Ціни на Україні на продукти сьогодні в 2021 році

Український Держстат, повідомив про різке зростання вартості всіх, без винятку, продуктів харчування, але додав з гордістю, що з грудня залишилися в незмінному вигляді лікарські засоби. З останнім твердженням можуть не погодитися хронічно хворі і пенсіонери, але виросли ціни на продукти в Україні 2021 в гривнях сьогодні – сувора реальність, яку неможливо проігнорувати.

Ціни на продукти в Україні 2021

Новини від Нацбанку і Мінфіну

Нацбанк оновив прогноз за рівнем інфляції в країні, а багато українських сайтів були змушені з сумом визнати, що українські ціни в своєму галопуванні далеко перегнали Російські.

Ціни на продукти в Україні в гривнях сьогодні – наочна демонстрація того, що аналітики занадто оптимістично дивляться на ситуацію, що склалася, і вже в кінці першого кварталу рівень інфляції перевищив спрогнозований Нацбанком України річний рівень зростання інфляції.

Середньому обивателю зрозуміло, що заплановані індексації та підвищення зарплат по країні не перекриють підскочила вартість продовольчого кошика: виросли не тільки ціни на відносні прикмети хорошого життя, на зразок філе, м’ясного і рибного, яке вже давно не по кишені соціально незахищеним верствам населення.

Подорожчали продукти першої необхідності-картопля, цибуля, соняшникова олія, хліб і яйця. При обмеженому бюджеті середньої української сім’ї, вартість борщу і смаженої картоплі скоро здасться близькою до ресторанних делікатесів. Можливо, оптимізм фінансових аналітиків був заснований на січневих цінах (хоча і їх досить важко віднести до лояльних), або на можливості списати всі об’єктивні труднощі на торішній неврожай, горезвісну пандемію і складності з бюджетом.

Наочною ілюстрацією тяжкого становища соціально незахищених верств, бюджетників і навіть людей із середнім достатком може стати таблиця, в якій продемонстровані ціни на продукти в Україні в 2021 році в гривнях сьогодні. У ній для порівняння, наведені ціни на початок року і їх нові бар’єри, взяті в безперервній гонці, на першому тижні березня:

Як змінилися ціни на продукти в Україні

Держстат і Мінфін інформують про підвищення цін, на продукти, в середньому, на 3,8%. У таблиці навмисно наведені деякі ціни в процентному співвідношенні, але в аналізі слід враховувати, що аналізуються середні ціни, які можуть бути вище, і не на 1-2 гривні, як стверджується на інформаційних сайтах, а на 6 і більше.

Продукти не для всіх

Складно уявити собі, що людина з середньою зарплатою, половина якої йде на оплату комуналки, незабаром (після нового подорожчання газу ,електрики і транзиту, введення додаткових податків), зможе дозволити собі щодня купувати:

  • куряче філе по 92-98 гривень;
  • яловичину (копита-40, м’ясо – 149);
  • свинину, що подорожчала на 30-40% ;
  • ринковий сир по 70-80 грн.;
  • ковбасні вироби, за середньостатистичною вартістю від 100 і вище грн.

Щоб уявити собі, наскільки середньостатистичні викладки далекі від реального життя, досить проаналізувати ціни на Україні на продукти сьогодні в 2021 році не в мережах супермаркетів, а на ринках і в невеликих торгових точках, де у власників немає можливості робити великі оптові закупівлі товару, а оренда торгових площ неухильно піднімається і в містах-мільйонниках досягає позамежних цифр за квадратний метр.

Ціни на продукти

Ціни на продукти в Україні 2021 в гривнях сьогодні на ринку теж варіюються в залежності від регіону і специфіки завезення. В Одесі цибуля на Привозі коштує 10-11 грн., а банани-22-25, в той час, як в супермаркеті все з точністю до навпаки – цибуля коштує 6-7 грн., банани – від 29 до 32 гривень. Вартість українських яблук на знаменитому ринку досягає 26 гривень, апельсини і мандарини можна купити дешевше, як і сільгосппродукцію з Туреччини.

Ще в січні сильно піднялися ціни на крупи (особливо, гречку, рис і манку), хліб, борошно і цукор. Але, судячи з останніх відомостей на патріотично налаштованих сайтах, подорожчання алкоголю, свинини, тютюнових виробів і палива – всього лише нешкідливий спосіб наповнити виснажений бюджет. Чим пояснити вартість твердих сирів від 120 до 180 гривень, сала на ринку – до 110 грн., скумбрії – до 140-неясно. Чому вже заплановано зростання цін на борошно, кондитерські вироби та хлібобулочні вироби на 15-25%. При цьому подорожчають тарифи в громадському транспорті.

Читайте так же:  Что будет с долларом в ноябре 2020 года в Украине?

Все це можна пояснити падінням власної промисловості, грабіжницькими поборами з вітчизняного агросектору, і впевненим просуванням по шляху переходу на імпорт.

Минулого року Україна закупила продуктів на мільярди доларів. І це, в основному, ті самі продукти, які можна без особливих труднощів вирощувати на власному родючому чорноземі.

Оставьте комментарий