Чи буде підвищення зарплати шахтаря в Україні в 2021 році?

Професія шахтаря цінувалася завжди. Люди даної професії займаються видобутком вугілля, золота, іншими корисними копалинами. Вперше про таку спеціальність, як працівник гірничої індустрії стало відомо на початку п’ятнадцятого століття, саме в цей час люди вперше заглибилися під землю для пошуку копалин. Перші шахти з’явилися тільки у вісімнадцятому столітті.

Шахтарями називаються не тільки ті, які видобувають то-то під землею. Професія включає ряд інших обов’язків, серед яких-прохідники( прокладають дорогу під землею), гірники (фахівці з видобутку вугілля), машиністи підземної техніки, електрики (відповідають за пристрої, що працюють від мережі), підривники.

оли шахтарям підвищать зарплату

Відтоді, як Україна стала незалежною країною, закрилося багато шахт. За останні роки багато шахтарів стали скаржитися на затримання заробітних плат, їх відсутність, що стало причиною масових мітингів, демонстрацій. Незважаючи на те, що в двадцятому році дана проблема була частково вирішена, шахтарі повернулися до своїх робочих місць, проблема низької заробітної плати для представників однієї з небезпечних професій залишається колишньою. Тому всіх працівників гірничої промисловості цікавить питання, коли шахтарям підвищать зарплату в Україні.

Підвищення мінімальної заробітної плати у 2021 році в Україні

Останні новини Про індексацію зарплати шахтарям в Україні в 2021 році свідчать: зарплата всіх бюджетників, держслужбовців (у тому числі шахтарів) буде підвищуватися відповідно до збільшення мінімальної заробітної плати.

Згідно зі словами Прем’єр-міністра Шмигаля в двадцять першому році слід очікувати три етапи підвищення:

  • перший етап-перше вересня двадцятого року, сума мінімалки зросте на 5,9% (у грошовому еквіваленті – 277 гривень), загальна сума мінімальної заробітної плати складе рівно п’ять тисяч гривень;
  • другий етап – перше січня двадцять першого року (+20%, це на тисячу гривень більше), в такому випадку мінімалка в січні двадцятого становитиме шість тисяч;
  • третій, завершальний етап підвищень-перше липня, тоді сума мінімалки зросте на 8,3% (п’ятсот гривень), загальна сума мінімальної зарплати складе шість з половиною тисяч.
Читайте так же:  Чи буде підвищення зарплати військовослужбовців України в 2022 році?

 

 

 

Підвищення мінімальної заробітної плати, від якої залежить щомісячна винагорода за працю всіх представників державної сфери, буде підвищуватися з кількох причин: попит споживачів, зростання рівня інфляції, зменшення зайнятості населення.

Зарплата шахтаря в 2021 році

Підвищення зарплати шахтарям в Україні здійснюватиметься в три етапи: спочатку на 277, потім на тисячу гривень, потім на п’ятсот. Сума зарплати також буде залежати від досвіду представника гірничої індустрії, професіоналізму, професії, тарифної сітки. До двадцятого року шахтарі отримували до шести тисяч гривень. Згідно з бюджетом на двадцять перший рік, зарплата Шахтаря в Україні 2021 збільшитися мінімум до дев’яти тисяч на місяць.

Рішення підвищити зарплату представникам гірничої справи було прийнято після хвилі мітингів, яка прокотилася по Україні до двадцятого року. Тоді кілька тисяч шахтарів виходили на мітинги з вимогою затвердити їм оплату в такому ж розмірі, в якому повчаю їх колеги з інших країн. Згідно з останньою інформацією, в Америці, Європі мінімальна зарплата шахтарів становить тисяча доларів. Саме через високу оплату багато українців виїжджають за кордон у пошуках краще оплачуваної роботи.

Повышение зарплаты шахтерам в Украине

На зарплату тисяча доларів в Україні розраховувати не варто, незважаючи на небезпеку професії. Тим не менш, шахтарі отримають довгоочікуване підвищення вже в двадцять першому році.

Читайте так же:  Зарплата сотрудникам МЧС в Украине в 2018 году

Чи буде скорочення шахтарів у 2021 році?

У дев’ятнадцятому році в Україні в різних областях пройшли масові мітинги через затримку виплат шахтарям за кілька місяців. У першому півріччі двадцятого року дана проблема була частково вирішена: з державного бюджету було виділено три мільярди на погашення заборгованості по виплатах. Гроші були виплачені після реалізації вугілля, видобутого на шахтах, що залишилися. Міністерство енергетики продовжує розробляти різні концепції, реформи розвитку вугільної промисловості. Всі розробки планують закінчити до тридцятого року.

На даний момент шахтарів стає все менше: деякі залишилися без роботи через те, що кілька шахт залишилося на непідконтрольній території, кілька шахт закрилося, багато українців виїхали з країни.

 

 

 

Серед представників гірничої справи з’явилися нові чутки: буде скорочення шахтарів у 2021 році в Україні. За словами уряду, нікого скорочувати не будуть. Навпаки, влада робитиме все можливе для залучення більшої кількості людей для роботи в шахтах. Крім підвищення заробітних плат, будуть створені сприятливі умови для роботи, підвищена безпека робочих місць.

Оставьте комментарий