Чи буде підвищення зарплати військовослужбовців України в 2021 році

В Україні професія військовослужбовця вважається не тільки досить складною, але і престижною. За період останніх років було проведено кілька реформ, завдяки чому зросли не тільки заробітні плати, але ще і серйозно змінилися умови праці. Ось тільки реформи продовжують впроваджуватися, а тому іноді проводяться скорочення співробітників і вносяться нові зміни в процес несення служби, наприклад, поступово переглядаються і скасовуються вже застарілі статути і здійснюється перехід на стандарти НАТО. І саму заробітну плату теж намагаються привести до цих стандартом, а тому багато хто цікавиться питанням, яка буде зарплата військовослужбовців України в 2021 році.

зарплата військовослужбовців України

Які зміни плануються у сфері оборони у 2021 році?

Перш за все, цього року планується в черговий раз збільшити фінансування всієї сфери оборони. Це приносить більше можливостей. Якщо говорити про цифри, то на даний момент в бюджет закладена сума, яка перевищує 250 мільярдів гривень. Звичайно ж, це рекордна сума, але вона може бути збільшена протягом року через прийняття рішення про додаткове фінансування. В першу чергу гроші будуть направлятися на підвищення грошового забезпечення військових, але більша частина також буде спрямована на оновлення наявного озброєння, закупівлю боєприпасів, впровадження нових технологій, техніки, поліпшення обладнання зв’язку не тільки.

Загальні тенденції такі, що сама служба стає більш привабливою і всі зусилля кидаються на те, щоб залучити якомога більше людей до лав ЗСУ. Крім хорошої заробітної плати, яка починається приблизно з 10 тисяч гривень, військові ще можуть розраховувати на повний соціальний пакет, а також матеріальні допомоги на оздоровлення і для вирішення побутових проблем. Водночас старший офіцерський склад зазвичай отримує більше 15-17 тисяч гривень. Все залежить від посади, звання і ряду інших нюансів. Такі умови створюються, щоб підвищити комплектність армії, адже на даному етапі все ж спостерігається серйозна нестача кваліфікованих кадрів.

Навіть з урахуванням того, що посадові оклади офіцерів української армії збільшуються щорічно, є свої проблемні моменти. Наприклад, багато банківських установ просто відмовляються співпрацювати з військовослужбовцями, не називаючи причини. Вся справа в тому, що банкам на даний момент заборонено нараховувати відсотки за кредитами особам, які брали участь в ООС і АТО. Отримати позику або кредит не допоможуть навіть хороша кредитна історія або стабільний дохід, тому доводиться приймати особливі умови банку або намагатися якось обійти існуючі правила.

Читайте так же:  Будет ли повышение зарплаты ДСНС в Украине в 2022 году?

Як здійснюється розрахунок заробітної плати військового?

Потрібно розуміти, що зарплата військовослужбовців контрактників України є індивідуальною сумою, у кожного службовця вона буде різною через велику кількість різних складових. Основою для зарплати військового є посадовий оклад, який встановлюється відповідно до займаної посади і виконуваної роботи. У свою чергу новоприбулий людина не може займати будь-яку посаду, існують певні обмеження у вигляді вимог до звання військового, терміну служби і кваліфікації. Однією з основних надбавок є надбавка за звання, а ще є надбавка за вислугу років, яка змінюється в залежності від періоду служби людини. Всі надбавки встановлюються у вигляді певного відсотка від посадового окладу, саме тому оклад у великій мірі формує зарплату. Ще одна важлива складова-це премія, яка встановлюється в розмірі до 45% від величини окладу. Премія видається щомісяця в повному розмірі, але за проступки вона може урізатися, а за серйозні порушення військовослужбовець може втратити премію на кілька місяців.

Посадові оклади офіцерів української армії хоч і є дуже важливими, але не можна забувати і про всі інші види надбавок, від яких змінюється зарплата військових України в 2021 році, а їх насправді дуже багато. Наприклад, додаткові гроші можна отримувати за особливості несення військової служби і за несення служби під час ведення бойових дій. Також додатково до 15% від окладу службовці можуть отримувати в тому випадку, якщо у них є допуск з державним таємницям. Такий допуск видається відповідно до наказу СБУ. Існують ще специфічні доплати, наприклад, за роботу з шифрами, за вчене звання і за ведення навчальної діяльності, але вони виплачуються далеко не у всіх місцях служби.

