Допомога та пільги для матері одиначки на 2020 рік

Як показує статистика, з кожним роком збільшується кількість матерів, які з тих чи інших причин виховують дитину самостійно. В більшості випадків таким матерям для забезпечення нормального і комфортного життя дитині доводиться працювати на кількох роботах, не залишаючи вільного часу для себе. Такі сім’ї потребують допомоги та підтримки з боку держави, яка надається у вигляді різного роду пільг, субсидій, допомоги і не тільки. З цією метою навіть було створено благодійний фонд допомоги матерям-одиначкам в Україні, який успішно функціонує вже довгі роки і допомагає таким матерям по всій країні. Незважаючи на це, головним методом допомоги залишається надання соціальних виплат матерям.

допомога матерям-одиначкам в Україні

Детальніше про соціальну допомогу одиноким матерям

Очікується, що соціальна допомога матерям одиначкам в Україні 2020 повинна нарешті стати більше, оскільки нинішній рівень виплат багато в чому не відповідає економічній ситуації, яка склалася в країні. Процес збільшення допомоги буде проходити в кілька етапів, що пов’язано зі зростанням прожиткового мінімуму.

Ще в 2016 були прийняті перші зміни, які вплинули на самі допомоги одиноким матерям. До впровадження цих змін нарахування відбувалися в такому вигляді:

 • Відсоток від того, скільки отримує малозабезпечена мати одиначка.
 • Відсоток від прожиткового мінімуму, який становив 30%.

Найчастіше законодавство вдавався до другого способу нарахування, виходячи з того, що жінка не могла отримувати менше прожиткового мінімуму з урахуванням доходу на кожного члена сім’ї, а ці 30% як раз доповнювали той недостатній дохід. При цьому від жінок не вимагали спеціальних документів, які могли б підтвердити те, в якому розмірі вона щомісяця отримує заробітну плату. Все відбувалася шляхом автоматичного нарахування мінімального розміру допомоги всім, хто звернувся з метою оформлення виплат.

Однак були і ті матері, яких не влаштовувало такий стан справ, а тому вони вимагали нараховувати дитячу допомогу за першим принципом. Це вимагало надання переліку документів, а також виконання специфічних умов і вимог. Внаслідок таких заяв законодавство прийшло до рішення скасувати другий метод нарахування та запровадити нові корективи. З 2016 року пробуло прийнято рішення про збільшення максимального розміру виплат матерям одиначкам з 50% до 100%.

З 2020 року сума і порядок виплат матерям-одиначкам особливо не зміняться, проте прожитковий мінімум двічі зростати, що вплине на кінцевий розмір допомоги одиноким матерям. Але потрібно не забувати про те, що при розрахунку дитячої допомоги враховується середній дохід сім’ї. Якщо він перевищує прожитковий мінімум, то допомога не виплачується.

Вагітність і пологи

Кому виплачуються дитячі допомоги?


У чинному законодавстві зазначено, хто саме має право отримувати грошову допомогу від держави. Виплати покладаються наступним групам осіб:

 • Одиноким матерям і жінкам, які вирішили усиновити дитину і надалі виховувати її самостійно. В обох випадках жінки не повинні перебувати в офіційному шлюбі з чоловіком, так як в такому випадку допомога не нараховується. У дитячому свідоцтві батько так само не може бути вказаний.
 • Овдовевшим жінкам. В даному випадку законом передбачені соціальні виплати або допомога по втраті годувальника. Якщо ж сім’я не отримує цю допомогу, то держава виплачує дитячу допомогу.
 • Овдовіла жінка, яка вступає в зареєстрований шлюб. В даному випадку жінка має право отримувати допомогу для дітей від першого шлюбу в тому випадку, коли не буде проведений процес усиновлення дітей її чоловіком.
 • Однак, якщо жінка проживає і веде спільне господарство з батьком дитини без зареєстрованого шлюбу, то в такому разі вона не отримує державні виплати на дитину. В даному випадку вона не є самотньою матір’ю. Для цього регулярно здійснюється перевірка матерів одинаків, так як багато хто навмисне порушує положення законодавства, приховуючи свої реальні умови проживання, забезпеченість і багато іншого.

Для того щоб почати отримувати державні виплати на дитину жінка повинна звернутися в РАГС, де їй видадуть інформацію про батька і стан шлюбу. Після цього документи передаються на розгляд до компетентних органів за місцем проживання, де як раз і приймають рішення про видачу дитячої допомоги. Дана соціальна допомога нараховується в деяких випадках навіть при наявності іншого роду соціальних виплат.

Не варто забувати, що матір’ю-одиначкою вважається будь-яка жінка, яка не перебуває в офіційному шлюбі і не проживає разом з батьком своїх дітей. При повторному заміжжя виплати продовжують надходити до того моменту, як чоловік не вирішить офіційно запевнити усиновлення дітей від першого шлюбу.

Матеріальна допомога матерям одиначкам в Україні 2020 року буде надходити кожній родині, де дитина ще не досяг віку 18 років. У разі учнів або студентів, то допомога виплачується по досягненню 23 років. Це лише у разі, якщо дитина не має офіційного працевлаштування і не може самостійно себе забезпечувати.

