Чи буде підвищення зарплати Шахтаря в Україні в 2022 році?

Зарплати шахтарів в Україні тільки номінально високі. Вже кілька років поспіль постійно йдуть скандали, які пов’язані з тим, що представники цієї професії не отримують своїх виплат. Залишається тільки розібратися з тим, чому так відбувається, а також обговорити питання про те, коли шахтарям підвищать зарплату в Україні.

ЧИ БУДЕ ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ШАХТАРЯ В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ

Останні новини

Слова Володимира Зеленського говорять про те, що якщо Кабінет міністрів не закриє борги перед шахтарями, то «вони самі залишаться без заробітної плати». Так він сказав на зустрічі, яка була присвячена черговій затримці окладів, тому що людям буквально нема на що жити.

До речі кажучи, саме Володимир Зеленський сказав, що у держави перед підприємствами, які займаються видобутком вугілля, більше 28 мільярдів боргу. І з року в рік ситуація серйозно загострюється, тобто люди працюють, але не отримують своїх грошей. Говорити про те, що це не справедливо, просто безглуздо, це і так зрозуміло.

Сьогодні на державних шахтах дійсно критична ситуація. Видобуток вугілля знижується, при цьому приватні шахти показують куди більш високий результат. І це теж ненормально. Володимир Зеленський пропонує приватизувати шахти, щоб ними хтось займався, але в тому стані, в якому вони знаходяться зараз, і з тією кількістю боргів, яка є перед працівниками, зробити це буде максимально проблематично, так що останні новини Про індексацію зарплати шахтарям в Україні в 2022 році дуже актуальні.

Чого можна очікувати?

Звичайно, продаж шахт це цілком реальна ідея. Однак на ситуацію необхідно дивитися більш тверезо. Справа в тому, що це може спровокувати енергетичний колапс, які торкнеться також економіку і соціальну сферу діяльності.

Шахти в Україні-власне кажучи, як і шахтарі, це дуже важливий принцип економіки. Вони наповнюють державний бюджет, нехай і не так, як це робить нафта в Росії, але все ж. Необхідно підтримувати шахтарів, і віддавати шахти в приватне користування не можна.

Читайте так же:  Останні новини про індексацію зарплати працівників СБУ в Україні у 2022 році

Держава повинна взяти відповідальність за шахтарів, збільшити зарплати і хоча-б почати з того, щоб провести індексацію. Тільки зробити це за всіма правилами. Зрештою, якщо реально подивитися на ситуацію, то чому приватна шахта може зводити свої дебет з кредитом, тобто щось продавати, щось заробляти, ще й на податки залишається, а у державних з цим проблеми.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ШАХТАРЯ В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ

Якщо це так, значить проблеми всередині держави. І продаж їх точно не вирішить, загалом, зарплата Шахтаря в Україні 2022 року питання дуже актуальне.

Щодо зарплат

Безумовно, все те, що описано вище, так чи інакше відноситься до того, як буде підвищуватися зарплата, і чи буде вони підвищуватися зовсім. Однак не варто ігнорувати той факт, що в Державному бюджеті немає достатньої кількості коштів на те, щоб кардинально змінити становище шахтарів. І це проблема.

Читайте так же:  Підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні в 2021 році

Нещодавно міністр фінансів оголосив, що мінімальна зарплата зросте на 200 гривень. Йдеться саме про 2020 рік, відповідно, разом з мінімальною зарплатою зростатимуть і оклади шахтарів. Однак зростання складе незначний рівень, тому, як би не хотілося, але поки розраховувати на те, що ситуація зміниться кардинальним чином не можна. З урахуванням всіх макроекономічних факторів влада не може собі дозволити направити сили на те, щоб віддати борги шахтарям і зробити їх рівень життя гідним. Необхідно дотримуватися балансу.

Новий закон

Відповідно до нового закону про шахтарів, всі ті шахти, які мають заборгованість із зарплат, тепер отримуватимуть 80% від доходу всього реалізованого товару. Ці гроші необхідно буде направляти на виплату зарплат, а також боргів шахтарів, так що підвищення зарплати шахтарям в Україні вже знаходиться на етапі вирішення.

Таке рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів. Вважається, що саме така методика дозволить зробити так, що поступово шахтарські підприємства розрахуються з усіма боргами, хоча на поточний момент це і здається дещо нереальним.

Справа в тому, що на 2021 рік в Україні налічується 143 шахти і з цієї кількості 48 шахт знаходиться на підконтрольній території. Тільки 30-це державна власність. Середня зарплата Шахтаря становить близько 10 000 – 12 000 гривень. Однак це саме середній рівень, тому що тут все залежить від займаної посади і виконуваних обов’язків.

На завершення варто сказати, що скорочення шахтарів у 2022 році в Україні не планується. Справа в тому, що деякий час тому в пресі стали з’являтися новини з приводу того, що шахтам потрібно економити за рахунок скорочення співробітників.

Читайте так же:  Будет ли повышение зарплаты тракториста в Украине в 2021 году?

Однак ця інформація не правдива. Шахтарі можуть звільнятися, тобто в цій професії є така ж текучка кадрів, як і в будь-який інший, але це не означає, що на 2022 рік планується якесь скорочення чисельності робочого штату на тих шахтах, які ще працюють. У всякому разі поки переживати з цього приводу не варто.

Оставьте комментарий