Дитячі гроші в 2020 році в Україні

Кожна жінка, яка ходить на роботу, вчиться в навчальному закладі рано чи пізно виходить заміж, народжує дитину. Підписуючи папір про відпустку, який передбачає відхід з роботи на деякий час для догляду за малюком, жінка, яка отримувала зарплату, стипендію залишається без коштів. Більшість мають рідних, близьких, здатних допомогти купити все необхідне. Деякі матері, які втратили батьків, виховувалися в дитбудинку, нізвідки чекати підтримки. Єдиний вихід – допомога від держави. Існує кілька видів соцдопомоги. Який з них оформляти, залежить від декількох нюансів.

допомога від держави

Останнім часом сума виплачуваних на дітей грошей не збільшується. Підвищуються тільки виплати, які залежать від бюджету, капітал якого щороку змінюється. Сюди відносяться допомоги жінкам, які виховують дитину без чоловіка. До 2014-го одноразова виплата на первістка, другого малюка, третього і так далі виростала, чим більше дітей в родині народжувалося, то сума була більше. Починаючи з літа чотирнадцятого року, виплати, в незалежності від того, яка дитина за рахунком народилася, виплати залишалися колишніми. Єдиний нюанс-розмір допомоги відрізнявся для матерів-одинаків, дітей з інвалідністю, малюкам, які живуть з одним батьком, а другий не виплачує аліменти. Нарахування дитячих грошей у 2020 році в Україні відбуватиметься трохи за іншим принципом.

Види соцвиплат 2020

За час вагітності, пологів, поки малюк росте, жінка отримує кілька видів допомоги від держави. Основні дитячі виплати в Україні:

 • Спочатку видаються кошти на пологи. Якщо жінка йде в декрет, до цього пропрацювавши на підприємстві, компанії, вона оформляє декрет. Для цього необхідно пройти обстеження в лікарні, взяти довідку про терміни вагітності, написати начальству заяву, прикріпивши до справи документ з лікувального закладу. Протягом декількох тижнів вагітній жінці прийдуть гроші, на які можна купити речі в пологовий будинок.
 • Наступна виплата виплачується жінці після народження крихти. У пологовому будинку кожній породіллі видають довідку про народження, де вказана інформація про зростання, вагу малюка, вказується загальна, основна інформація про пологи. Після виписки перше, що необхідно зробити – піти в загс, сільрада (в залежності від місця проживання), оформити свідоцтво про народження дитини. На підставі цього документа в Радбезі пишеться заяви на надання соцдопомоги. Багатьох цікавить питання, через скільки приходять дитячі гроші після оформлення? Відповідь – через один, два місяці після подачі документації.
 • Якщо дитина народилася нездоровою, має інвалідність, таким дітям виплачується додаткова допомога. Сума залежить від складності захворювання, присвоєння групи. Перша група отримує найбільше, третя – менше.
 • Батьки усиновленого малюка також мають право на матеріальні виплати.
 • Неповнолітні, які проживають в зоні АТО, Криму, також не залишилися без уваги держави. Такі виплати нараховуються в двох випадках: дитина народилася до 2015-го, малюк разом з батьками є переселенцем, має відповідний документ-підтвердження.
 • Діти, батько яких залишив сім’ю, не допомагає матеріально, не бере участі у вихованні сина, дочки, отримують додаткову допомогу від держави.
 • Якщо діти, батько яких є ветераном війни, АТО, загинув під час військових дій, помер від травм, отриманих в зоні війни, також отримують, разом з дружиною, батьками померлого солдата, соцвиплати. Їх розмір залежить від кількості неповнолітніх в сім’ї.
гроші дитячі

Дитячі гроші в Україні, нарахування матерям одиначкам, дітям, батько яких не допомагає матеріально, які втратили батьків на війні, залежать від прожиткового мінімуму всієї родини. З прийняттям бюджету сума прожиткового мінімуму разом із сумою виплат зростає. У 2020-му матерям одиначкам буде нараховано сто відсотків від прожиткового мінімуму, іншим – п’ятдесят відсотків від загальної суми.

Крім грошових зарплат, молодим матерям видадуть так званий «Дитячий пакет». Це – згорток з найнеобхіднішими дитячими речами на перший час. У пакеті кожна матуся знайде кілька памперси, три пари повзунків, рушники для новонародженого, пелюшки, сорочечки. Крім одягу, в пакет входить маслечко, присипка, дитячий крем, серветки. В цілому, в кожному згортку повинні бути речі, придбані на суму не менше п’яти тисяч гривень.


