Чи буде підвищення зарплати Нацгвардії в Україні в 2022 році?

Завжди, в кожній країні, в усі часи було почесно служити в армії, віддавати честь Батьківщині. Тим більше, що завжди служба добре оплачувалася, солдатам пропонувалися різноманітні пільги, дотації від держави. Є держави, де служба є цінним джерелом доходів, можливість підвищити соціальний статус.

Тепер варто подумати, чи є можливість “заробити” військовослужбовцям в українській армії? Це сьогодні престижно чи ні, і що робить держава для поліпшення ситуації, що склалася?

Цікаво, яка зараз зарплата службовців Нацгвардії, від чого залежить її рівень і чи буде підвищення зарплати Нацгвардії в Україні 2022?

ЧИ БУДЕ ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ НАЦГВАРДІЇ В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ

Сьогоднішня ситуація

Цікаво! У новому році український уряд вже анонсував збільшення мінімальної заробітної плати до 7700 гривень, отже, і всі супутні зарплати будуть збільшені.

Зараз мінімальна зарплата по країні становить 6000 гривень і в майбутньому буде збільшена. Це стало можливим завдяки грамотній фіскальній політиці влади. Міністерством фінансів було спеціально залишено нерозтраченим близько 50-100 млрд гривень, щоб пустити їх на підвищення добробуту громадян.

Цікаво! Також у зв’язку з цим передбачено і зростання пенсій, соціальних гарантій тощо, то закладено бюджетом на 2022-2024 роки. Але, поряд зі збільшенням допомог, підвищаться і податки з доходів.

Національна гвардія-основи служби

Нацгвардія є самостійною одиницею силової структури, службовцями якої стали не тільки представники внутрішніх сил, а й добровольці, які бажають служити на благо Батьківщини. На даний момент в підпорядкуванні Нацгвардії числиться близько 60 000 військовослужбовців, незалежно від форми служби (призов або контракт). Вступити на службу можна або за контрактом, або за загальнодержавним військовим призовом.

Основна функція військовослужбовців даної структури-охороняти громадян і правопорядок, захищати права українців, а також:

  • Забезпечення громадського порядку;
  • Захист кордонів міст від ворожих атак;
  • Забезпечення цілісності держави;
  • Захист інтересів українців;
  • Охорона стратегічних, важливих держоб’єктів;
  • Забезпечення правомірного конституційного ладу в країні;
  • Супровід та охорона ув’язнених при перевезенні.

Важливо! Під час введення карантинних заходів у країні службовці Нацгвардії зобов’язані були забезпечити дотримання правил безпеки, норм карантину та соцдистанції.

Що пропонує новий 2022 рік?

Рівень доходу бійців безпосередньо залежить від їх звання і вислуги років, а також встановленого на момент підвищення рівня прожиткового мінімуму.

На останньому засіданні РНБО розглядався бюджет на 2022 рік, і було прийнято рішення збільшити фінансування на оборонний сектор і поліпшення доходу правоохоронних органів. Для цього сума дотацій з казни буде збільшена до 5,95% ВВП, в порівняння з попередньою сумою – 5,93% ВВП, яка була прийнята в 2021 році. Конкретна зарплата в Нацгвардії в Україні в цифрах складе в 2022 році 319,4 млрд гривень.

ЗАРПЛАТА НАЦГВАРДІЇ В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ

Гроші, передбачені державою, підуть на збільшення заробітної плати військовослужбовців і співробітників Нацгвардії, а також кошти зможуть забезпечити їх житлом.

Цікаво! Всі військові програми, які були розроблені раніше, наприклад, новітнє озброєння, ракетні програми забезпечення країни будуть профінансовані на 100%.

З кого брати приклад?

У багатьох країнах вже більш розвинена і стабільна армія, з якою можна і потрібно брати приклад. Наприклад, американські військовослужбовці отримують базову оплату, в залежності від звання, вислуги років. Основа окладу “стартує” у військових США від 21 тисячі доларів на рік, далі вага залежить від військового звання:

  • Офіцери отримують – від 40 000 доларів;
  • Лейтенанти – до 85 000 доларів;
  • Майори вище 86 000 доларів.
Читайте так же:  Індексація зарплати в 2022 році в Україні

Перевагою стане вища освіта у військовослужбовця або процес навчання під час служби. В такому випадку військовому буде виділено персональний комп’ютер і надбавка в 4500 доларів.

Американським військовослужбовцям дається компенсація на орендоване житло, якщо в цьому є необхідність. Також військовим пропонується взяти кредит на покупку житла на пільгових умовах, військові в Америці звільняються від оплати податку на нерухомість.

Крім всіляких доплат і дотацій іноземним військовим у них практикується ведення фінансової грамотності серед молодих службовців, тобто навички розумно управляти своїми доходами.

Також в США співробітникам військових відомств пропонують спеціальні пільгові умови страхування, відкриті військторги з великими знижками, працюють лізингові компанії.

Українські перспективи

Цікаво, якщо порівнювати українські та іноземні армії, чи є у службовців в Україні перспективи? Багато хто сподівається, що з приходом нової влади і нового підходу українська армія буде перебудовуватися, військові будуть отримувати гідні оклади і необхідні для життя пільги. Адже, ясно, що без відповідного грошового забезпечення не можна домогтися боєздатної армії, а без неї не буде і незалежної держави.

Щоб хоч якось вирівняти економічну ситуацію щорічно проводиться індексація зарплати Нацгвардії в Україні в 2022 році, останні новини регламентують рівень індексації в залежності від показника інфляції.

Коли в Нацгвардії підвищать зарплату в Україні?

У планах уряду-зробити так, щоб у Нацгвардії та Збройних силах служили не з примусу, а за бажанням. Необхідно, щоб кадри залишалися в лавах Нацгвардії близько 20 років і більше, як у багатьох зарубіжних військових відомствах. Тільки такі заходи дозволять з часом знайти професійну армію.

Підвищення рівня доходу планується вже з початку нового року. Сьогодні як ніколи Україна потребує професійних нацгвардійців, військовослужбовців, тому не варто хвилюватися – скорочення в Нацгвардії в 2022 році в Україні не передбачається. Сьогодні грошове забезпечення не можна назвати високим, тому багато хто сподівається, що всі заплановані підвищення на 2022 рік будуть виконані владою.

Читайте так же:  Последние новости о индексации зарплаты архитектора в Украине в 2022 году

Оставьте комментарий