в зоні АТО.

Оставьте комментарий