Оформлення, подача документації

Для оформлення держдопомоги, необхідно зібрати, подати до відповідних органів наступний список документації:

 • документ, що підтверджує особу (необхідно зробити копію, в Радбезі надати оригінал, копія прикріплюється у справу);
 • прохання про надання соцвиплат;
 • свідоцтво про народження, раніше оформлене в РАГСі, сільській раді;
 • перед подачею документів необхідно піти в будь-який банк, відкрити рахунок, принести довідку про відкриття рахунку (на карту цього банку будуть приходити гроші на дитину);
 • якщо малюк узятий з дитячого будинку (допомога оформляє усиновлювач), обов’язковий документ-рішення суду про усиновлення (копія).
Читайте так же:  Детские деньги 2018 в Украине, начисления матерям-одиночкам

Батьки іноді з поважних причин не можуть самостійно оформляти документацію. В такому випадку процедуру може виконати родич, будь-який член сім’ї з підписаною довірою.

Існують випадки, коли гроші не виплачують:

 • ТАТО (іноді і матір) маленького українця перебуває під вартою, були засуджені;
 • дуже часто батьки, опікуни новонародженого отримують гроші, витрачають їх на свої потреби, діти залишаються недоглянутими;
 • деякі українці, які бажають за всяку ціну отримати додаткові кошти, підробляють документацію, у разі шахрайства виплати анулюються;
 • новонароджений народився мертвим, через кілька років малюк помер;
 • обоє батьків, або ті, які усиновили малюка, позбулися прав на виховання.

Після подачі документації дані жінки, її дитини заносяться в електронну систему. Спочатку здійснюється нарахування дитячої допомоги по областях, через кілька тижнів гроші приходять на карту матері, сума залежить від виду допомоги.

В 2019-му році деякі нюанси, що стосуються процедури, суми виплат, трохи змінилися. У 2020 році українських мам очікують деякі зміни щодо соцдопомоги. Сума, на яку можуть розраховувати українки в декреті, буде варіюватися від виду допомоги, прожиткового мінімуму.

соцдопомога

Хто скільки отримає в 2020-му?

Матері, хто отримав дитячі в цьому місяці, поділилися в Мережі інформацією щодо дитячих виплат. Сума соцдопомоги в 2020-му залежатиме від виду допомоги, віку дитини. Загальна картина виплат на 2020 рік виглядає так:

 • Жінки, що йдуть в декрет, отримають сто відсотків від зарплати, стипендії. Якщо вона ніде до цього не працювала, їй належить мінімальна допомога в сумі 1100 гривень.
 • Всі без винятку мами отримують допомогу на догляд за новонародженим. Загальна сума становить майже сорок дві тисячі гривень. До 2014-го кошти збільшувалися з народженням кожної наступної дитини, тепер сума залишається незмінною. Спочатку молодій мамі на руки видається десять тисяч, інші розбиваються на рівні платежі. Дитячі гроші до 3 років становлять 860 гривень щомісяця. Після трьох років виплати припиняються, декрет закінчується.
 • Матерям, що залишилися без чоловіка, кошти нараховуються залежно від загального доходу сім’ї. Враховується зарплата, соцвиплати всіх, хто проживає під одним дахом з малюком. Мінімальна сума коштів для шестирічних дітей і менше становить півтора тисячі гривень, 1860 гривень – для дітей від шести до вісімнадцяти років. Якщо повнолітній навчається у вузі, йому належить 1762 гривні щомісяця.
 • Українці, які всиновили дитину, отримуватимуть три тисячі щомісяця до настання шестирічного віку, три з половиною, коли усиновленої дочці, синові виконається шість, але не більше вісімнадцяти.
 • Дітям з обмеженими можливостями кошти будуть надходити залежно від складності захворювання. Найбільш, 2821 тисячу нарахують першій групі інвалідності, від 1373 до 2059 тисячі другій, третій групі (залежить від підкатегорії» А«,»Б”).
Читайте так же:  Новый закон о алиментах на ребенка 2019 в Украине

Дитячі гроші до 18 років у 2020 році будуть виплачуватися у двох випадках: якщо підліток навчається у навчальному закладі, якщо він має третю інвалідність підкатегорії «Б». У першому випадку покладається 1762 гривні щомісяця, у другому – 2821 тисяча.

Неповнолітні, які приїхали із зони військових дій на Донбасі, з півострова Крим разом з рідними, отримують допомогу нарівні з іншими дітьми. Умови нарахування дитячих грошей такі ж, як і в інших жителів України. Єдине, що батькам необхідно показати довідку, що підтверджує статус переселенця. Право на виплати мають діти 2015 року народження і старше.

Окремо варто згадати виплати, які нараховуються родичам загиблих солдатів. Сума грошової допомоги залежить від прожиткового мінімуму. Витрати на кожного члена сімейства щороку змінюються (проходять індексацію), відповідно, підвищуються соціальні виплати даного типу. Сім’ям з одним неповнолітнім покладається сто відсотків від прожиткового мінімуму (виходить, встановлена сума, розрахована на кожного члена сім’ї, виплачується в повному обсязі). Рідні, у яких загинув батько двох дітей, зможуть отримувати сто двадцять відсотків від загальної суми, дружині папи-солдата трьох хлопців нарахують найбільшу суму – сто п’ятдесят відсотків.

Дитячі гроші до 1,5 років в 2020 році будуть отримувати всі без винятку малюки.

Оставьте комментарий