Держборг України в 2021 році

Багато західних країн і держав пострадянського простору живуть на кредитні кошти. У найближчому майбутньому українці будуть розплачуватися за міжнародними боргами і на 2021 рік припадає пік за борговими зобов’язаннями.

ВВП

Скільки повинна Україна і чи гряде дефолт?

Уряду тільки в іноземній валюті необхідно буде повернути західним інвесторам держборг України в розмірі понад 10 млрд доларів. Швидше за все, що внутрішніми резервами Міністерства фінансів таких коштів не знайти. Тому у багатьох фахівців стає питання дефолту в Україні, чи є заходи, які дозволять його уникнути? Скільки і кому винна країна і українці, який графік віддачі грошей?

Для цього необхідно розібратися, який на сьогоднішній момент держборг України в 2021 році, і “скільки це” в порівняння з країнами-сусідами?
Експерти дають вичерпну відповідь, чому багато років українці ” живуть не за коштами» і як запобігти економічній кризі в країні.

Звідки взялися борги і скільки їх?

Державні боргові зобов’язання являють собою суму, яка була виділена МВФ, США і країнами Західної Європи в кредит, для підняття економіки країни. Якщо сьогодні прорахувати, скільки повинен кожен українець, то на душу населення зовнішній борг України на 2021 рік становить по 1800 доларів або трохи більше 56 000 гривень.

У перерахунку на «фінансову мову» держборг України становить 59% від ВВП країни. Незважаючи на значну суму, у вересні 2020 року Уряд продовжує брати позики на внутрішньому ринку країни. Їх загальна сума перевищує зовнішній держборг. Тільки за рівнем державних облігацій, розміщення відбулося на 15,9 млрд гривень, сюди ж пішли і держоблігації в цілому на суму понад 110 млн доларів.

Погашення боргів

Звичайно, Міністерство фінансів не забуває про свої борги і систематично трохи погашає на внутрішньому і зовнішньому ринку. У вересні погасили внутрішній держборг у розмірі 8,2 млрд гривень.

Зовнішній держборг знизився в загальній сумі на 2,3 млрд доларів або на 2,7% і став з 2021 року всього 82,9 млрд доларів. Це стало можливим завдяки злагодженим діям уряду, була погашена серія боргів за ОВДП розміром в 1,7 млрд доларів.

Скільки спрямують коштів з казни?

Не так давно в Україні був прийнятий законопроект бюджету на 2021 рік, в якому закладено на погашення держборгу понад 439 млрд гривень, також заплановано 160 млрд гривень на обслуговування державних позик. У підсумку в 2021 році держдог обійдеться Україні майже в 600 млрд гривень, які розформовані на наступні потреби (млрд гривень):

  • офіційні позики західним партнерам-2,4;
  • кредити міжнародних ФО-43,8;
  • комерційні кредити-112,3;
  • позики ОВДП-328,6.
  • облігації держпозики в іноземній валюті-112.
Читайте так же:  ВВП Украины на 2021 год

Цікаві факти

Державний борг України за час його накопичення обріс безліччю чуток і недостовірної інформації, тому варто розглянути суху статистику за 2020 рік:

1. На липень 2020 року в порівнянні з минулим роком сума зросла практично на 4% в гривні, і вже досягає 2,4 млрд гривень, в доларі підвищення еквівалентно 0,04 %, і отже держборг України 2021 в доларах виріс до 85 млрд доларів.

2. У загальну суму закладено зовнішній борг, який зріс на 6,72% до 261 млрд гривень, у доларах розмір позики збільшився на 2,84%,тобто до 9,5 млрд доларів.

3. Невеликий відсоток підвищення держборгу пояснюється коливаннями валютного курсу в середньому закладений еквівалент на 3% дорожче.

На 2021 рік Міжнародний валютний Фонд дав прогноз для України – зростання держборгу на 65%. А це означає, що в році, що наступив українцям доведеться закривати «рекордно» велику суму кредитів. Хоча експерти стверджують, що частину дефіциту країни профінансують за рахунок зовнішніх кредитів, наприклад, в розміщенні єврооблігацій з можливістю погашення до 2033 року.

Для цього виділяється сума в 2 млрд доларів під 7,25% річних.
Враховуючи сформовану світову ситуацію фінансування від МВФ і західних партнерів в 2021 році під загрозою Україна, в такому випадку може позбутися зовнішніх запозичень на суму майже в 3,5 млрд доларів.