Варто окремо винести участь у спеціальних операціях, миротворчих операціях ООН і не тільки. За все це добре доплачується, а військовослужбовці потім отримують серйозну надбавку до пенсійних виплат. Тому і виходить, що заробітна плата формується виключно індивідуально. Щоб зрозуміти, на яку зарплату можна розраховувати, краще використовувати спеціальний калькулятор грошового забезпечення військовослужбовців України. Це спеціальний додаток, яке можна запросто знайти в Інтернеті. Воно правильно розрахувати зарплату військовим з урахуванням всіх набавок і безлічі інших важливих нюансів.

Налоговое законодательство Украины

То якою ж буде зарплата в 2021 році?

Останні новини про підвищення грошового забезпечення військовим в 2021 році в Україні дають багатьом надію на те, що в цьому році все ж заплановано чергове збільшення грошового забезпечення. Ось тільки на даний момент мова про якісь конкретні цифри не ведеться. Якщо в 2020 році Уряд прийняв рішення про збільшення розміру премії, завдяки чому і спостерігалося зростання зарплати, то в цьому році увагу буде приділено саме посадовим окладам.

Читайте так же:  Підвищення зарплати поліцейському в Україні 2020

За попередніми даними зростання складе від 600 до 1200 гривень залежно від посади і ряду інших факторів. В результаті навіть молодший офіцерський склад буде задовольнятися заробітною платою, яка складе приблизно від 11-12 тисяч гривень, а ось люди, які присвятили службі набагато більше часу, можуть розраховувати на дійсно гідний дохід.

При цьому всім поки не припиняються виплати матеріальних допомог, які надаються в розмірі заробітної плати. Грубо кажучи, військові отримують не тільки тринадцяту, але ще і чотирнадцяту зарплату. Що стосується вихідної допомоги, яка виплачується при звільненні співробітника, то тут поки ніяких змін немає, гроші продовжують виплачуватися, хоч сам законопроект про скасування вихідної допомоги вже довгий час знаходиться на розгляді.

Дохід за участю в ООС

Багато установ і підрозділів при необхідності відправляють свій особовий склад в зону проведення ООС на чималий термін, завдяки чому постійно здійснюється ротація особового складу. Знову ж таки, багато що залежить від того, в який саме Регіон направляється військовослужбовець. Якщо він бере участь в ООС, але при цьому знаходиться, то вважається, що він не бере участі в бойових діях і тоді доплата не проводиться. В іншому ж зарплата військовослужбовців України в 2021 році в зоні АТО збільшується приблизно на 5 тисяч гривень. Якщо людина знаходиться на передовій, то доплата буде ще більше. Також важливу роль відіграють посада та обов’язки військовослужбовця.

Уряд не перестає переглядати доплати, які гарантуються учасникам ООС. Очікується, що в 2021 році вони будуть збільшені в середньому на 1 тисячу гривень. Якщо врахувати, що військовослужбовці відправляються в зону бойових дій мінімум на три місяці, то загальний рівень додаткового доходу за цей час наблизиться до 20 тисяч гривень.

чисельність і озброєння армії України

Питання соціального характеру

Підвищення виплат військовослужбовцям – це не єдина важлива новина. Народні депутати України мають намір істотно посилити соціальний захист всіх українських військових та їх сімей.

Вже підготовлено відповідний законопроект, який вносить чимало важливих змін, наприклад, тепер військовослужбовець за своїм бажанням може замінити частину своєї щорічної відпустки грошовою компенсацією. Також буде врегульовано питання щодо забезпечення військових житлом.

Якщо людина ще не отримала свою квартиру, але вже пішла на пенсію, то вона все одно залишатиметься на квартирному обліку. Додатково будуть збільшені обсяги надаваних квартир, а ще військові зможуть стати на чергу для отримання безвідсоткового кредиту від держави на термін від 20 років.

Читайте так же:  Последние новости о индексации зарплаты МЧС в Украине в 2020 году

Оставьте комментарий