Коли прийдуть дитячі гроші 2020 в Україні?

Дитячі гроші – допомога, яка виплачується молодим мамам після народження малюка. Так як у зв’язку з непрацездатністю через вагітність, необхідністю доглядати за новонародженим, представники слабкої статі змушені йти у відпустку (декрет). Оскільки поки молода мама знаходиться вдома, заробітну плату вона не отримує.

Дитячі гроші

Багатьом жінкам, які потрапили в таке положення, на допомогу приходять близькі родичі, чоловіки, друзі, які забезпечують матеріальне становище. Що робити тим, хто залишився без підтримки, без грошей? Вихід один – оформляти соцдопомогу по догляду за малюком. У багатьох мам, особливо у тих, хто народжує вперше, виникає багато питань: як оформити допомогу, які документи потрібні, через скільки приходять дитячі гроші після оформлення 2020?

Що таке дитячі гроші? Загальні поняття

Дитячі гроші – окремий вид соцдопомоги, призначений для утримання малюків, покупки всього необхідного. Нараховуються дитячі кошти таким чином: відразу після народження дитини, після оформлення всіх документів, приходить разова допомога в розмірі одинадцяти тисяч гривень. Решта суми розбивається на щомісячні платежі, виплачується три роки.

Багато хто запитує, як оформити дитячі гроші в Україні в 2020 році. Процедура залишається незмінною вже кілька років. Для того щоб отримати цю соцдопомогу, необхідно після виписки з пологового будинку з довідкою з лікарні піти в Сільраду або ЗАГС, де по цій довідці видається основний документ – свідоцтво про народження. Наступний крок – написання заяви в Радбезі, подача всієї необхідної документації. Сума нарахувань залежить від того, який вид соціальної дитячої допомоги оформлюється. Деякі види соцвиплат регулюються згідно прожиткового мінімуму.

Також, ще до народження малюка, після оформлення декретної відпустки, майбутній мамі виплачується окрема сума – відпускні. Якщо жінка працювала до відходу в декрет, вона має право на отримання місячної зарплати. Дуже часто представники прекрасної статі народжують дітей, коли вчаться, або ж після навчання, тобто, до цього ніде не працювали. У такому випадку жінці виплачується мінімальний розмір допомоги. Станом на 2019-ий рік сума допологових виплат становив 2207 гривень.

Читайте так же:  Минимальные алименты в Украине в 2018 году

На питання, коли прийдуть дитячі гроші 2020 в Україні, відповідь проста – через один, два (іноді три) місяці.

Ставка єдиного податку

Види дитячих виплат, їх розмір

Існує кілька видів дитячої допомоги:

 • допомога на виховання дитини (виплачується всім без винятку сім’ям з маленькими, тільки що народилися, дітьми);
 • кошти, що сплачуються на догляд за дитиною з обмеженими можливостями (часто діти народжуються з важкою хворобою, на боротьбу з якою потрібні додаткові кошти, в такому випадку оформляється ще один вид допомоги, додатковий);
 • гроші матерям, яких кинув чоловік, при цьому відмовившись виплачувати матеріальну допомогу (аліменти);
 • сім’ям, де є неповнолітні діти, у яких помер батько, будучи військовим.
 • Розмір виплат, призначений для догляду за новонародженим, становить 41 280 тисяч гривень, незалежно від того, яка за рахунком це дитина, перший, другий, третій. До чотирнадцятого року на первістка виділялося 29 160 тисяч, на другого малюка – 58 320, на третю – 116 140 тисяч. З чотирнадцятого року суму виплачували однакову, незважаючи на те, який за рахунком малюк. Перша сума, що становить близько дванадцяти тисяч, видається через кілька тижнів (іноді в особливих випадках гроші можуть виплатити через кілька місяців). Решта коштів, по 860 гривень, виплачуються щомісяця. В 2019-му році був прийнятий закон, згідно з яким діти з багатодітними сім’ями, троє і більше, будуть отримувати додаткові кошти – 1700 гривень щомісяця, крім основної допомоги.

Дітям, що мають недоліки, відстають у розвитку, не мають кінцівок, виплачують окремий вид допомоги, регульований прожитковим мінімумом. Розмір залежить від ступеня інвалідності, наявності надбавки на догляд за такою дитиною.

Виплачуються гроші таким чином:

 • діти, які не мають додаткової надбавки, отримують 1564 гривні щомісяця;
 • діти, яким не виповнилося шість років, з виплачуваними додатковими коштами-1944;
 • з шести до вісімнадцяти років, які мають надбавку, отримують 2154 тисячі гривень;
 • неповнолітні, які мають будь-яку групу інвалідності ступеня А, отримують 2794;
 • інваліди першої групи отримують 3213 або 2346, залежно від підкатегорії;
 • дітям-інвалідам другої, третьої групи з будь-якою категорією нараховують 1564 тисячі гривень.
Читайте так же:  Как сделать добровольное медицинское страхование для физических лиц в Украине

Матерям, які виховують дитину без чоловіка, також покладається матеріальна допомога. Жінкам з дітьми до шестирічного віку покладається 849 з половиною, старше шести років – 1059 гривень. Діти старше вісімнадцяти мають право на допомогу, якщо вони продовжують вчитися на денній формі навчання.

Якщо батько неповнолітнього, будучи солдатом, загинув в зоні військових дій, смерть настала через отримання поранення, контузії, інших важких травм, отриманих в ході проведення бойових дій, таким сім’ям належить матеріальна допомога. На одного неповнолітнього виплачується 1564 гривень, якщо дітей двоє, сума збільшується до 1877, якщо троє – 2346.

Коли дадуть дитячі гроші? Це залежить від швидкості подачі документів, виду допомоги, причини оформлення соцвиплат.

гроші

Документи, терміни виплат

Документи для оформлення дитячих грошей в Україні 2020:

 • документ, що підтверджує особу;
 • документи на малюка, оформлені в Сільраді, Рагсі;
 • заява, прохання про надання соцвиплат;
 • довідку про відкриття рахунку в банку;
 • довіреність, підписана одним з батьків малюка, якщо мама, тато новонародженого не могли прийти самостійно;
 • якщо це дитина з дитячого будинку, взятий громадянами для виховання, необхідний документ із суду, що підтверджує факт усиновлення.

Після прийняття документів, їх офіційного оформлення, внесення в базу всіх особистих даних, залишається чекати надходження на рахунок дитячих коштів. Багато жінок, особливо ті, які народжують вперше, цікавляться, якого числа перераховують дитячі посібники в Україні. З Києва ці кошти спочатку надходять в казначейство того району, де проживає породілля. Потім ці кошти розподіляються за призначенням. Вся ця процедура займає кілька днів, не пізніше десятого числа кожного місяця гроші вже надходять в казначейство. На те, щоб розподілити кошти, потрібно ще пару днів. Таким чином, гроші приходять всім молодим мамам дванадцятого, тринадцятого числа кожного місяця. Про надходження грошей на рахунок можна дізнатися, коли на телефон прийде відповідне повідомлення. Як дізнатися, коли прийдуть кошти, також дуже просто. Для цього існує кілька способів. Перший-зайти в соцзабез, у відділення соціальної допомоги, запитати про терміни надходження у адміністратора. Другий варіант – подивитися на сайті міністерства. Дуже зручно, якщо у жінки в казначействі, Радбезі працюють родичі, друзі. Тоді отримати подібну інформацію не складе ніяких труднощів. У разі затримки виплат, також бажано звернутися туди, де оформлялася соцдопомога на малюка.

Оставьте комментарий