Коли лікарям підвищать зарплату в Україні?

Лікарі, всі інші працівники медичної сфери відносяться до бюджетників, людей, які працюють на благо держави. Зарплата медикам нараховується із загального бюджету країни. Раніше зарплату лікарям нараховували, спираючись на прожитковий мінімум, мінімальну заробітну плату. 

Монеты и врачебный стетоскоп

Зараз, після прийняття медичної реформи, все змінилося, з’явився новий, так званий медичний слоган – «Гроші ходять за пацієнтом». Це означає наступне: доктор буде отримувати стільки, скільки у нього людей на дільниці. Також очікується підвищення. Зараз працівників медицини цікавить питання, коли лікарям підвищать зарплату в Україні.

Реформа: що це, принцип дії

Медична реформа – спосіб змінити країну, медичну сферу в цілому, на краще. Ідея прийняти подібний закон виникла ще в сімнадцятому році, підписали його тільки у вісімнадцятому.

Введення реформ передбачає необхідність підписання з пацієнтом спеціального договору, декларації, від цього залежить заробітна плата сімейного лікаря. Доктор може взяти не всіх підряд, кількість пацієнтів обмежена.

Тому, якщо людина хоче потрапити до конкретного лікаря, він повинен поспішити підписати з ним декларацію. Лікарі різних спеціальностей зможуть набрати не більше двох тисяч пацієнтів:

 • Максимум для терапевта – дві тисячі пацієнтів;
 • Сімейні лікарі, які приймають на певній ділянці – на двісті осіб менше (18000;
 • Педіатри зможуть набрати всього дев’ятсот пацієнтів.

Перед підписанням договору, багато українців ретельно дізнаються про лікарів, читають відгуки колишніх пацієнтів, знайомляться з їх біографією з метою краще пізнати доктора, його навички, професійні можливості.

Средняя зарплата врачей в Украине

Реформа діє не тільки в медичних центрах, поліклініках, інших подібних закладах. Нововведення торкнулися освітньо-медичної сфери. Наприклад, раніше після закінчення навчання випускник зміг йти своєю дорогою, працювати в будь-яких галузях.

Зараз після випуску колишній студент зобов’язаний попрактикуватися за фахом. Для учнів на останніх курсах працівники медичних центрів, професори проводитимуть у лабораторіях досліди, навчатимуть старшокурсників проводити різного роду дослідження.

Читайте так же:  Повышение зарплаты тракториста в Украине в 2020 году

Співробітники швидкої допомоги також відчують зміни, одне з яких – виїзд до хворого тільки після огляду, виписки напрямки сімейним лікарем або лікарем.

Останнє, до чого має відношення реформа – платна медицина. З початку підписання закону Про проведення реформи людям, які звертаються в подібні центри, будуть проводити безкоштовну консультацію, огляд фахівцем, здачу базових аналізів.

Коли реформа ще не набула чинності, не був підписаний договір, всі медики отримували суму, встановлену річним бюджетом. Виплати нараховували по таким критеріям:

 • Кваліфікація;
 • Категорія (доктор найвищої категорії отримував більше всіх);
 • Кількості пропрацьованих років (стажу);
 • Обіймати посаду.

У середньому доктора з найменшою категорією, сажем отримували близько чотири тисячі в місяць, доктора, що займають вищу посаду, отримували більше, до дев’яти тисяч.

Зарплата в центре первой помощи

Гроші доктора отримували, спираючись на суму мінімальної зарплати, розмір якої становив 4200. Після прийняття так званої «урядової трехлетке» (прийняття бюджету не на один рік, а на три), в 2020 році очікується підвищення мінімальної зарплати до п’яти і більше тисяч. Таким чином, відбудеться індексація зарплати лікарям України у 2020 році.

Нарахування виплат медикам у 2020 році

На підвищення щомісячних виплат вплинув закон про реформу, прийнятий депутатами в 2018 році. Термін цього закону закінчується в двадцятому році. За словами представника з Міністерства, реформа, якщо навіть і закінчиться, підвищення ніхто скасовувати не буде, принцип нарахування виплат залишиться колишнім.

Суму майбутнього підвищення почали обговорювати майже у всіх медичних установах. Деякі говорили наступне: кожен медик отримуватиме близько сімдесят, дев’яносто тисяч гривень на місяць. У цю суму входить оплата послуг медсестрам, санітарам, покупку найнеобхіднішого обладнання.

