Індексація зарплати залізничників України у 2020 році

Професія залізничник завжди була популярною і престижною в містах з розвиненою інфраструктурою. Спеціальність ставилася до високооплачуваної. Саме тому молодь прагнула вступити до вузів шляхів сполучення.

Значок Укрpализниці

З переходом економіки в стан стагнації галузь зазнала криза, яка негативно позначилася на доходах працівників сфери. Про те, коли залізничникам підвищать зарплату в Україні відомо тільки уряду, оскільки від нього залежить сума фінансування галузі, закладена в бюджеті.

Зміни в кращу сторону

Зарплата працівників Укрзалізниці змінюється щодня. Проведення залізничної реформи торкнулося як фахівців вищої ланки, так і обслуговуючий персонал. Зміни були спрямовані на:

  • Боротьбу з корупцією – в 2019 році проведені серйозні перевірки, мета яких полягала в підтвердженні використання за призначенням, наданих на вдосконалення техніки грошей;
  • Модернізацію техніки і обладнання – поліпшення якості роботи Укрзалізниці передбачає оновлення техніки на комфортну і зручну, що забезпечує швидке переміщення пасажирів в будь-яку точку світу;
  • Підвищення зарплатні залізничникам в Україні – передбачає збільшення доходів працівникам ж/д в кілька разів.

При проведенні реформи головну роль зіграли професіоналізм і компетентність залізничників. Перевірки останніх років показали, що багато з них вимагають удосконалення професійних навичок і умінь. Тому владою було прийнято рішення про обов’язкове проходження курсів підвищення кваліфікації в терміни, передбачені законодавством.

Проводник железнодорожник на фоне вагона поезда

Індексація зарплати залізничників України у 2020 році

Коли мова заходить про індексацію, залізничники до слів влади ставляться скептично. По теперішній час протести і мітинги, що проходили по Україні, не вплинули на зарплату працівників. Вона збільшилася, але не задовольнила елементарні потреби людини.

Останні новини Укрзалізниці щодо підвищення зарплати та індексації говорили, що в бюджеті на 2019 рік передбачено збільшення грошових виплат і перегляд нарахувань у бік підвищення. Поки що інформація приймається як неточна, оскільки жоден бухгалтер і кадровик не може дати докладну консультацію.

Ситуація, що склалася вважається нормальною. Залізничники мають повне право вимагати підвищення виплат. Останні чутки, що глава Служби отримує нечувані гроші, спровокували справжній бунт серед залізничників.

Скасування деяких рейсів змусила уряд переглянути проблеми в залізничній сфері і закласти в бюджет на 2020 рік кошти для підвищення зарплати працівникам залізничної галузі.

Зарплата залізничників у 2019 році

Підсумки роботи 2019 року показали, що середня зарплата рядового залізничника склала 11 тис. грн, що на 14,6% більше середніх доходів українців. Найбільш високооплачуваною вважається професія машиніста. Вона становить 21,2 тис. грн., помічник отримує на 5 тис. менше. Шляховики та оглядачі вагонів отримували 12,4-11,7 тис. грн. Зазначені цифри відносяться до залізничників, які здійснюють діяльність у Києві та Київській області. В інших регіонах України зарплата набагато менше.

Товарный состав поезда

Найменші доходи у електромонтерів, електромеханіків і чергових по станціях. Саме з цих причин в 2019 році був помічений різкий відтік кадрів. Вузькі фахівці почали шукати роботу за кордоном, де праця робітників цінується по достоїнству.

Чи буде скорочення залізничників у наступаючому році

З останніх нововведень в законодавчих актах стає ясно, що сфера зазнає деякі зміни. Тому скорочення залізничників у 2020 році в Україні можливе. Воно торкнеться фахівців, які не підтвердили рівень кваліфікації.

Такі працівники будуть звільнені в обов’язковому порядку. Уряд не збирається витрачати бюджетні кошти на фахівців, які не бажають працювати. Тим більше що від їх рішень залежить життя пасажирів.

Зекономлені на скороченні гроші планується розподілити на покупку техніки, обладнання, преміальні та надбавки фахівцям. Не виключено, що 13 зарплата залізничникам буде виплачена в 2020 році.

