Коли буде сильний мороз в Україні в 2021 році?

І. Кибальчич, Головний синоптик Харкова зробив тонке спостереження про зміни в кліматі України – за останнє десятиліття середня температура в році підвищилася на 2 градуси, і ще через десятиліття підніметься ще на 1. Однак населення країни не стільки цікавить глобальне потепління і середньорічна температура, скільки питання, коли будуть морози в 2020-2021 році в Україні. У третьому місяці року, що наступив така перспектива все ще можлива.

Зима в Україні в 2021

Різні думки

На початку року м. Кульбіда, відповідаючи на питання, коли прийдуть морози в Україну в 2021 році, обіцяв українцям теплі і безсніжні зими, запевняючи, що гряде перманентне повторення попередньої зими.

Директор Українського гідрометцентру запевняв, що незабаром ситуація, коли буде мороз в Україні буде сприйматися, як щось аномальне, і сніг, який випадатиме тільки в окремих регіонах, теж буде відхиленням від звичної норми.

Лютий року спростував звинувачення в аномальності, але непередбачуваність погоди в черговий раз виправдала українську назву останнього зимового місяця. Лютий ознаменувався циклонами і антициклонами, рясними снігопадами і відчутними морозами.

Судячи з публікацій на новинних порталах, м. Кульбіда не є незаперечним авторитетом в області прогнозування погоди, Ця функція міцно присвоєна в. Балабух, сперечатися з якою наважується тільки літній л. Горбань, з почесним титулом народного синоптика:

  1. Заввідділом УГІГ і НАНУ зазначила, що температура в країні підвищилася на 3 градуси, в середньодобовій вона угледіла саме аномальне і високе значення за останні майже півстоліття.
  2. Складно відповісти, коли в Україну прийдуть морози, орієнтуючись тільки на минулий і позаминулий роки, коли в жовтні все ще тривало літо, а в грудні можна було спокійно побачити осінь.
  3. Прогноз на зимові місяці від багаторазово процитованої заввідділом, передрікав тепло і похмуру погоду, дощі і мокрий сніг.
  4. Дуже символічно, у світлі нинішньої політичної обстановки, прозвучали слова наукового працівника з Українського гідрометеорологічного інституту про те, що періодично над територією країни циклони на півдні і заході будуть стикатися з північними і східними антициклонами.
Читайте так же:  Какой будет в октябре 2022 года погода в Украине?

Л.Горбань прогнозував грудневі катаклізми, обіцяв в січні місяці сувору сніжно-морозну погоду, таку ж картину на початку лютого, з подальшим потеплінням в 3-й, короткій десятиденці останнього зимового місяця. Народний знавець природних катаклізмів не просто спрогнозував сценарій, який виправдався, а й точно розповів, коли в Україні будуть морози в 2020-2021 році. Лютий вже закінчився, але до його кінця в українській столиці і справді настало потепління, яке вже щосили вирувало на півдні.

Березень: несподівано

Початок весни ознаменується заморозками в південних регіонах, але тільки в нічний час, а вдень буде стабільна плюсова температура. У степових районах збережуться сильні вітри-це явище пов’язують з вирубкою на дрова лісосмуг, які були дбайливо висаджені за радянських часів.

Коли будуть морози в 2020-2021 році в Україні

Не дуже прихильні до весняних прогнозів народні прикмети:

  • пізній Великдень означає затяжну і холодну весну;
  • теплий грудень-неодмінно до тривалої зими і запізнення весняного сезону;
  • на півдні перший сніг випав на ще не скинуту листя – і це теж віщує, що весна прийде пізно.

Опублікований прогноз на перший весняний місяць не дає особливих підстав для оптимізму-на думку синоптиків, в першій декаді температура повітря ночами буде опускатися в деяких регіонах до 10 градусів морозу. Це, мабуть, єдина відповідь на питання, коли буде сильний мороз в Україні в 2021 році, тому що довгострокових прогнозів до кінця року ще не опубліковано.

Але нічні заморозки обіцяють до середини другої декади березня, та й пізніше допускається невелика ймовірність нічних похолодань, особливо, в північних і західних областях. З середини місяця ймовірність нічних похолодань впаде, середньодобова температура в регіонах буде коливатися від 0 до + 5, а до кінця місяця очікується плюсова температура і в нічний час.

Якщо вірити в. Балабух, в році, що наступив теж буде тепло і безсніжно, знову зрушаться сезони, і в грудні 2021 можна не розраховувати на зимову погоду. Вона пов’язує природні катаклізми в Україні з діяльністю Ла-Ніньї в Тихому океані, і аномальне тепло з тим, що підступний вітер відганяє теплі водяні потоки від краю Латинської Америки.

У Л. Горбаня-інша версія того, що відбувається: він у всіх катаклізмах звинувачує специфіку наступив року. Саме Сатурна, цей античний бог винен у всіх пертурбаціях, замість красуні-весни приносить зимові негаразди, а літнє благоліпність робить нестерпно дощовим і наповнює його вітрами і дощами.

Якщо вірити народному оракулу погодних умов, то старт холодного сезону 2021 очікується без запізнень, своєчасно, і він ознаменується жорсткими морозними погодами вдень і вночі, рясними снігами, і навіть хуртовинами. А це означає, що морози в Україні будуть не тільки березневими ночами, а й вдень у грудні 2021 року. Хто з синоптиків зробив вірний прогноз-покажуть час і погода.

Читайте так же:  Что такое подводная маска на все лицо?

Оставьте комментарий