Чи буде підвищення зарплати тракториста в Україні в 2021 році?

“Обозреватель” перераховує тих, кому в 2021 році належить підвищення заробітної плати. На думку журналістів цього проурядового видання, найбільш високі шанси у тих, хто працює в сільськогосподарській галузі, кур’єрів, страхових агентів і у займаються логістикою.

Внизу зарплатної піраміди виявляться працюючі в авіації. Цю животрепетну новину передрукували інші українські сайти. На її підставі вони дають відповідь на питання, чи буде підвищення зарплати тракториста в Україні в 2021 році, останні новини, і він однозначно позитивний. Тільки не все так просто.

Чи буде підвищення зарплати тракториста в Україні в 2021 році

Оптимістичні прогнози

У тому ж “Обозревателе”, під скандальним заголовком про київські зарплати в регіонах (нагадаємо, в Києві, на відміну від інших регіонів, де середня зарплата-11-12 тис. грн., завдяки депутатам, міністрам і держслужбовцям, рівень середньої зарплати становить понад 28 тис.грн.), розміщує менш життєрадісні повідомлення:

  1. Експерт з праці С. Марченко впевнений, що великих скорочень чекати не варто, оскільки всіх, кого можна було звільнити, вже звільнили в першу хвилю пандемії. Однак з невідомих джерел вже надійшли відомості, що до звільнення від роботи в країні готують ще 21 тисячу осіб.
  2. Київські зарплати-це образне порівняння. Марченко з незрозумілої причини впевнений, що тепер в областях з високим рівнем доходу, охоче залучають людей з периферії, яким платять нижчі оклади. Для них це-значне збільшення коштів, якщо порівнювати з тим, яку суму виплати отримують працівники без освіти в депресивних регіонах, на кшталт Житомира чи Вінниці.
  3. На ринку праці вже намічається значне скорочення вакансій, і воно ще очікувано знизиться через перманентні локдауни.

Коли трактористам підвищать зарплату в Україні поки не може точно сказати ніхто. Подорожчання насіннєвого матеріалу, палива, добрив через введення акцизів і нових видів оподаткування-самий ілюстративний матеріал для відповіді на питання.

Читайте так же:  Яка буде зарплата суддів України в 2020 році. Підвищення

В даний момент підняття заробітної плати даної категорії працівників абсолютно не реально у приватного агробізнесу, вимушеного нести величезні витрати і збитки, зайнятого пошуком людей, згодних працювати за невеликі гроші.

Ще менш ймовірне підвищення зарплати трактористам в Україні 2021 тим, хто працює на державу. Хіба що вони до цього працювали за мінімалку, тоді їх чекає поетапне збільшення – на початку і в кінці поточного року. Експерти підрахували, що на кожному трудівнику з мінімальним рівнем оплати, встановленим законодавчо, уряд заощадив 2,5 тис.грн, просто відсунувши заплановане зростання МЗП на грудень 2021 року.

Трохи про термінологію

Тракторист-це загальний збірний термін для позначення професії людини, що працює на спеціальній техніці. Такі спецалісти можуть працювати при муніципалітетах і отримувати оклад від регіональної влади, працювати на будівництвах і ремонті доріг, в полях (в цьому випадку теж є два варіанти – робота на приватника або на нечисленних державних підприємствах).

Зарплата тракториста в Україні в 2021 році

Зарплата тракториста в Україні визначається не тільки його вмінням працювати на тракторі. Є відмінності, що визначаються родом робіт, територіальною приналежністю і роботодавцем. У сільськогосподарському секторі-це сезонна робота, але з великими обсягами, які виконуються за короткий час. Тоді тракторист заробляє більше, отримуючи понаднормові, за святкові та вихідні. Є періоди затишшя, коли зарплата може виплачуватися номінальна, щоб просто утримати хорошого працівника в штаті.

Скорочення трактористів в 2021 році в Україні навряд чи передбачається – все менше залишається бажаючих працювати на важкій і курній машині. Відомо, що оновлення техніки поки не передбачається, дуже багато фахівців з високою кваліфікацією виїжджає в Європу, незважаючи на пандемію коронавірусу, тому що платять там більше.

Індексація

За законом держава повинна підвищувати зарплати, якщо ціни зросли більш, ніж на 103%. У грудні, під час обговорення проекту бюджету, йшлося про планові індексації для бюджетників, але на ці глобальні плани в казні не виявилося грошей.

Читайте так же:  Индексация зарплаты в 2021 году в Украине

Останні новини Про індексацію зарплати тракториста в Україні в 2021 році говорять, що вони ймовірні, але практично марні – в держструктурах індексують тільки величину прожиткового мінімуму, і тільки після опублікування даних Держстатом. Ніхто не знає, коли вони з’являться в періодичних виданнях, зате відомо, що останній підйом, порахований за законодавчо затвердженою формулою, склав трохи більше 85 грн.

Тільки чверть приватних підприємств і організацій висловила бажання підняти зарплати своїм співробітникам, проте нинішня ситуація в Україні зробила так, що їх бажання не збігаються з можливостями і рівнем доходів, навіть за умови, що його вдається отримати.

Оставьте комментарий