Чи буде підвищення зарплати військовослужбовців України в 2022 році?

У 2021 році на офіційному сайті Кабміну з’явилося повідомлення про чергове рішення, прийняте на засіданні міністрів українських міністерств. Середина липня принесла радісну звістку про зростання зарплат військовослужбовцям розвідки.

Йдеться про підвищення премій на суми, що становлять від 10 до 30%, надбавці 3% за кожен рік, проведений на службі. Це не Інформація про те, яка буде зарплата військовослужбовців України в 2022 році, але звістка, приємна хоча б тому, що озвучені і суми, і терміни.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ УКРАЇНИ В 2022 РОЦІ

З чого складається зарплата військового

Нарікання на те, що військова професія втратила свою престижність в Україні дещо перебільшені. Молодь не є у військкомати за терміновим призовом, у військові училища в деяких регіонах набирають переважно сільське населення, яке може тільки виїхати за кордон на заробітки або піти на державне забезпечення. Патріотичні сайти захлинаючись описують райське життя людей, які служать за контрактом, контрактники із заздрістю говорять про зарплати професійних військових в Європі, Росії та Америці.

Останні підвищення виплат військовослужбовцям, які несуть службу на кордоні або в мирних гарнізонах, були оголошені п’ять років тому. Відносно недавно президент Зеленський заявив, що перехід від строковиків до кадрової армії дозволить залучити до захисту безпеки країни людей, які в цьому зацікавлені. Збільшення числа контрактників відбудеться за рахунок тих, хто хоче заробляти на цьому гроші.

Поки незрозуміла відповідь на питання, з чого складається зарплата військовослужбовців контрактників України складається з незрозумілого перерахування прерогатив і бонусів, які отримує громадянин, який надійшов на службу:

 • оплати за посаду та звання;
 • облік розташування – в мирних точках або в зоні АТО;
 • надбавка за секретність-до половини окладу;
 • заохочувальні премії, які покладаються за відмінну службу;
 • разові виплати, величина і привід яких не уточнюється;
 • компенсація за знімне житло, яка на нього і йде і має лімітовані розміри.

Гіпотетично військовий може підвищити надбавки, склавши кваліфікаційні іспити, перейти на службу на передову, правильно вибрати військову професію (вона залежить від роду військ). Поки невідомо, що буде з обіцяним зростанням у вересні та жовтні 2021 року. Складно говорити, наскільки велика ймовірність підвищення в жовтні 2022 і вже тим більше в середині осені 2023.

За останні 5 років підвищення грошового забезпечення не спостерігалося, зате тепер представники агентств і бюро з питань нацбезпеки і обороноздатності обіцяють, що індексація, намічена на найближчий час, компенсує всі Нестачі і недоплати.

Контрактна служба

Яка планується зарплата військових України в 2022 році, поки неможливо з’ясувати через відсутність точних даних: складається враження, що це-одна зі складових військової таємниці. У 2021 з’явилися відомості, що зарплата рядового і сержантського складу варіюється від 1,5 до 18,6 тис.грн, а офіцерам платять від 20,4 до 22,7 тисяч в національній валюті.

ЗАРПЛАТИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ УКРАЇНИ В 2022 РОЦІ

Якщо ці цифри правдиві, видається незрозумілим, за що ці люди щодня ризикують життям:

 1. У мирному житті, особливо у великих містах, на сайті оголошень про вакансії можна знайти посаду охоронця в супермаркеті за 15-17 тис.грн.
 2. Соціальні гарантії, як пояснення, теж представляються сумнівними, враховуючи обіцяні субсидії за знімання житла, вирішення житлового питання доводиться чекати не найкоротший час.
 3. У 2020 році контрактникам, які перший рік служили Україні, отримали потрійне підвищення окладу: ще на початку 2020 він становив всього 5 тисяч гривень, а до кінця цього тимчасового періоду виріс до 15 тис.грн.
 4. Капітани і командири в 2021, за підтвердженими даними, стали отримувати на 6 тис.більше, в зоні АТО оклад піднявся на 8 тис. грн.
 5. Між полковником, який зжитий в зоні АТО і на мирній території, різниця в зарплаті – 16 тисяч.

Далеко не кожен кадровий військовий з вищою освітою мав намір перебувати в зоні бойових дій. Деякі розраховували служити в мирній Україні, охороняти її небо і кордони, забезпечувати обороноздатність, а не воювати з людьми, які проживали з ними раніше на одній території.

Читайте так же:  Будет ли повышение зарплата судей Украины в 2022 году?

