Чи буде підвищення зарплати медиків в Україні в 2022 році?

У 2022 році буде вже 3й рік, як весь світ продовжує боротьбу з короновірусної інфекцією і її наслідками. Особливо важко доводиться медкам, які доводиться щодня боротися за життя людей, часто з переробками, у вихідні та святкові дні. Саме через ризик здоров’ю, життю і переробок на зміні, лікарі з року в рік цікавляться, коли медикам підвищать зарплату в Україні в 2022 році?

ЧИ БУДЕ ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ МЕДИКІВ В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ

Держбюджет 2022

У законопроекті, який буде в попередній рік восени депутати і міністри вносять витрати на збільшення пільг, заробітних плат, і медпрацівники не стали винятком. На 2022 рік крім основних витрат закладено підвищення стипендій студентам навчальних організацій, фінансування “квартирного питання” для ветеранів АТО.

Система розрахунку окладів

Реформа, яка була проведена роком раніше, продемонструвала, що сьогодні розрахунок окладів залежить не тільки самих медустанов, а й від КНП, що виключає поняття «СТАНДАРТНИЙ рівень окладу». З нового року підвищення зарплат лікарям може не бути орієнтоване на ЄТС (єдина тарифна сітка лікарів в Україні).

Тепер дохід складається з окладу, доп. премій, надбавок за переробки, бонуси за роботи важких і ризикованих умовах, виходячи з бюджету самої лікарні. На фіксованій ставці по ЄТС залишилися медпрацівники, на відповідних посадах в шкільних дошкільних установах і т.д. процес розрахунку оплати праці повинен бути описаний і підтверджений колективним договором всередині установи.

Останні кілька років активно впроваджуються заходи щодо підвищення зарплати медикам. І в 2022 році до бюджету, за словами уряду, будуть внесені коригування мінімальної зарплати до 20 000 гривень для лікарів вищої кваліфікації, для молодшого медперсоналу передбачено підвищення до 14 000 гривень. Різниця мінімальних окладів буде виплачена за програмою соціальних гарантій.

Фінансування ” по-новому»

Цікаво! На 2022 рік підвищено медичну субвенцію на 33,8 млрд гривень.

Останні новини Про індексацію зарплати медикам України в 2022 році говорять, що згідно з проектом дані кошти планується розподілити на наступні потреби, млрд гривень:

  1. Закупівля та проведення вакцинації населення-2,6;
  2. Закупівля сучасного обладнання, Будівництво медлабораторій-3,1
  3. Виконання операцій з трансплантації-790 млн;
  4. Проектування біокластера для самостійного виготовлення та тестування вакцин 150 млн;
  5. Розвиток тест системи для профілактики і виявлення інфекційних хвороб – 150 млн.
ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ МЕДИКІВ В УКРАЇНІ

Закупівля нового медобладнання, сучасного інструменту для поліклінік, лікарень допоможе в поліпшенні технічної бази не тільки у великих містах, а й передмістях, невеликих адмінцентрах. Також буде збільшено фінансування для бактеріологічних лабораторій, фізико-хімічних центрів з контролю та профілактики хвороб вірусної етіології. Це допоможе не тільки в проведенні досліджень, розвитку медичної та фармакологічної сфери в країні, а й майбутньому створити потужну базу для виготовлення власних вакцин, виведення медсфери в країні на новий рівень.

Формування дослідницьких та експертних лабораторій допоможе у просуванні пілотного проекту з трансплантації. Безпосередньо сам проект також буде далі фінансуватися, що призведе країну до нових «горизонтів». У новому бюджеті закладено на 300 млн гривень більше, ніж торік і далі є потенціал до розширення даного питання.

Щоб сьогодні запобігти поширенню вірусу та виробити «загальний імунітет» на 2022 рік підготовлені кошти для закупівлі вакцин. Якщо фінансів недостатньо, влада очікує, що різницю покриють міжнародні фінансові організації.