Відповідно, якщо сума виділяється на обслуговування всієї лікарні, іншого виду медичної установи, то аналізи, обстеження, деякі способи діагностики, видача довідок, лікарняних пацієнтам також буде здійснюватися абсолютно безкоштовно.

У список безкоштовних обстежень входить:

 • Обслуговування крові, проведення загальних аналізів, перевірка на глюкозу;
 • Обстеження сечі;
 • Перевірка на холестерин;
 • Кардіограма (електро);
 • Вага, зростання, тиск;
 • Проведення різних тестувань (визначення знаходиться жінка в положенні чи ні, також відноситься до цієї категорії).
Читайте так же:  Расчет индексации зарплаты в Украине 2018, калькулятор

Хворих з підозрою на ВІЛ, гепатит також перевіряють безкоштовно. У деяких клініках дані види обстежень проводили на платній основі.

Підвищення зарплати лікарів 2020

Підвищення зарплати лікаря в Україні 2020 здійснюватиметься з дотриманням усіх норм нововведеної реформи. Принцип нарахування полягає в оплаті за кожного пацієнта, сума залежить від вікової категорії пацієнта.

На кожного клієнта свій оклад. Чим більше людей на рік ходитимуть на прийом до лікаря, тим більше грошей з бюджету йому виділять.

Тариф для кожного пацієнта виглядає так:

 • На кожного пацієнта, кому не виповнилося п’яти, держава буде виплачувати одну тисячу чотириста вісімдесят (це річний оклад);
 • На кожного українця, до настання повноліття, покладається вісімсот чотирнадцять гривень;
 • Кожна повнолітня людина, до тридцяти дев’яти років, принесе своєму лікарю триста сімдесят гривень;
 • За людей, кому сорок років, до шістдесяти виплачуватимуть чотириста сорок чотири гривні;
 • За кожну літню людину, старше шістдесят років, доктор отримає сімсот сорок гривень.

Можна навести приклад нарахування заробітної плати лікарям. Якщо доктор набере дві тисячі пацієнтів, попередньо підпише з ними угоду (декларацію), за кожного пацієнта окремо йому нарахують певну суму.

Припустимо, на обліку у лікаря буде стояти сорок відсотків у віці від вісімнадцяти до сорока років, сорок один відсотків – люди до шістдесяти чотирьох років, дев’ятнадцять відсотків – літні люди, яким виповнилося шістдесят п’ять і більше років, плюс категорія немовлят, за яких держава виплачує більше всіх.

Беручи до уваги співвідношення людей різних вікових категорій, представлене вище, можна зробити наступний висновок: за рік доктор отримає більше дев’ятисот тисяч, якщо розбити цю суму на місячні виплати, вийде майже вісімдесят тисяч гривень в місяць.

Слід при цьому враховувати один момент: ця сума розрахована не тільки на оклад лікаря України, але і на інші медичні витрати: виплати молодшим медичним працівникам (медсестра, санітарка), придбання обладнання, проведення діагностики.

Читайте так же:  Последние новости о индексации зарплаты медикам Украины в 2020 году

Існує таке поняття, як тарифні розряди лікарів. Від цього також залежатиме сума заробітної плати. Даний принцип працює наступним чином:

 1. Лікар, який має найвищу медичну категорію, отримуватиме шість тисяч двісті п’ятдесят тисяч гривень;
 2. Доктор з найвищою категорією, яка зуміє набрати половину і більше пацієнтів, держава нарахує шість тисяч триста п’ятдесят гривень;
 3. Максимум пацієнтів (2000) для доктора означатиме, що він отримає щомісячну суму виплат в розмірі одинадцять тисяч вісімсот.

З усього вищесказаного слід зробити висновок: середня зарплата лікарів у двадцятому році становитиме від дванадцяти до вісімнадцяти тисячі гривень. До запровадження реформи щомісячні виплати для доктора найвищої категорії становила лише сім тисяч гривень. 

Скорочення лікарів 2020

Нещодавно в Мережі пройшов слух про те, що буде скорочення лікарів у 2020 році в Україні. Представник міністерства спростував цю інформацію. Навпаки, уряд планує залучити нові кадри, повернути людей з медичною освітою, які виїхали за кордон, назад в Україну.

Для цього проводитимуться тренінги, підвищення кваліфікації. Уряд прийняв закон про реформу з однією метою – підвищити заробітні плати лікарів, адже однією з основних причин масового виїзду за кордон – малі розміри виплат.

Також метою реформування є покращення життя українців, виведення країни на новий, європейський рівень.

Оставьте комментарий