Декретні виплати в Україні в 2022 році

ЗУ” Про державну допомогу ” визначає статус жінки, яка сама виховує неповнолітніх дітей. Питання розглядається як з соціальної, так і з юридичної точок зору. Триває коригування та допомоги по вагітності та пологах. Тому краще стежити за останніми новинами в цікавій сфері. Винятком не стали і декретні виплати в Україні.

Середнє підвищення цих виплат за минулі кілька місяців вже склало 18,1%.

ДЕКРЕТНІ ВИПЛАТИ В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ

Особливості оформлення

Роботодавець зі свого боку передає контролюючим органам заяву-розрахунок, на його підставі і починають перераховувати допомогу. Від дати подачі цієї заяви залежить час, коли почнуть перераховувати гроші.

Коли відпустка через вагітність і пологів припиняється, рекомендується віддавати листки непрацездатності не пізніше, ніж через 12 місяців. Копія листка непрацездатності потрібна тим, хто користується схемою з сумісництвом.

100% від середньої заробітної плати-стандартний розмір допомоги для осіб, які відповідають всім вимогам.

Список паперів для вирішення цього питання включає такі позиції:

 1. Копія трудової книжки.
 2. Копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків.
 3. Копія паспорта.
 4. Банківська довідка про відкриття рахунку для перерахування виплат соціальної спрямованості.
 5. Довідка з міського центру зайнятості про те, поставлений Громадянин на облік чи ні.
 6. При необхідності – довідка про проходження навчання або служби.
 7. Листок непрацездатності. Його видають Жіночі консультації, якщо громадянка стоїть на офіційному обліку.
 8. Заява на надання допомоги. Мінсоцполітики затверджує форму, в якій складають документ. Це відповідає тому, що повідомляють останні новини про декретні 2022 в Україні.

Виплата декретних лікарняних

У звичайному випадку листки по непрацездатності видаються, починаючи з 30 тижня. Таких документів буде два, якщо з’явилися ускладнення і виношується два і більше дитини. Один буде зі стандартним терміном в 126 днів, другий на 14 днів. Цей час на відпочинок надають вже після завершення пологів.

На першому етапі оформлення лікарняних варто подбати саме про цей документ.

Читайте так же:  Детские выплаты за ноябрь 2022 года

Причина непрацездатності в цьому випадку позначається цифрою 8. Виписують папери за місцем, де вагітна перебуває під наглядом. У додаткового листка є свої особливості:

 1. Слово “продовження” має бути підкреслено. Окрему увагу приділяють серіям і номерам першого лікарняного, який триває 126 днів.
 2. Коштує термін саме 14 днів, а не 126.
 3. Окремо вказують причину-вагітність і пологи.
ДЕКРЕТНІ ВИПЛАТИ В УКРАЇНІ

Окремі листки на 14 діб не передбачені для чорнобильців. У документах зазвичай пишуть, коли виплачуються допологові виплати.

Велика ймовірність, що найближчим часом в ужиток будуть вводити електронні лікарняні. Завдяки цьому спростяться всі кроки і процедури, пов’язані з додатковою перевіркою.

Уряд планує повністю запустити сервіс з електронними листками, за участю спеціальної системи Ehealth.

Що робити далі?

На наступному етапі теж здійснюється кілька дій, але нічого складного немає.

 1. Перевірка правильності оформлення листків по непрацездатності.
 2. Опрацювання листа.
 3. Складання протоколу комісії із соціального страхування на підприємстві.
 4. Внесення рішення комісії в лікарняний на зворотному боці. Потім документ передається бухгалтеру, щоб останній продовжив заповнення.
 5. Розрахунок декретних, ЄСВ.
 6. Складання заяви-розрахунку, передача його ФСС.
 7. Виплата декретних співробітниці, сплата ЄСВ.
 8. Передача в ФСС повідомлення про виплату.
 9. Фіксація декретних у додатку 4ДФ та у додатку Д1 податкового розрахунку.

Це найважливіші етапи для роботодавця і відповідальних співробітників. Але звичайним громадянам теж корисно дізнатися цю інформацію, щоб знати, що і як відбувається, скільки часу займає кожен з етапів. Допомагає розібратися калькулятор декретних виплат 2022 в Україні.

Деякі нюанси розрахунку декретних посібників

Головне-правильне визначення розрахункових періодів. Зазвичай враховують повні 2 календарних місяців трудових відносин перед тим, як співробітниця пішла у відпустку. Наприклад, дата відкриття лікарняного-12.02.20021. Розрахунковий період у цьому випадку-з 01.02.2020 до 31.01.2021.

Лютий потрібно буде пропустити, якщо людина влаштувалася на роботу 02.02. 2020. Тоді розрахунковий період почнеться вже з третього місяця.

