Допомога по безробіттю 2021 року в Україні

Питання, якою буде допомога з безробіття 2021 в Україні, хвилює категорії громадян, які залишилися без засобів до існування в результаті закриття підприємств і організацій. Причиною скорочення робочих місць стали не тільки карантин і локдауни в період пандемії коронавірусу, але і відсутність затребуваності на вироблені на експорт товари. Це викликано розривом відносин з колишніми партнерами по економічній взаємодії, великий вплив надає збитковість раніше прибуткових підприємств, до якої призвело зростання комунальних платежів і вартості сировинних ресурсів.

допомога з безробіття

Вимоги до статусу

Останні новини про виплату допомоги по безробіттю в Україні на 2021 рік незмінно починаються перерахуванням підстав для набуття соціального статусу безробітного. Вони обмежують не тільки розмір передбачуваного допомоги, а й час звернення за допомогою, тривалість перебування на обліку і часу, коли людина може претендувати на отримання допомоги.
Яка буде допомога по безробіттю 2021 в Україні, і чи буде вона взагалі, залежить від декількох факторів:

 • застрахованості громадян, (виконання трудових угод, військова служба, ІП, люди без громадянства зі страхуванням від безробіття);
 • має бути опрацьовано не менше півроку за минулий 2020, які не працювали або не дотягнули до встановленого терміну, можуть розраховувати тільки на мінімальний розмір;
 • звільнення з роботи з поважної причини, якщо воно відбулося за власним бажанням, то призначається тільки після закінчення 3-х місяців;
 • готовність брати участь у громадських роботах або погоджуватися на запропонований рід занять, незалежно від наявної спеціальності;
 • повторна реєстрація в статусі безробітного після повторної перерви, що настала в трудовій діяльності не пізніше, ніж через місяць після першого працевлаштування, яке теж завершилося з поважної причини.

Розмір допомоги по безробіттю 2021 в Україні залежить від різних факторів і життєвих обставин. Можливість отримання його в мінімальному, максимальному або індивідуальному розмірі, залежить в процентному відношенні від страхового стажу, його переривчастості або безперервності.

Читайте так же:  Как оформить детские деньги в Украине в 2019 году?

Сума обумовлена також тривалістю вироблених виплат і громадським статусом безробітного-окремі умови є для інвалідів, людей передпенсійного віку та неповнолітніх.

Як порахувати величину допомоги?

Починаючи з 8 дня з моменту звернення до служби зайнятості населення (в умовах карантину – з 1 дня звернення), починається надання допомоги державою людям, які написали про це заяву. Однак розмір грошової допомоги і тривалість отримання допомоги, варіабельні і залежать від декількох обставин. Громадяни передпенсійного віку можуть отримувати його протягом 2 – х річного періоду, всі інші-не більше року. В інтернет-ресурсах можна знайти калькулятор допомоги по безробіттю в Україні, який допоможе підрахувати передбачуваний розмір і з’ясувати, наскільки це вигідно, і чи не краще пошукати роботу за фахом самостійно. При нарахуванні:

 1. Трудовий стаж не враховується, має значення страховий-тривалість виплат в ПФУ. Менше 24 місяців-покладається половина середньої зарплати, з 2 до 6 років – на 5% більше, ще 10% додається при наявності до 10 років СТ, на 70% можуть розраховувати люди, які платили страхові внески більше 10 років.
 2. Право на отримання мають інваліди, які не досягли пенсійного віку (навіть за умови наявності пенсії), звільнені з роботи зі скорочення, перепрофілювання або закриття підприємства, люди, які залишилися без заробітку до призначення пенсійних виплат, але хочуть і готові працювати.
 3. Ті, кого влаштовує розмір одержуваних посібників і умови їх набуття-відвідування заходів, курсів, перепрофілювання і готовність на будь-яку роботу. Мінімальна допомога в 2021 році становить 650 грн.

Тривалість виплат варіабельна-випускники вузів і ссузів, переселенці, військовослужбовці-строковики можуть розраховувати на півроку державних субвенцій. Звільненим за власним бажанням покладається мінімум протягом 9 місяців. При цьому стандартною тривалістю позначений річний термін виплат, середньостатистична величина, отримана підсумовуванням 2-х річного терміну для передпенсіонерів і півроку для колишніх студентів і військовослужбовців.

Читайте так же:  Стипендия студентам в 2021 году в Украине

Необхідні знання

Щоб розрахувати мінімальну допомогу по безробіттю в Україні, таблиця малоефективна, але можна скористатися калькулятором на інформаційних ресурсах. Для цього необхідно знати індивідуальні та загальні параметри:

 • скільки є поточних років опрацьованого стажу;
 • кількість років до отримання пенсії (за умови передпенсійного віку або інвалідності);
 • суму заробітної плати за останній рік, та середньомісячний її розмір;
 • страховий стаж за останні 12 місяців.
 • причину звільнення з колишнього місця роботи.

Переваги використання калькулятора допомоги по безробіттю – в можливості отримання додаткових повідомлень, якщо служба зайнятості знайде причину для його зменшення, яку громадянин не враховує. Стартова величина розрахунків у процентному співвідношенні-розмір прожиткового мінімуму. В Україні він збільшився в кінці 2020 року і склав 2270 гривень.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4 прожиткових мінімуми, тобто, цифру в 9080 гривень. У таблиці розглянемо розмір допомоги в Україні та інших країнах:

таблица

В Україні за умови дотримання всіх вимог для отримання допомоги по безробіттю, кошти будуть перераховуватися протягом встановленого терміну варіабельно – 1-3 рази на місяць за бажанням безробітного громадянина. Для реєстрації в ЦЗ необхідно надати пакет документів-паспорт громадянина України, облікову картку платника податків, трудову або копію укладеного договору, документ про отриману освіту, військового квитка (для чоловіків) та довідку про зарплату за останній рік. Приватні підприємці там же можуть отримати одноразову допомогу.

Оставьте комментарий