Народження малюка

Які документи необхідно зібрати, щоб подати заяву на отримання державних виплат?


Соц. допомога матерям одиначкам в 2020 році, як і у всіх попередніх роках, надається управлінням соціального захисту громадян України. Для того щоб почати отримувати допомогу жінці необхідно зібрати перелік документів і звернутися в адміністративну установу за місцем проживання. В дані перелік документів входить:

 • паспорт громадянина України;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • свідоцтво про усиновлення дитини (в разі усиновлення);
 • документ, що підтверджує відсутність інформації про батька (дана виписка видається співробітниками РАГСУ);
 • виписка (постанова) суду в разі, коли чоловік не є батьком дитини;
 • завірені документи, в яких говориться про спільне проживання батьків і дитини;
 • виписка про те, що овдовіла жінка не отримує ніяких інших соціальних допомог по втраті годувальника;
 • заява на надання державних виплат.
Читайте так же:  Социальные выплаты на детей в 2021 году в Украине

З урахуванням того, що нараховуються виплати працюючим матерям одиначкам, то чинним законодавством визначається, що в залежності від ситуації список необхідних документів може доповнюватися і коректуватися. Крім всіх перерахованих вище документів, жінка зобов’язана подавати виписку своєї заробітної плати, яка передається в управління соціального захисту кожні півроку.

В яких випадках держава не виплачує дитячу допомогу?

Бувають випадки, коли надання допомоги припиняється. Це може бути пов’язано з перевірками матері одиночки або певними подіями. Отже, ВИПЛАТИ для матерів-одинаків припиняються в наступних випадках:

 • Смерть дітей або матері, яка отримувала державні виплати.
 • Позбавлення жінки батьківських прав, у зв’язку з неналежною поведінкою.
 • Відмова від дитини до її усиновлення або заборона адміністративної установи на усиновлення дитини.
 • Вчинення злочину жінкою і позбавлення її свободи.
 • Укладення офіційного шлюбу підлітком, якому ще не виповнилося 18 років.
 • Визнання підлітка дієздатним громадянином України.

У всіх випадках держава має повне право припинити нарахування грошових коштів. Окремо варто виділити випадки, коли матері проживають з батьком дитини, але при цьому не вказують його в документах і не реєструють шлюб. Часто з метою виявлення подібних порушень проводяться перевірки, після чого на жінок накладаються штрафні санкції.

Якщо чоловік ігнорує аліменти

Як розраховується середньомісячний дохід всіх членів сім’ї, і який максимальний розмір державних виплат?

Середній місячний заробіток сім’ї вважається з допомогою підсумовування заробітної плати та джерел доходу всіх членів сім’ї, які вони отримали за півроку. Після цього сумарну кількість ділять на 6, а отриману суму поділяють на кількість членів сім’ї, які заробляють.

Інші соціальні виплати та державна допомога при народженні дитини жінкам не включаються до джерел доходу при підрахунку середньомісячного доходу сім’ї. У ці джерела також не входять заробітні плати батьків жінки, квартирантів та інших фізичних осіб, які проживають на території будинку.

Грошові кошти з благодійного фонду допомоги матерям-одиначкам в Україні також не належать до цієї категорії. Чинним законодавством прийнято вважати дохід тільки матері і дитини. Цю умову прописують в особистих документах фізичної особи, які після перевіряють і переглядають в управлінні соціальної допомоги.

Читайте так же:  Последние новости о пособии матери одиночке 2019 в Украине

Виходячи з цього, можна укласти, що в разі перевищення середнього місячного доходу сім’ї держава не виплачує дитині посібник. Якщо ж ця сума менша за фіксовану, то матері виплачується різниця (від прожиткового мінімуму віднімається середньомісячний дохід).

Максимально велика допомога та пільги для матері одиначки на 2020 рік становитиме мінімальну кількість коштів, які держава щомісяця виділяє дітям відповідної категорії (у разі, коли батьки не отримують заробітної плати взагалі або вона становить менше прожиткового мінімуму). Якщо якийсь із членів сім’ї отримує заробітну плату, то з фіксованої суми вилучається середній місячний дохід, розрахований на одну людину.

Пільги, які надаються одиноким матерям

Також потрібно знати, що законодавством встановлюються пільги матерям одиначкам в школі в Україні. Насправді список пільг немал, а стосуються вони абсолютно різних аспектів і сфер. Наприклад, законодавством забороняється скорочувати або навмисно звільняти самотню матір. Це дозволяється зробити тільки після звернення до суду та отримання відповідного рішення на користь роботодавця. Правда, ця процедура займає аж надто багато часу і сил, а тому далеко не кожен роботодавець захоче цим займатися. При цьому навіть у разі закриття місця пільги гарантують закріплення робочого місця за жінкою.

Роботодавець не має права відмовити такій матері у відпустці або перенести його на інший термін. Тому жінки, які відносяться до цієї категорії, можуть буквально відпочивати тоді, коли їм захочеться. Крім того, надається 10 днів додаткової оплачуваної відпустки. І це ще далеко не все. Для таких матерів зменшується прибутковий податок і водночас надаються різного роду субсидії. В цілому всі подібні види допомоги спрямовані на те, щоб зробити життя одиноких матерів та їх дітей значно комфортніше

Оставьте комментарий