Чи платитимуть пенсії тимчасовим переселенцям у 2020 році?

З початку військових дій з регіону Донецька і Луганська на мирні території країни переїхало багато українців. Серед переселенців, тих, хто досяг пенсійного віку, є ті, які отримують виплати як до початку військових дій. Але деяким верствам населення, тим, які не змогли залишити свій будинок, припинили виплачувати виплати. На це, як повідомили представники влади, є деякі причини. Після появи інформації всіх цікавить питання, чи платитимуть пенсії тимчасовим переселенцям у 2020 році?

пенсії тимчасовим переселенцям

Пенсії переселенців: причини блокування

Нарахування пенсій тимчасово переміщеним особам відбувається трохи інакше, ніж пенсіонерам інших категорій. В минулому році не всі отримали свої виплати з кількох причин. Перша – деякі тимчасово переміщені люди не встигли переоформити свої виплати, тобто, не перевели пенсії з території, де ведуться бойові дії. Для цього спочатку необхідно підтвердити статус тимчасового переселенця.

Друга причина – наявність не всіх документів, деяка документація була або загублена, або не переоформлена. Третя причина – скорочення бюджету. З-за цього багато людей почали задаватися питанням, чому блокують пенсії переселенцям.

До такої ситуації призвели люди, які стверджують, що вони є жертвами воєнного конфлікту, жили раніше в зоні військових дій. Потім виявляється зворотне: люди отримують довідку про донбаську прописку, хоча насправді там не жили. Це робиться для отримання пенсій в якості переселенця.

Тому представниками влади були встановлені певні обмеження: були введені перевірки, щоб дізнатися, хто скільки отримує. Була створена спеціальна комісія, яка через кожні півроку відвідувала місце проживання переселенця, перевіряла побутові умови. Якщо підтвердиться, що людина насправді проживає за вказаною адресою, використовує житло як свій тимчасовий притулок, йому відновлюють виплати. Ще одне питання, яке часто задають переселенці – за яке число дають пенсії переселенцям. Як повідомляє Пенсійний фонд України, кошти нараховують у період з четвертого по двадцять п’яте число кожного місяця.

податок на пенсію

Що зробити для відновлення нарахувань?

З початку війни багато українців змушені були перебратися жити в інші області. Деяким з переїхали припинили виплачувати будь-якого роду нарахування. До відновлення виплат потрібно знайти тимчасовий будинок, зареєструватися в ньому, показати потрібний документ. У цьому питанні допоможуть працівники Соцзабезу, що знаходилися недалеко від тимчасового житла і почати процедуру відновлення.

Читайте так же:  Задержка пенсий в Украине в 2019 году

Щоб відновити пенсії, необхідно:
• перебратися з будинку, який знаходиться в місцях бойових дій;
• знайти, де людина буде проживати;
• підтвердити те, що українець заселився, зареєструвався, надавши письмово, нотаріально завірене підтвердження;
• зайти в районне відділення Соцзабезу, надати всю необхідну документацію;
• написати прохання для нарахування пенсій.

Новини Пенсійного фонду України для переселенців свідчать: отримувати кошти на законній підставі зможуть люди, які зуміли підтвердити статус, українцям, встигли переоформити свої нарахування. Для цього необхідно:
• написати від руки заяву-прохання про бажання «перенести» нарахування на території, контрольовані військовими української армії;

  • підтвердження перебування на обліку в якості тимчасово переселився українця;
  • копії особистісних документів: паспорт, код платника податків.

Потім комісія перевіряє дійсність проживання в тому будинку, який був вказаний заявником в проханні. Перевірка стосується побутових умов, матеріальних можливостей, загального стану будинку, квартири.

Протягом п’яти робочих днів члени комісія вирішують, надавати виплати чи ні, складають відповідну заяву і направляють її до Пенсійного фонду для подальшого нарахування коштів. На питання, за яке число дають пенсію переселенцям, відповідь проста: якщо людина, що переїхав із зони військових дій, протягом місяця все оформив, вже в наступному місяці він отримає перші виплати, в той день, в якому були подані документи. Якщо за три місяці документи не будуть подані, кошти будуть нараховуватися з того дня, з якого документи надійшли за місцем призначення.

Що говорять останні новини?

Нещодавно в мережі з’явилися останні новини Про пенсії переселенцям у 2020 році в Україні. Нововведення очікують простих пенсіонерів. Зміни торкнуться таких пунктів, як:

  • підвищення пенсійного віку;
  • ретельна перевірка пенсіонерів;
  • прив’язка виплат військовим пенсіонерам до окладу військовослужбовців;
  • індексація пенсій всіх категорій населення.
Читайте так же:  Проект військової пенсійної реформи 2021 в Україні

Пенсійний вік з кожним роком стає великим, людям важче вийти на заслужений відпочинок, пенсії виплачуються згідно кількості опрацьованих на офіційній основі років. Якщо у 2018-му році в шістдесят років виходили ті, які мали двадцять п’ять років стажу, у шістдесят три роки – від п’ятнадцяти до двадцяти п’яти років, а у шістдесят п’ять – люди з мінімальним, п’ятнадцятирічним стажем, то в двадцятому році ці цифри будуть ще більшими. Згідно з пенсійною реформою, в 2020-му році мінімальна кількість опрацьованих років на офіційній основі становитиме двадцять сім років при виході на пенсію в шістдесят років. У шістдесят трирічному віці пенсіонерами стануть люди, які пропрацювали від сімнадцяти до двадцяти семи років, у шістдесяти п’ятирічному – українці, які мають від п’ятнадцяти до сімнадцяти років.

Донбас

Пенсії в Україні в 2020 році переселенцям, а також “мирним” громадянам у віці, починаючи з шістдесяти, нараховуватимуть після ретельної перевірки, взяття відбитків пальців. Натомість громадян, які пережили жахи в зоні конфлікту, не контролюватимуть служби соціального захисту.

Починаючи дві тисячі двадцятого року, пенсії донбасівцям нарахують без перевірок умов проживання, загального положення фінансів. Що стосується військових пенсійних виплат, то їх збираються прив’язати до окладу військовослужбовця. Тобто, сума мінімальної заробітної плати військового автоматично стає мінімальною пенсією для військових пенсіонерів та їхніх дружин, а також для сімей, хто втратив годувальника через військові дії.

Згідно з індексацією, яка була включена в реформування пенсій, українське капіталовкладення, планується підвищення пенсійних нарахувань.

Збільшуватися щомісячні нарахування у три етапи: першого січня, першого березня, в останньому місяці дев’ятнадцятого року. До двадцятого року пенсійні виплати зростуть приблизно на вісімнадцять, двадцять відсотків.

пенсія

Багатьох українців цікавить головне питання: чи виплачуватимуть пенсії переселенцям із зони АТО у 2020 році? Відповідь від влади, Пенсійного фонду, який нещодавно з’явився в мережі, говорить: платити будуть людям, які зуміли підтвердити свій статус переселенця. Ходити по домівках, перевіряти дійсність проживання, умови побуту, матеріальні можливості, репутацію не будуть. Головне – під час переоформлення пенсій мати при собі довідку про особливий статус.

Читайте так же:  Повышение пенсии с 1 июля 2021 года в Украине

Оставьте комментарий