Результати реформи в 2020 році

Результати реформи в будь-якому випадку передбачають підвищення зарплати на Укрзалізниці. Конкретних сум і термінів урядом не анонсовано. Відомо, що в 2020 році вона буде проходити кілька разів. Збільшення нарахувань становитиме 15-25%. Зазначені цифри індивідуальні і безпосередньо залежать від стажу, займаної посади і спектру виконуваних робіт.

Читайте так же:  Будет ли повышение зарплаты пограничника в Украине в 2022 году?

Поки ніхто не озвучує суму надбавки, але передбачається, що найвищим буде грошова допомога у працівників, які займаються перевезенням пасажирів та габаритних вантажів. Фахівці, що займаються перевезенням небезпечних вантажів, можуть претендувати на підвищення зарплати в розмірі більше 25%.

З розрахунків бухгалтерів стає ясно, що зарплата залізничника України 2020 може збільшитися на чверть окладу. Не варто забувати, що протягом наступного 2020 року очікується кілька етапів підвищення мінімальної заробітної плати.

В результаті загальна грошова допомога працівника ж/д може бути у багато разів більше очікуваного. Таким чином влада і керівний склад служби намагається повернути престижність професії.

Думка експертів про підвищення зарплати залізничникам

Не всі експерти впевнені, що буде так, як задумала влада. Вони вважають, що індексація зарплати залізничників України в 2020 році не відбудеться. Максимум, на що можна сподіватися, це підвищення грошових доходів за рахунок збільшення мінімальної зарплати і прожиткового рівня.

Слід розуміти, що у країни може не вистачити ресурсів на виплати залізничникам. Тому надбавки до грошового забезпечення будуть як і раніше мінімальними.

Експерти вважають, що збільшення, задумане владою, можливе за умови підвищення тарифів на проїзд і перевезення. Якщо квитки не подорожчають, довгоочікуваного надбавки можна не очікувати.

Критичні зауваження щодо реформи

Слова голови Служби про підвищення доходів залізничників в наступаючому 2020 році багатьма оцінені з іронією. Більшість залізничників вважають, що це казки або локшина на вуха. Вони впевнені, що таким чином керівний склад задобрює профспілки, які є ініціатором мітингів і припинення роботи.

Насправді залізнична реформа показала мінуси, на які варто звернути увагу:

  • Зменшення кількості великих інвесторів;
  • Мінімальне зростання зарплати залізничників;
  • Непомітність проведеної модернізації;
  • Недостатня кількість коштів, закладених в бюджеті.
Читайте так же:  Сетка тарифных разрядов в Украине в 2018 году

Залізничникам залишається сподіватися, що у влади вийде зібрати сили і ресурси в єдиний цілою і зробити реформування якісним.

Заява голови компанії Укрзалізниці про зарплати

Інформаційна служба “Укрзалізниці” повідомила, що зі слів голови правління на збільшення зарплати працівникам ж/д виділено 1,5 млрд. грн. У найближчому майбутньому очікується підвищення тарифних ставок і окладів ще на 10%.

При цьому керівник зазначив, що надбавка не стосується керівного складу та їх заступників. Виділені гроші спрямовані на поліпшення життєвого рівня простих залізничників.

Статистичні дані показали що, незважаючи на невдоволення працівників, надбавка зарплати склала 42% валового доходу компанії. За підсумками 2019 року Укралізниця посіла 12 місце за рівнем середньомісячної зарплати.

Укладення

Залізничник-професія, що дозволяє скоротити час на переміщенні пасажирів і вантажів. Вимагає уважного і відповідального ставлення. Нічні виходи, форс-мажорні обставини – мінімум з яким стикаються залізничники. Незважаючи на те, що зарплата працівників не є найменшою по Україні, залізничники вимагають підвищення.

Зі слів уряду і керівників компанії додаток до зарплати в розмірі від 10% і більше. Конкретні суми залежать від спеціальності, спектру виконуваних робіт, стажу і досвіду.

Найбільш високооплачуваною спеціальністю стане машиніст електровоза і його помічник. Таким чином керівництво країни намагається повернути професії колишню славу.

Оставьте комментарий