Коли пожежникам підвищать зарплату в Україні?

З 2018 року українським урядом передбачено поступове підвищення зарплат державним службовцям і військовим. Роботи, пов’язані з ліквідацією надзвичайних ситуацій та стихійних лих, також потрапляють під вимоги законодавства. Тому для фахівців важливо, коли пожежникам підвищать зарплату в Україні і наскільки.

Пожарные тушат огонь

Провівши аналіз законодавчих актів, експерти дійшли висновків, що до 2020 року виплати пожежникам наблизяться до позначки 13 тис. грн.

Вплив мінімальної зарплати на грошове забезпечення пожежників

Слід розуміти, що збільшення рівня зарплати всім категоріям громадян нерозривно пов’язане з прожитковим мінімумом і мінімальними виплатами. Зазначені суми прогнозуються та встановлюються Законом Про бюджет на 2020 рік.

При прийнятті рішення важливе значення відіграє наявність золотовалютного запасу в державній казні. При нестачі коштів, підвищення рівня мінімальної зарплати неможливе.

При цьому влада стверджує, що хвилюватися не варто, зарплата знижуватися не буде, а взятий Україною план на нормалізацію життєвого рівня населення буде виконано в строк. Тому підвищення зарплати пожежникам в Україні 2020 буде в обов’язковому порядку.

В якому кількісному і процентному співвідношенні стане ясно після прийняття бюджету на 2020 рік.

Проблеми пожежних України

При виконанні посадових обов’язків, які є важкими і небезпечними, пожежні стикаються з наступними проблемами:

  • Відсутність сучасного обладнання – при гасінні пожеж використовується радянська техніка та обладнання, які давно прийшли у непридатність;
  • Недостатнє фінансування – в попередніх бюджетах, закладена сума фінансування не те що маленька, а мізерна, тому її не вистачає на вдосконалення техніки і закупівлю достатньої кількості палива;
  • Низькі заробітні плати-представники пожежної служби неодноразово скаржилися, що середній оклад пожежного України, кожен день ризикують власним життям, дорівнює окладу фахівця комунальних служб.
Пожарные во время работы

Незважаючи на труднощі, пожежні з гідністю виконують службові обов’язки, звівши ризик смертельних випадків серед населення до мінімуму.

Така зарплата не відповідає рівню кваліфікації. Про це знають не тільки пожежники, а й представники влади. Змінити ситуацію дозволить індексація зарплати пожежникам України в 2020 році, яка відбудеться в перших місяцях наступаючого року.

Проблема збільшення рівня зарплат неодноразово піднімалася керівним складом пожежної служби. І тільки новий уряд вник в суть проблеми і прийняв правильне рішення. З настанням 2020 року пожежна служба очікує кардинальних змін, які позитивно позначаться на матеріальному благополуччі пожежників.

Зарплата пожежників у 2020 році

За обіцянками уряду наприкінці 2019 року мінімальна зарплата пересічного пожежника має становити 7-9 тис. грн. У досвідчених фахівців виплати будуть більше на кілька порядків.

При цьому депутати стривожені, що при здійсненні нарахувань у бюджеті може не вистачити грошей. Тому до заяв з приводу майбутнього збільшення заробітної плати пожежникам, варто ставитися з обережністю.

Грошове забезпечення фахівців, пов’язаних з пожежною службою, обіцяє рости поступово. Швидше за все, пожежники не помітять різких стрибків, яких хотілося б бачити швидше. Для влади важливо, щоб збільшення виплат встигало за зростанням продуктів харчування або йшло з ним в ногу.

Читайте так же:  Последние новости о индексации зарплаты моряка в Украине в 2020 году

Що відомо про скорочення пожежників

В майбутньому Україна планує провести реорганізацію пожежної служби. Вона має на увазі скорочення чисельності пожежних частин і утворення рятувальних груп на добровільній основі.

Зазначені групи будуть набиратися з числа населення. З метою навчання добровольців професійним навичкам, обов’язковим стане навчання на спеціальних курсах. І тільки по їх завершенні добровільні групи зможуть приступити до виконання прямих обов’язків.

Таким чином, держава проведе відсіювання некваліфікованих кадрів. Біля керма залишаться фахівці, які пройшли курси, підтвердили свою кваліфікацію і готові працювати за призначенням.

Зі свого боку уряд обіцяє, що скорочення пожежних в 2020 році в Україні не зменшить зарплату працівників, а змінить її в бік збільшення. Щоб отримувати високе забезпечення, пожежникам належить виправдати надії України, планки якої є завищеними.

Пожарники тушат лес

Більше про реорганізацію пожежної служби

Реорганізація пожежної служби буде проводитися в кілька етапів:

  1. Функціонуючі пожежні служби будуть прикріплюватися до небезпечної території у випадках, коли добровільні бригади в силах будуть впоратися з ситуацією самостійно.
  2. Пожежні бригади, не задіяні протягом певного періоду до рятувальних та інших операцій, будуть скорочені в повному обсязі. Зекономлені кошти пропорційно розподіляться на діючі пожежні служби. Зазначене вирішення питання дозволить зробити навантаження рівномірною, а заробітну плату пожежників гідною.
  3. Фахівці-пожежні повинні будуть з певною періодичністю проходити курси і тренінги. Наявність скоринки про переатестацію-гарантія високої зарплати і продовження подальшої служби.

Єдиним мінусом реорганізації є вимушене скорочення, яке може залишити безробітними велика кількість фахівців.

Укладення

Підвищення зарплати пожежникам в Україні в 2020 році відбудеться в обов’язковому порядку. При цьому фахівці не відчують різкого підвищення рівня забезпечення. Воно відбуватиметься плавно.

З новин стало відомо, що основні засоби, спрямовані на підвищення рівня зарплати, будуть взяті за рахунок реорганізації служби. Майбутнє скорочення штату спрямоване на зміцнення рядів пожежників, удосконалення обладнання і техніки. Тому біля керма залишаться гідні і кваліфіковані кадри, неодноразово довели професіоналізм.

Читайте так же:  Расчет индексации зарплаты в Украине 2021, калькулятор

Оставьте комментарий