Чим забезпечується зростання держборгу?

За весь час незалежності України, так історично склалося, що бюджет закладається вже з дефіцитом, для «перекриття» якого використовується різниця Дебету\Кредиту і переважно вирівнюють ситуацію запозичення і кредити від зарубіжних і вітчизняних джерел.

Це становить основну причину зростання кредиту на кожного українця в нац, вже протягом багатьох років.

Крім цього остання влада України не раз використовувала досить значні боргові обсяги для реабілітації економічна і банківської системи в Україні. Для цього використовувалися зовнішні кредити від МВФ, які забезпечили істотну частину державного боргу і фінансування на його обслуговування.

Читайте так же:  Оформление купли продажи квартиры в Украине в 2020 году

Важливо, що нестабільна економічна ситуація не раз забезпечила девальвацію гривні, наприклад, в 2014-2015 роках через який доларовий держборг істотно зріс. Недалекоглядні дії уряду призвели до того, що за останні три роки державний борг щодо ВВП України зріс майже в 3 рази.

Уряду, щоб реабілітувати країну на сьогоднішній день критично важливо використовувати точну фіскальну політику. Наприклад, припинити “передвиборчі гасла” про підвищення пенсій і соціальних доплат – це призведе до того що зростуть не тільки доходи населення, а й витрати державного бюджету. Аналітики припускають зростання практично на 30 відсоток від ВВП держборгу України в 2021 році.

Чи є гроші на валютні виплати?

Багато експертів і аналітики стверджують, що швидше за все уряд вдасться до основним джерелом виплати валютних боргів:

1. Перекредитування або фінансування виплат, про які необхідно розмовляти з Міжнародним Валютним Фондом і сформувати графік погашення зовнішнього боргу України. По суті це нова позика, але на більш тривалий термін щоб віддати вже існуючий кредит.

2. Валюта, яка знаходиться в арсеналі держрезервів попередніх років, наприклад за оцінкою сторонніх експертів залишок в Україні становить не менше 2,5 млрд доларів. Технічно це резерв НБУ, але саме ці гроші можуть використовуватися урядом для стабілізації фінансової ситуації в країні.

3. Купівля іноземної валюти за національну гривню на ринку або безпосередньо в НБУ. Але для цього в Україні має зібратися чимала кількість ліквідної гривні, щоб розпоряджатися їй на ринку іноземної валюти.

4. Останній варіант найменш прийнятною і є крайнім, зовсім не платити за боргами всім кредиторам, тобто оголосити дефолт в країні і вести переговори з МВФ, іншими партнерами про реструктуризацію або про те, щоб держборг України в реальному часі 2021 списали зовсім.

Госдолг Украины в 2021 году

Важливе питання залишається в тому, чи зможе в 2021 році новий уряд перекредитуватися, враховуючи значні суми валютних запозичень. Для залучення додаткових позик Україні необхідно мати робочу програму і налагоджену співпрацю з МВФ, а це значить що варто домовлятися про отримання 5 траншу в розмірі 2 млрд доларів.

Читайте так же:  Последние новости о прогнозе цен на золото 2021 года

Співпраці з Міжнародним валютним фондом є “лакмусовим папірцем” для вітчизняних і особливо зарубіжних інвесторів, партнерів. Співпраця з фондом залучить нові запозичення на внутрішній український ринок дозволить “надрукувати” єврооблігації і стабілізувати фінансову ситуацію.

Цікаво, що не весь держборг тільки уряду як думають багато українців, приблизно 7 млрд доларів числиться за НБУ перед МВФ. Саме ця сума має суттєвий вплив на бюджет і зовнішній борг України на душу населення зросте. Для погашення якої швидше за все будуть вилучені кошти із золотовалютних резервів.

Найбільш оптимальний для України Сценарій-плідна співпраця з МВФ, виконання всіх пропонованих зобов’язань і застосування нової розрахункової формули для газових тарифів населення і великого бізнесу. Щоб “наповнити” казну і пустити частину коштів для погашення позик, але багато в чому в 2020 році ситуацію змінила пандемія, зниження робочих місць і відповідно фінансових вливань до бюджету.

Оставьте комментарий