Перспективи: за

Останні новини про підвищення грошового забезпечення військовим в 2022 році в Україні аналітики та експерти розцінюють неоднозначно, думки зустрічаються суперечливі. Одні впевнені, що зростання заплановане:

Про це говорять:

 1. Збільшення в наступному оду військових витрат з бюджету (вони складуть більше 5% від ВВП країни, і за деякими даними, НАБУ вимагає закласти в держбюджет ще більш вагомі Сум.
 2. Проект закону про обов’язкову щорічну індексацію окладів усіх, хто отримує зарплату з державної скарбниці. Правда, вона запланована в розмірі 4,4%, але на тлі відсутності будь-яких надбавок і важкого економічного становища в країні навіть ці мінімальні кошти припадуть до речі.
 3. Президент Зеленський нещодавно висловився про неприпустимість Від і різниці в зарплаті між молодшим і старшим командним складом в 1,5-2 тисячі гривень. Можливо, будуть підвищуватися посадові оклади офіцерів української армії.
 4. У 2021 році багато говорилося про те, що плани з технічного оснащення армії і зростання зарплат не вдалося виконати через пандемійних виплат і заходів соцпідтримки в перший і другий рік коронавірусної пандемії.
 5. Намір уряду збільшити військові пенсії з січня 2022 року, додати по 2 тисячі гривень всім, хто пішов на заслужений відпочинок до березня 2018 року.
 6. Вже закріплене законодавчо в постанові Кабміну зростання окладів військових розвідників. Підвищення окладу кадрового складу в 1,8 рази, тих, хто не відноситься до нього в 1,4.
 7. Риторика про необхідність вирішити збройним шляхом конфлікти з відокремленими територіями-Донбасом і Кримом. Для цього, на думку аналітиків, потрібно не тільки поліпшити технічну оснащеність армії, а й підвищити посадові оклади військовослужбовців, посилити матеріальну зацікавленість.
 8. Сайт Міноборони оприлюднив калькулятор грошового забезпечення військовослужбовців України. Він розміщений на сайті Інтерактивна бухгалтерія і призначений для забезпечення повно прозорості в процесі нарахування ДД. Перевірити правильність підрахунків може не тільки кожен мобілізований, а й член його сім’ї.
ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ УКРАЇНИ

Аргументи проти цієї точки зору не настільки численні, але теж заслуговують розгляду. Тому можна прислухатися до компетентної думки. Правдивість однієї або другої групи професіоналів-аналітиків все одно перевірить час: 2022 вже не за горами.

Перспективи: проти

Сайт Мінфін звертає увагу, що до постанови про прийняття бюджетної декларації, не додається сама Декларація. Вона була опублікована на офіційній новинній стрічці, але це означає, що буде важко знайти її початковий варіант.

Читайте так же:  Повышение зарплаты медсестрам в Украине в 2019 году

Укладачі планів держави таким чином забезпечують собі право вносити в неї зміни, посилаючись на змінилися матеріальні передумови. Всі цифри, опубліковані в 2021, в тому числі і збільшення утримання армії можуть піддатися корективам, як і щорічна індексація, законопроект про яку ще не затвердила Верховна Рада.

У ЗМІ з’явилися повідомлення, що Україна заборгувала своїм військовим мільярд гривень за зарплати. Ще 11 мільярдів вона повинна за невиплачені пенсії, борг за які розтягнули на два роки і обіцяють виплатити тільки тим, хто відмовився від статусу переселенця і зареєструвався на новому місці проживання, на підконтрольній території.

З метою економії коштів у бюджеті скоротили кількість виплат матерям-одиначкам і багатодітним сім’ям, перенесли підвищення мінімальної зарплати на півроку і на кожному бюджетнику отримали 2,5 тис.грн. чистої економії. І це за умови, що не згадується зовнішня заборгованість, за яку перманентно робляться проплати і виплачуються відсотки. Пандемія коронавірусу справила негативний вплив на всі світові економіки, але в Україні навіть не включили новобранців до списку осіб, які підлягають першочерговій вакцинації, хоча всі країни світу про свої армії подбали.

Думки політологів сходяться в тому, що зарплата військовослужбовців України в 2022 році в зоні АТО може бути збільшена, якщо Зеленський зважиться на загострення конфлікту і рушить армію в наступ на невизнані республіки і Кримський півострів. Деякі з цих окладів йому все одно не доведеться виплачувати, але для людей, які мають намір воювати за такі невеликі гроші, це навряд чи має значення.

Оставьте комментарий