Останнім часом лікарям намагаються підвищити доходи, передбачити наявність бонусів і пільг, але, тим не менш, залишилися професії в медичній сфері, де працівники отримують оклади 6-8 000 гривень.

При цьому сусідніх державах, у зв’язку з важкою епідеміологічною ситуацією, наймають кваліфікованих, досвідчених лікарів з-за кордону, в тому числі запрошують і українських фахівців. Наприклад, у Польщі, Німеччині, Італії підвищують зарплати медпрацівникам, і Україна намагається не відставати від західних партнерів, щоб забезпечити українцям гідний рівень життя. Поки, Україна не готова повноцінно змагатися із західними сусідами в рівні зарплати, наприклад в 2022 році в порівнянні з попереднім періодом мінзарплати підвищать всього на 200 грн.

Читайте так же:  Повышение зарплаты маркетолога в Украине в 2021 году

Як заявляє уряд, починаючи з 2022 року, було прийнято рішення не одноразовими, разовими дотаціями підняти дохід медперсоналу, а підняти зарплату і тим самим підвищити добробут, утримати кадри в країні і залучити молодь до професії. На додаток до відповідного указу президент України Володимир Зеленський підписав документ, що визначає, що зарплата медика України 2022 буде підвищена в передбачених нормах, незважаючи на режим «обмеженого бюджету».

Мінімальні оклади медикам будуть підвищені за схемою єдиних тарифів і всі подальші розрахунки будуть на неї покладатися, наприклад, доплати за переробки, роботу з «ковидними» пацієнтами і т. д.

Також за підготовлюваним законопроектом передбачається зростання тарифних погодинних окладів. Це торкнеться медиків з 40-го робочого тижня, і медпрацівників ліцеїв, шкіл та інших освітніх установ, для яких передбачено 38,5 годинний тиждень.

Оподаткування медиків

Працівники медичної сфери, як всі платять ПДФО і ВЗ 18% і 1,5% відповідно. І до них додатково нараховується КНП та ЄСВ за загальною ставкою у відсотках – 22. В даному питанні “посилений режим роботи”, пов’язаний зі світовою пандемією нічого не змінив.

ЗАРПЛАТА МЕДИКІВ В 2022 РОЦІ?

Влада намагається підтримати українців, які» не біжать ” з країни при перших труднощах, залишаються вірними своєму обов’язку. Для цього в підготовлюваний бюджет 2022 року закладено підвищення зарплати українським медикам 2022 на 22%, стандартно медсубвенція складе 35,8 млрд гривень до 197,2 млрд гривень.

При мінімальній заробітній платі до 20 000 гриві, середній дохід зросте до 22,5 000 гривень по медпрофесіях.

Влада в Україні нарешті зайнялася таким важливим аспектом в країні, як медицина, і у зв’язку з підвищеннями окладів, витратами на облаштування дослідницьких центрів є ризик, що планується скорочення медиків в 2022 році в Україні, звільнення. Це не так, але деякі зміни все-таки будуть!

Читайте так же:  Минимальная зарплата в 2022 году с 1 июля

З 2022 року в медінститутах по всій країні буде впроваджена нова модель інтернатури, щоб підвищити якість освіти в даній галузі фахівців, отримати кваліфікованих молодих працівників. Буде встановлена електронна система оцінювання з відбіркового рейтингу та додатково з практичного іспиту.

Наступного року напрямки інтернатури визначатимуться потребами країни та загального кадрового дефіциту. У майбутньому це дозволить знизити ризик влаштування на роботу некваліфікованого персоналу, запобіжить дефіцит медпрацівників, у разі кризи.

Підвищення рівня підготовки медиків, формування гідних умов і оплати праці дозволить дати високий рівень розвитку науки і кадрів, впроваджуючи систему безперервного професійного розвитку за прикладом західних сусідів.

Оставьте комментарий