Документи потрібні для продажу квартири в Україні в 2021 році

При здійсненні покупки-продажу нерухомості потрібно оформляти зміну прав власності від попереднього власника до наступного. За 2020 рік оформлено 260000 угод з нерухомістю. При оформленні права власності необхідно знати, які документи потрібні для продажу квартири в Україні в 2021 році, а найкраще звернутися до нотаріуса для укладення угоди.

які документи потрібні для продажу квартири

Які зібрати папери і довідки?

Особа, яка бажає продати нерухомість, в обов’язковому порядку зобов’язується зібрати оригінали наступних паперів. Отже, пакет документів без яких не можна продати квартиру:

 • Оригінал документа на право приватної власності, для прикладу це договір купівлі-продажу обміну, дарування, підтвердження часткової купівлі (спадкування) акт набуття права приватної власності, судовий протокол, договір про вступ у спадщину або довічного утримання.
 • Відповідні папери з держреєстру.
 • Довідки, що гарантують громадянство України та податкові коди власників, для осіб які не досягли повноліття це свідоцтво про народження.
 • Якщо продавець “пов’язаний узами шлюбу” на момент продажу, а права власності отримав після розірвання шлюбу або смерті чоловіка/дружини будуть потрібні відповідні свідоцтва.
 • У разі пайової участі неповнолітніх осіб або осіб які перебувають під опікою, будуть потрібні дозвільні документи від органів опіки та піклування.
 • У тому числі необхідна довідка форми 1, в якій вказується склад сім’ї, кількість зареєстрованих громадян України на території об’єкта. Термін дії цієї виписки становить 1 місяць, а з 2017 року згідно з наказом Міністерства фінансів номер 3851 довідку має право підписати безпосередній власник нерухомості.
 • Документи з оцінки нерухомості.
 • Потрібна наявність рахунку в банку для безготівкового платежу, ця норма передбачена для розрахунків перевищують 50000 грн.
 • Техпаспорт, оформлений відповідно до узаконеної форми.

Якщо продавець, не резидент України, буде потрібно ще оригінал паспорта та візи, завірені у нотаріуса з перекладом та ідентифікаційний податковий номер.
При відсутності громадянства, який будь-якої держави необхідно надати підтверджує посвідку на проживання, індикаційний податковий номер.

Читайте так же:  Детские выплаты в июле 2022 года в Украине

Що перевірити покупцеві?

Громадянин, який бажає придбати житло, зобов’язаний надати паспорт громадянина України та ідентифікаційний податковий номер.

Якщо за фактом оформлення угода проводиться покупцем спільно з супрогом / дружиною, буде потрібно свідоцтво про реєстрацію шлюбу в тому числі документи засвідчують особу а саме паспорт, ідентифікаційний код дружини/ чоловіка. У момент укладення угоди обов’язково, щоб» друга половинка ” була присутня особисто.

При відсутності можливості особистої присутності, буде потрібно завірена нотаріальним органом папір, що ніяких претензій немає.

Doverennost 1 - Документи потрібні для продажу квартири в Україні в 2021 році

Пакет документів для угоди продажу

Спочатку, особа, яка робить спроби спроби продажу нерухомості зобов’язаний особисто нею володіти.

В арсеналі повинні бути папери, що гарантують права власності, обов’язковою умовою є внесення всіх відомостей до електронного інформаційного реєстру.

Що знадобиться додатково?

Процедура купівлі / продажу нерухомості є досить складним і довгим процесом, тому можуть знадобитися додаткові папери і особливі умови:
Якщо справжні власники “квадратних метрів” вказані кілька громадян України, для завершення процесу потрібна їх письмова згода.

У тому випадку якщо кімната продається від Особи не досягла повноліття або недієздатної особи, буде потрібно дозвіл органів соціальної опіки та піклування.
Відсутність можливості одного з власників житла бути присутнім при укладанні угоди, портебует надання довіреності завіреної нотаріально, на право представляти його інтереси при продажу.

Обов’язкові реквізити договору

Всі процедури по завершенню угоди або підтвердження паперів проводяться спільно з нотаріусом. Бланк, що гарантує в майбутньому перехід права власності повинен містити наступну інформацію:

 • реквізити обох сторін укладення договору, а саме паспортні дані, номери інфекційних кодів;
 • фізична адреса об’єкта угоди;
 • технічні параметри, будь-які особливості;
 • дані про власника та його права на об’єкт;
 • акти з РАГСу;
 • дані підтверджують відсутність арештів, кредитних або боргових зобов’язань.
 • професійна фінансова оцінка;
 • підтвердження передачі грошей продавцю в повному обсязі;
 • терміни виписки зареєстрованих громадян;
 • дата укладення угоди реквізити нотаріальної контори, дані нотаріуса.
Госдолг Украины в 2021 году

Податок при продажу квартири в 2021 році і державні мита, вартість надання послуг

Питання щодо витрат, які тягнуть за собою оформлення купівлі продажу квартири в Україні в 2021 році вирішується в шляхом мирних переговорів обома сторонами, рекомендується робити це завчасно.

Читайте так же:  Декретні виплати в Україні в 2021 році

Продавцям і покупцям необхідно знати перелік податків, які за законом доведеться сплатити. Отримання прибутку не входить в список обов’язкових податків, якщо угода відповідаємо наступним умовам:

 • термін перебування квартири у власності перевищує 3 роки, при виконанні одночасної умови, що це перший продаж нерухомого об’єкта майна власника в цьому календарному році;
 • “квадратні метри” дісталися у спадок;
 • у будь-якому іншому випадку, від отриманої фінансової суми доведеться заплатити податок 5% і 1.5% військовий збір;
 • якщо питання стосується нерезидента України, йому доведеться заплатити податок при продажу квартири 2021 18% плюс півтора відсотка військового збору.

Сума угоди, з якої сплачується податок це вартість, яку договір купівлі продажу квартири в Україні повинен включати. Визначається продавцем і покупцем на етапі попередніх переговорів.

Скільки бере нотаріус за договір купівлі-продажу в Україні відповісти складно. Плата за послуги з переоформлення складається з наступних складових:

 • держмито 1%;
 • збір до ПФУ 1%.

Вартість послуг за вчинення нотаріальних дій та реєстрацію в державному реєстрі майнових прав становить від 5,5 т.грн. Як ми бачимо, саме третій пункт, може вплинути на вартість переоформлення об’єкта нерухомості.

Оставьте комментарий