Чи буде подорожчання сигарет в Україні в 2021 році?

В Україні вже в перший місяць року депутати Верховної Ради України регламентували підвищення вартості тютюнової продукції на 20%, поки що це буде зростання акцизу на даний товар, тому прийняте рішення відіб’ється на покупцях тільки через кілька місяців. Подорожчання буде проходити в кілька етапів і кілька місяців, щоб українці не «почали бунтувати».

Багатьом українцям, після заяви влади стало цікаво, які передбачені ціни на сигарети в Україні в 2021 році?

Ціни на сигарети в Україні в 2021 році

На скільки зростуть ціни?

В результаті подорожчання вартості тютюну, мінімальна пачка сигарет буде будувати 50 гривень, при тому, що імпорт продукції преміум-класу зросте до 70 гривень. За аналізом фахівців, українець зможе купити відносно недорогу пачку за 58,63 гривні.

Рішення Кабінету Міністрів було обумовлено дефіцитом бюджету, при тому, що підвищення акцизів на сигарети дасть можливість збільшити податкові надходження в казну.

Цікаво! Для тих, хто курить електронні сигарети типу IQOS і набувають рідини електронним сигаретам або для вейпа варто знати, що всі супутні товари також зростуть в ціні з січня 2021 року.

Це зроблено для того щоб вирівняти всі ціни на сигарети і вивести даний ринок на фіксовану вартість, також це рішення збільшить податкове навантаження на тютюнові компанії.

Приклади подорожчання «табачки»

Отже, скільки коштують сигарети в Україні в 2021 році і на скільки в цілому буде проведено збільшення цін?

Якщо провести нескладний математичний підрахунок, то можна навести приклад: для тих, хто викурює 1 пачку за 2 дні, в майбутньому році в місяць доведеться викласти на 150-200 гривень більше в залежності від класу і марки сигарет.

Звичайно, варто відзначити, що не українці, ні самі представники тютюнових компаній не раді такому рішенню. Високі ціни на офіційну продукцію це «перший щабель» до розвитку тіньового бізнесу, збільшення кількості перекупників і контрабандистів в країні. Хоча, це вже робота правоохоронних і наглядових органів, діяти на попередження і розкриття подібного роду порушень.

Подорожчаня ціни на сигарети в Україні в 2021 році

Завдяки злагодженій команді правоохоронців в Україні тіньовий ринок розростається, але невеликими темпами. За минулий рік нелегальний обіг тютюнової продукції склав майже 7%, це всього лише 4 млрд сигарет.

Читайте так же:  Тарифы Киевстар для разных областей Украины 2020 года

Водночас ініціативу щодо підвищення вартості підтримало Міністерство охорони здоров’я, адже згідно зі статистикою зі збільшенням цін на тютюнову продукцію різко скоротилася кількість курців з 18% до 14,5%.

Важливо! Для споживачів, щорічна індексація цін на тютюнову продукцію не так відчутна, як одноразове підвищення. Так, з кожним роком 1 пачка сигарет в середньому дорожчає на 50-80 копійок. Це вважається плановим підвищенням вартості акцизу, розраховане, щоб не шокувати таким чином споживачів.

Цього року нова влада приготувала безліч нововведень, щоб наповнити казну і перекрити дефіцит, особливо в сформованій економічній ситуації, тому цікаві останні новини про подорожчання сигарет в Україні і конкретні цифри.

У підсумку, уряд озвучив план підвищення, при якому в Новому році за 1000 штук сигарети без фільтра замість звичних 907, 2 гривень доведеться віддати 1088 гривень. Це означає, що в середньому підвищення відбудеться на 180 гривень за продукцію середнього класу.

За 1 кг продукції вартість також зросте 1139, 76 до 1367,71, а значить більш ніж на 200 гривень.

Втім, уряд України анонсує, що піднімає ціни поступово, тому сама процедура може розтягнутися на весь рік.

Ціни на сигарети в Україні

З одного боку підвищення цін на тютюнову продукцію – це можливість наповнити державну казну відсутніми фінансами, щоб в наслідок розподілу, вони пішли на соціальні потреби споживачів, а також поліпшити здоров’я громадян. Але це і є головна причина утворення нелегального ринку сигарет, різниця між вартістю продукції та споживчою можливістю громадян.

Подорожчання сигарет в Україні 2021 це щорічна практика, яка сприяють поліпшенню економічної ситуації, різниця лише в ” % ” зростання і кінцевій ціні.

На сьогоднішній день українці витрачають більше 25% свого щомісячного заробітку на покупку тютюнових виробів, якщо будуть рости ціни відповідно, буде збільшуватися необхідність покупки більш дешевої продукції. А значить зростання і формування підпільного виготовлення продукції, яка буде проходити повз акцизу і скарбниці.

Читайте так же:  Повысится или понизится курс евро в Украине в 2019 году

Залишається сподіватися, що влада розпланувала процедуру грамотно, щоб курці в країні не сильно відчули наслідки нововведень.

Оставьте комментарий