Економіка України на сьогоднішній день на 2021 рік

Міжнародний валютний фонд опублікував новий звіт по тому, що чекає економіку України в нинішньому і наступному роках. Експерти фонду переглянули прогнози зарубіжних країн, проаналізували їх дохід і звірили з нашим.

ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ

Економіка України на 2021 рік

Економіка України на сьогоднішній день на 2021 рік знаходиться не в кращому стані. Наприклад, країна багато в чому відстає від світового ринку. Зростання економіки до кінця року склало 2,7%. Український ВВП не змінювався з минулого року. Однак світова економіка погіршилася. Її коефіцієнт з 3,7% дійшов до 3,3%. Та такого показника Україна дійде приблизно через три роки. Так було в 2019 році.

Нинішній рік приніс наступні новини: ВВП країни показує велике падіння – 4,2%. Інфляційний процес до 7%.

Думка експерта

Кармін каже, що падіння ВВП буде на 4,8%. На це вплинуть багато факторів, у тому числі зниження експорту на 5,5%. У той же час імпорт впаде ще сильніше, на 10%. 8,3 мільярда доларів США-дефіцит торгового балансу.

У Мінекономіці пояснили дану ситуацію тим, що гривня слабшає, а ціни ростуть. Згідно з прогнозом, в кінці 2020 року інфляція буде вже 1,6%.

Яким буде бюджет країни в наступному 2021 році?

Виходячи з висловлювання Сергія Марченка-міністра фінансів, наступного року кредиторам необхідно повернути до шестисот мільярдів гривень. Це величезна сума! У бюджеті країни зараз не вистачає близько 270 мільярдів гривень. Це 6 відсотків від ВВП.

Порівняємо цифри: 2020 – ий рік-81,7 мільярдів; 2019 – ий рік-72,4 мільярда. Тобто чітко видно, що дефіцит підріс в три з половиною рази. Виникає резонне питання: “як і де дістати гроші?». Розраховувати доводиться на міжнародних кредиторів, які дадуть 43,2 мільярда гривень під допомогу державі. Хоча на це сильно розраховувати не доводиться. Через кризу допомогу можуть і скасувати.

Але є приватизація. Вона принесе небагато, всього шість мільярдів гривень. Але краще стільки, ніж взагалі нічого. 90 мільярдів гривень буде отримано від випуску євробондів. Таке рішення є крайнім, так як в такому випадку потрібно буде виплачувати високий відсоток. І в результаті все одно буде не вистачати на погашення боргу. Залишається лише один варіант-внутрішня державна позика.

Цілих 80 % зможе покрити фінансова піраміда держоблігації. Схема дієва. Мінфін запускає облігації, які купують жителі країни, включаючи нерезидентів. В результаті Мінфін вже сьогодні отримує ту суму, яка необхідна, щоб закрити дірку. Однак на наступний день необхідно буде платити за облігаціями до 10-ти, а то і 14-ти%. Ось такий виходить МММ. Тільки отримав державний масштаб.

Про все це давно говорив Данилишин Богдан-голова Ради НБУ. Він насторожив народ і тих, хто причетний до економіки держави, що зараз і найближчим часом доведеться нелегко.

Економіка країни в цифрах

Цифри свідчать тому, що ВВП України в 2020 році зростає. Середній курс долара США в нинішньому році був 28,85 гривні за 1$. До кінця року він перейшов в 29,5 гривні. На ринку праці ситуація ще складніша. Все ще гострою темою є безробіття. Ця ж проблема буде актуальна в 2021 році. Це матиме значний вплив на падіння економіки та структурні зміни. Рівень безробіття в нинішньому році був 9,4%. У наступному буде 9,1%. Досі найбільшою загрозою для економіки України є карантинні заходи.

Читайте так же:  Организация охраны окружающей среды на предприятии

За словами Карміна, середньорічний курс гривень буде 29,5 гривень за 1$. Давати Точний прогноз майже неможливо. Занадто важкий час зараз, багато невідомості і змін. Економіка України на сьогоднішній день 2021 в цифрах представлена нижче.

Наступного року експерти відзначають економічний підйом до 2,4%. Однак він не зможе компенсувати падіння в 2020 році. Інфляція буде розвиватися трохи повільніше 5,9%. Елементи попиту знайдуть позитивну динаміку.

Курс валют

Середній курс долара наступного року буде 30 гривень за 1$. Наприкінці року вже 30,75 гривень за 1$. Що стосується безробіття, то ситуація покращиться, але незначно, 9,1%. Цього не вистачить, щоб вийти на той рівень, що був до пандемії.

ЕКОНОМІКА

На завершення

У висновку потрібно відзначити, що прогноз економіки України на 2020-2021 роки невтішний. Економіка в країні або ніяк не зміниться, або покращиться, але незначно. У будь-якому випадку пандемія коронавірусної інфекції дала про себе знати. Негативний вплив було вироблено на всі сфери життєдіяльності людини. Особливо постраждала економіка країни. У 2021 році Україна не зможе вийти на той рівень життя, що був до появи вірусу. Вище наведені факти, слова чиновників і цифри є доказом того, що наступний рік не принесе хороших новин. Або вони будуть незначними.

Оставьте комментарий