Далі в зазначеному часовому проміжку вважають загальну кількість календарних днів. Це стосується і свят, вихідних. Не враховують тільки добу, коли громадянин не міг бути присутнім на своєму місці з поважних причин.

Наступний етап включає підрахунок суми доходу за розрахунковий період. В обов’язковому порядку враховують премії разового характеру в повній сумі, оплату за час підвищення кваліфікації, оплату вимушених прогулів, збереження середнього заробітку у відрядженнях, матеріальну допомогу для всіх або більшості, виплати разового характеру, відпускні і зарплату.

Читайте так же:  Алименты на ребенка в Украине на 2020 год

Не обійтися без підрахунку середньої зарплати за 1 календарний день.

Головне – не забувати перевіряти обмеження, мінімальні і максимальні.

Залишається остаточно визначитися з тим, якими саме будуть декретні виплати. Такі ж правила поширюються на розрахунок декретних виплат в Україні 2022 року.

При використанні сумісництва

Тут потрібна копія листка непрацездатності, яка завірена підписом керівника і печаткою з основного місця роботи. З важливих доповнень відзначають довідку про середню заробітну плату, але для основного місця роботи. Якщо таких об’єктів відразу кілька, то облік ведеться абсолютно для кожного. Окремим правилам підпорядковуються допологові виплати в Україні непрацюючим (безробітним).

Про які нюанси ще слід знати?

Іноді трапляється так, що декретні за місяць менше необхідної мінімальної суми. Тоді потрібно визначитися з додатковою базою нарахування ЄСВ на різницю між самими декретними та мінімальною зарплатою. Попередньо потрібно розподілити компенсацію по місяцях.

ДЕКРЕТНІ ВИПЛАТИ В 2022 РОЦІ

При необхідності ЄСВ за підсумками кожного такого місяця донарахують, потім здійснюють переказ необхідної суми. У Податковому розрахунку подібні операції вимагають окремої фіксації.

Виплати за декретом не обкладаються військовими зборами та ПДФО. Код ознаки доходу для компенсацій-128. Так само оформляють декретні виплати в Україні 2022 непрацюючим.

Але не варто забувати про нарахування ЄСВ на такі суми.

ЄСВ відносять на витрати роботодавців у повній сумі. Стандартна ставка податку складе 22%.

Для працюючих жінок важливо запам’ятати такий алгоритм дій.

 1. У жіночу консультацію звертаються в перші дні 30-го тижня вагітності. Тоді громадянці видають довідку 147 / у.
 2. Цю довідку передають співробітникам бухгалтерії.
 3. Далі переходять до оформлення заяв.

Після виконання всіх умов виплата повинна надійти за 126 днів, у вигляді однієї суми. При цьому після звернення до співробітників бухгалтерії має пройти не більше 10 днів.

Якщо мова йде про безробітних, то в жіночу консультацію потрібно звернутися на сьомому місяці.

Для індивідуальних підприємців діють ті ж правила, що і для інших категорій жінок. Якщо в наявності є печатка – її беруть з собою, щоб засвідчувати документи. Виплата теж нічим не відрізняється від стандартних правил.

Читайте так же:  Цены на Украине на продукты сегодня в 2020 году

При усиновленні право на отримання відпустки є у жінок і чоловіків в рівній мірі. Але тільки один з подружжя може звернутися з проханням реалізувати це право. Тривалість відпочинку складе 56 календарних днів. Розрахунок проходить аналогічно іншим ситуаціям.

Більшість мам вибирають оформлення декретної відпустки до трирічного віку дитини. У цьому випадку держава повністю підтримує громадян. Якщо жінка оформляє таку відпустку, роботодавці не можуть розривати трудові угоди тільки за своєю ініціативою. Цей період обов’язково зараховують до трудового стажу.

Якщо доглядом займається інший член сім’ї – то і довідки оформляють на цю людину. Іноді співробітники органів контролю вимагають представити інші папери, що підтверджують ту чи іншу інформацію. Але надавати повний набір не обов’язково, закон не передбачає цього. Це основні особливості нарахування декретних виплат в Україні.

Укладення

Звичайною практикою стають випадки, коли декретну відпустку оформляє чоловік. Але їм відпочинок покладається тільки після того, як малюк з’явився на світ. Оформлення документів проходить за звичайними правилами. Тільки в кожному випадку у процесу є свої нюанси. Чоловік може оформити відпустку, тільки якщо мама офіційно виходить на роботу. Тоді такий час включають в трудовий стаж і оформляють відповідним чином. Краще заздалегідь звертатися до фахівців для консультацій.

Оставьте комментарий