Коли буде подорожчання алкоголю в 2021 році в Україні?

Як і при будь-якому іншому подорожчанні, українські чиновники досить ухильно пояснюють, чому саме і наскільки піднімуться цифри на цінниках. Вони вказують на те, що спиртне – не товар стратегічного значення, і навіть, що деякі види продукції не подорожчають, а подешевшають. Аналітики пов’язують визначення термінів, коли буде подорожчання алкоголю в 2021 році в Україні з введенням карантинних заходів і їх ймовірним пролонгуванням.

ПОДОРОЖЧАННЯ АЛКОГОЛЮ В 2021 РОЦІ В УКРАЇНІ?

Чому потрібно чекати нового подорожчання?

У середині січня поточного року українські ЗМІ повідомили про зростання цін на спиртні напої вітчизняного виробництва. Подорожчала не тільки горілка, а й пиво і сигарети. Державна служба статистики поінформувала населення про підйом цін на пиво (приблизно на 4%), горілки – на 1% і подешевшання столових вин вітчизняного виробництва. Вони знецінилися на 0,1%. У країні діє особлива Постанова (№957), в якій встановлюються мінімальні ціни на алкогольну продукцію. Періодично в нього вносяться зміни. Чергова Постанова, що коригує документ №957, була прийнята 13 січня поточного року. Це-постанова українського Кабміну за №17, нехитро озаглавлена «Про внесення змін…».

Відповідь на питання, коли буде подорожчання алкоголю в 2021 році в Україні, криється не тільки в розробці Кабінетом Міністрів чергових трансформацій у бік підвищення:

  1. Витіюваті пояснення журналістів на патріотичних сайтах починаються з реальних показників, наприклад, прогнозного рівня інфляції від Нацбанку. Часто вони закінчуються невідомо звідки з’явилися в планах уряду зростанням ВВП на 4%. Незрозуміло, чому повинні зростати споживчі ціни для населення.
  2. Докладні викладки економістів, що пояснюють, що в Польщі і в Європі акциз коштує набагато дорожче, ніж на території України (ніхто не порівнює пенсії, мінімальну оплату і вартість комуналки, але ось по акцизу Україна повинна знаходитися на загальноєвропейському рівні). Це-ідеологічна платформа, яка пояснює, чому в країні вартість акцизу зросте на цілих 20 євро.
  3. Ще одне, стандартне пояснення-примусове зменшення числа курців і алкоголіків контролюється підвищенням цін, при цьому в казну покладуть кілька додаткових мільярдів. Що стосується цього аргументу, то експерти впевнені, що подорожчання спиртного не призводить до зменшення кількості бажаючих випити, зате збільшує зростання злочинності і число отруєнь неякісним спиртовмісним продуктом.
Читайте так же:  Самый дешевый тариф Киевстар на 2020 год

У непоміченій законодавцями суворої реальності, алкоголь вже подорожчав до кінця року і виріс на 9%. Ще на стільки ж підвищилися темпи зростання після оприлюднення поправок до основної постанови, сигарети зросли на чверть колишньої вартості (24%). Роздрібна вартість літра спирту наблизиться до позначки в 500 гривень, а це означає, що в період пандемії і тотального зубожіння населення, пляшка горілки стане недоступною розкішшю для простого українця. Про коньяк і говорити не доводиться-тризірковий коньяк досягне рівня вартості в 800 гривень.

ПОДОРОЖЧАННЯ АЛКОГОЛЮ

Терміни подорожчання

Статистичні дані наочно демонструють зменшення легального обороту алкогольної продукції. За три роки випуск підприємствами України продукції алкогольної спрямованості впав на 10 мільйонів одиниць готової продукції. Зворушливі пояснення патріотів-журналістів пояснюють падіння цілої галузі турботою президента і депутатів про здорову націю.

Відомо, що основні доходи в казну зараз приносять акцизи і податки, а не промислові підприємства. Тому подорожчання ігристих і зброджених вин з 26 січня 2021 року – не єдина відповідь на питання, з якого числа подорожчання алкоголю в Україні. Мова навіть не про те, що воно неодмінно відбудеться, а про те:

  • яка категорія спиртного подорожчає на законних підставах;
  • яка-у виробника, вимушеного платити оренду, податки і комунальні послуги;
  • на скільки відсотків воно підніметься в роздрібній торгівлі, задавленої тими ж обставинами.

Постанова №17 опублікована 16 січня, і, як будь-яка інша аналогічної спрямованості, діє з 26 числа першого місяця року. Корекції означають, що навіть поодинокі залишки спиртного в роздрібній мережі не можна продавати нижче встановлених мінімальних цін.

Прем’єр-міністр країни озвучує дивні теорії, згідно з якими саме зростання інфляції (обережно названий НБУ в 5% (+1)) буде розігрівати економіку, і вона несподівано для ворогів покаже до кінця року зростання в 4% ВВП. Якщо згадати, що подорожчання сигарет і спиртного мусується, а потім проводиться урядом України, протягом усіх років, які пройшли з часів Майдану, то нічого дивного немає в ще одному (або декількох) підйомі цін на тютюн і спиртне для поповнення порожньої скарбниці.

За період з січня 2020 року вартість сигарет з фільтром зросла на 22%, без фільтра – на 20%. Озвучені 9% подорожчання алкоголю в середньому-явно занижена цифра, в якій враховуються тільки видозміни в постанові № 957. У ній не враховується виросла націнка роздрібних мереж, яка знову підніметься після подорожчання держакцизу.

Читайте так же:  Тарифні розряди бюджетників в Україні на 2020 рік

Подорожчання алкоголю в 2021 році в Україні в березні без жодних поправок до постанов неминуче – роздрібні мережі будуть поступово збільшувати націнки, щоб виправдати витрати на зростання акцизу, виправдати оренду, освітлення, транспортування товару, зростання зарплат працівникам через підвищення мінімалки.

Ще три роки тому підвищення цін на товари анонсувалося на початку 2 кварталу, але зараз воно вступило в дію ще в січні нового року. Аргументи підйому не змінилися-турбота про здоров’я нації, Стимуляція економіки і поповнення скарбниці. Необхідність зупинити падіння виробництва спиртного і скоротити все більш великий тіньовий ринок, що пропонує громадянам контрафактну, неякісну, зате дешеву (в порівнянні з державною) алкогольну і тютюнову продукцію.

Оставьте комментарий