Чи буде підвищення зарплати поліції в Україні в 2022 році?

Службовці, які пов’язані з силовими структурами, цікавляться-коли поліції підвищать зарплату в Україні. І, дійсно, дане питання впливає на багато аспектів життя людей, так як від рівня заробітної плати залежить благополуччя, купівельна спроможність і в цілому якість життя і можливості кожної конкретної людини.

ЧИ БУДЕ ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ПОЛІЦІЇ В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ?

Передісторія питання і сьогоднішня ситуація із зарплатами в поліції України

Реформа поліції України, яка була анонсована ще в 2015 році зі скрипом просувалася протягом більш ніж 5 років. Багато, хто повірив у майбутні перспективи і поліпшення, вказували на те, що неможливо працювати на такій «пекельній роботі за таку невелику зарплату».

В результаті молоді освічені люди йдуть в приватний сектор, не розглядаючи для себе дану професію, з точки зору забезпечення себе і сім’ї, а також особистісного кар’єрного і соціального зростання. До того ж, рівень довіри українців до поліції знаходиться на невисокому рівні.

Як йдуть справи з окладами співробітників в 2021 році і чи буде підвищення зарплати поліцейському в Україні в 2022 році, спробуємо детально розібратися, спираючись на заяву уряду і Президента, а також на вже існуючі укази та інші офіційні документи. Але спочатку розглянемо сьогоднішню ситуацію з окладами в цій сфері.

Так, на 2021 рік за заявою прем’єра Дениса Шмигаля середня зарплата в країні становить 13.000 гривень. Тому без істотних структурних змін саме на неї доведеться розраховуватися працівникам поліції.

І, дійсно, за запевненнями голови профільного комітету Дениса монастирського в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, зарплата співробітників цієї галузі дійсно є занадто низькою. Але в бюджеті 2021 року на ці витрати було закладено занадто мало грошей для того, щоб реалізувати структурні зміни і підвищити рівень доходів поліції. Також він вказує, що середня зарплата в поліції становить на даний момент близько 12.000 гривень.

Також Д.Монастирський підкреслив, що зараз необхідно залучати молодь і забезпечити середній рівень доходу на рівні хоча б 15.000 гривень. Також він підкреслив, що саме низький рівень зарплат формує проблеми недобору до лав поліцейських. На поточний календарний період недобір склав у різних регіонах від 20 до 30%.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко теж відзначає невідповідність між зарплатою слідчого, яка на 2021 рік становить від 12.000 до 14.000 гривень з рівнем навантаження, яке припадає на цю категорію працівників. Він також підкреслює, що люди цієї професії повинні розслідувати складні схеми за участю криміналу. А це накладає певну відповідальність на них і наражає їх життя на небезпеку.

Читайте так же:  Повышение зарплаты в Макдональдсе в Украине в 2021 году

До того ж, спостерігається невідповідність між оплатою роботи слідчого і зарплатами адвокатів, які захищають обвинувачених. Адже їх рівень доходу обчислюється кількома сотнями тисяч гривень на місяць. Також Антон Геращенко вказує на те, що співробітники Національного антикорупційного бюро України отримують в 5-6 разів більше, ніж поліцейські. І це та різниця, яка не повинна бути такою суттєвою.

ЗАРПЛАТА ПОЛІЦІЇ В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ

Якщо звернутися до даних “Держстату”, то на 2021 рік середня зарплата поліцейського в Україні склала 11.987 грн. Таким чином, дана цифра відповідає середньому рівню доходів трудящого населення по країні.

Всі зміни, які були заплановані на 2021 рік полягали у збільшенні грошового утримання (забезпечення) прокурорів. Планувалося, що їм підвищать рівень зарплат в районі від 20.000 до 25.000 гривень. А для інших співробітників ключові новини на цьому вичерпувалися.

Розкид рівня зарплати в залежності від займаної посади

На сьогоднішній день і аж до 2022 року зарплата співробітників Національної поліції України, які перебувають на різних посадах в Україні (з розкидом по регіонах країни) являють собою наступні цифри:

  1. Молодший інспектор кінолог заробляє від 9.500 до 10.300 гривень.
  2. У підрозділі поліції особливого призначення отримують в середньому 12.000 гривень.
  3. Зарплата патрульних поліцейських становить в середньому 10.000 гривень.
  4. Оперуповноваженого 11.900 гривень.
  5. Слідчого 11.465 гривень.
  6. Поліцейських у секторі реагування патрульної поліції 10.300 гривень.

Новини на 2022 рік

Враховуючи, що на 2022 рік планується підвищення мінімальної зарплати в Україні до 7.700 гривень, очікується і поліпшення матеріального забезпечення у вигляді грошового забезпечення працівників Національної поліції.

Що стосується початку 2022 року, то збільшити грошове забезпечення співробітників Нацполіції до цього моменту планується на 10%.

Що піднесуть останні новини Про індексацію зарплати поліції в Україні в 2022 році-стане відомо в жовтні місяці.

Читайте так же:  Підвищення зарплати прикордонника в Україні в 2021 році

Також варто звернути увагу і на неповну комплектацію штату співробітників силових органів. У деяких областях вона досягала в 2020-2021 рр.до 40%.

Змінюється, відповідно до проведених реформ структура національної поліції. Нова модель буде складатися з:

  1. Певної кількості відділень 1 типу (превентивні підрозділи, служби додаткового призначення). В їх компетенції слідчі дії, криміналістичні процедури.
  2. Відділення 2 типу будуть проводити тільки дізнавальні заходи, а також здійснювати превентивні дії. Вони включать в себе додаткові служби.

Незважаючи на певні структурні зміни, скорочення числа співробітників поліції в 2022 році в Україні не планується. Поки планується скоротити близько 1000 керівників, а їх посади передати в служби, які найчастіше контактують за своїми обов’язками з населенням країни.

Таким чином, змінена структура, і підхід до самого принципу організації діяльності поліції дозволить у всіх куточках держави зробити поліцейську присутність рівноцінною. Нова модель вводиться для того, щоб люди скрізь могли отримати однаково якісний поліцейський сервіс і відчули себе захищеними і в безпеці.

Оставьте комментарий