Індексація зарплати строковиків України в 2020 році

З 2014 року економічна і політична ситуація в Україні дала збої. Маленькі зарплати, несвоєчасні виплати соціальних допомог, підвищення цін стали мати місце. З тих пір ситуація нормалізувалася.

Солдат срочник на фоне украинского флага

Депутати Верховної Ради переглянули бюджет, прийняли важливі рішення, що стосуються виплат бюджетникам, державним службовцям та військовим. Проте, питання: коли строковикам підвищать зарплату в Україні, як і раніше цікавить солдатів.

Хто відноситься до категорії строковиків?

Сьогодні в країні є 2 види служби: термінова і контрактна. Строковиками є солдати, які пішли в армію по осінньому або весняному призову.

У порівнянні з попередніми роками призовний вік значно збільшився. Сьогодні він становить 20-27 років.

Незважаючи на це, хлопці за власним бажанням можуть піти в армію не тільки на строковій основі, але і на контрактній.

При вступі на службу слід розуміти, що для сучасних хлопців вона є необхідністю. Завдяки призову в армію хлопець стає чоловіком, починає розуміти своє призначення. Прослуживши в армії покладений термін, солдатам стає відомо, що таке любов до Батьківщини і захист рідних рубежів.

Особа, яка пройшла строкову службу перед іншими має такі переваги:

 • Першочергове право вступу до військових навчальних закладів;
 • Можливість працевлаштування на високооплачувані роботи.

Останні нововведення в законодавстві передбачають різний термін служби для строковиків.

Якщо призовник закінчив вищий навчальний заклад, борг перед Батьківщиною становить 1 рік. У разі якщо хлопець не навчався у Вузі, служба складе 1,5 року.

Солдати, які прийшли в армію по весняному або осінньому призову, заробітну плату отримувати не будуть.

Солдаты на построении

Призов в армію здійснюється за допомогою отримання повістки і проходження медичного обстеження на факт підтвердження стану здоров’я. По завершенні зазначених процедур призовник за розподілом відправляється до місця служби.

Неявка солдата у військову частину може розцінюватися як дезертирство і зраду. Поважними причинами є: смерть близьких, природні катаклізми та інші форс-мажорні умови, яким є підтвердження і докази.

Як строковики ухиляються від військового обов’язку

Способи ухилення від армії залишилися колишніми. Відстрочка може мати тимчасовий і постійний характер. Відстрочити призов в армію можна, якщо призовник:

 • містить непрацездатних батьків;
 • має двоє і більше дітей;
 • самостійно займається вихованням дитини;
 • має дитя віком до 3 років;
 • має дружину в положенні;
 • є сиротою;
 • є сином медика, вчителя, поліцейського або священика;
 • молодше призовного віку і навчається на стаціонарі у вузі;
 • підозрюється в криміналі або кримінальному злочині;
 • має брата, який в даний час служить в армії;
 • має проблеми зі здоров’ям.

Зазначені особи в запас не відправляються. Після закінчення терміну відстрочки вони повинні прибути до військкомату для служби в армію або продовження відстрочки.

Повне звільнення від призову отримують особи:

 • визнані за станом здоров’я непридатними до армії;
 • чий вік становить 27 років;
 • пройшли службу в інших державах (до моменту набуття громадянства України);
 • виконали борг служби у військовому резерві протягом 1-2 контрактів;
 • чиї родичі стали інвалідами або загинули під час військової служби;
 • мають офіцерське звання (після закінчення навчального закладу).
Читайте так же:  Зарплата в Нацгвардии в Украине в 2018 году

Незважаючи, на це, багато хлопців вважають за краще віддати борг в армії у вигляді термінового призову або служби за контрактом.

Строковики і контрактники-відмінності

При вступі на службу варто розуміти відмінності між строковою і контрактною службою. У першому випадку зарплата строковика України не передбачає виплати щомісячної допомоги.

У другому, солдату покладено щомісячне забезпечення, яке з кожним роком збільшується. З початку військової реформи, мінімальна зарплата контрактника становила 7000 грн. (при найменшому званні або його відсутності).

У наступаючому році передбачена індексація зарплати строковиків України у 2020 році, при якій солдатів, самостійно надійшов на службу, і підписав відповідний контракт буде отримувати не менше 10000 грн.

Терміни служби нових солдатів залежать від посади і тривалості укладеного контракту. Приміром, простою рядовий може укласти контракт до 3-х років, офіцер – від 3 до 5 років. При вступі на службу кожен випадок розглядається в індивідуальному порядку. Головне, щоб солдат був фізично здоровий, і було бажання віддати борг Батьківщині.

Підвищення зарплати строковикам в Україні 2020

У скільки разів буде підвищення зарплати строковикам в Україні 2020 та іншим військовослужбовцям, залежить від сум, закладених у бюджеті. Важливе значення відіграють фактори стажу, наявності звання та місцезнаходження військової служби.

З інформаційних джерел відомо, що перше підвищення відбудеться в січні. Крім цього солдату, який підписав контрактну службу, гарантовано одноразову допомогу в розмірі декількох мінімальних заробітних плат.

З урахуванням сьогоднішнього прожиткового мінімуму зарплата контрактника складе 9000грн. при відсутності стажу і звання. Офіцери можуть розраховувати на великі виплати.

При цьому варто розуміти, що виплата зазначеної суми є обов’язковою. На неї можуть накладатися надбавки та премії за певні заслуги перед Україною.

Читайте так же:  Таблица индексации зарплаты за 2019 год

Поряд з грошовим забезпеченням солдати, які пішли на службу за контрактом, можуть розраховувати на надання безкоштовного житла (за умови офіційної одруження), безкоштовні допомогу на їжу, можливість користування медичними послугами за державний рахунок.

Нововведення в законодавстві з новин

З інформаційних джерел відомо, що скорочення строковиків у 2020 році в Україні не минуемо. Причина таких чуток полягає в тому, що українська армія планує перехід на контрактну основу. Як це відбуватиметься поки невідомо, наступаючий рік покаже.

Сьогодні ж простому солдату, службовцю в зоні АТО покладається заробітна плата, премії та надбавки, які в загальній сумі становлять близько 10 000 грн. Скорочення штатів в українській армії передбачає заміну строковиків контрактниками.

Укладення

Солдати, які призивалися до лав української армії за віковим критерієм, повинні розуміти, що виплата заробітної плати строковикам державою не передбачена.

Заробітну плату в розмірі не менше 10 тис. грн. отримують контрактники, які за власним бажанням вирішили віддати військовий обов’язок і уклали договір на контрактній основі. Згідно з нововведеннями в законодавстві в 2020 році передбачено підвищення зарплати та пенсії, яке солдати повинні оцінити по достоїнству.

Оставьте комментарий