Коли психологам підвищать зарплату в Україні у 2022 році

Нещодавно допомога психолога вважалася чимось ганебним для українців. З кожним роком ця професія стає все більш популярною. Визначити, що послужило провиною апатії, що тривала, – нестача вітамінів або невирішені проблеми – допоможе досвідчений фахівець. Не варто боятися походу до психолога, так само і будь-якого іншого лікаря.

zarplata psyhologa 2 - Коли психологам підвищать зарплату в Україні у 2022 році

Коли психологам підвищать зарплату в Україні? Від чого залежить оплата праці цього фахівця? Від кількості пацієнтів, рівня клініки та ступеня кваліфікації. Тільки якщо пацієнт відчує, що психолог є «майстром своєї справи», уважно до нього ставиться, відвідування даного лікаря не нагадує «моральне катування», він приходитиме до нього все частіше для вирішення своїх питань.

Підвищення зарплати медпрацівникам у 2022 році

Головне питання дня – кому та коли підвищать зарплату. Лікарям обіцяють від 22 000 до 27 000 грн. На це кошти заклали до бюджету. Останні новини про індексацію зарплати психолога в Україні у 2022 році були розглянуті у грудні минулого року.

Зарплата лікарям нараховується «Комунальним некомерційним підприємством». Це означає, що лікарня укладає договір із Національною службою здоров’я та отримує фінанси за надані послуги. Після цього головний лікар визначає, на що розподіляти кошти. Наприклад, на оплату праці персоналу, закупівлю нового обладнання. Це дає додаткову можливість підвищення зарплати.

При оформленні на роботу співробітник укладає договір з головним лікарем, де прописується сума зарплати, надбавки та премії. У різних лікарнях оплата праці може відрізнятись у кілька тисяч. Це залежить від кількості пацієнтів, які звернулися до психолога.

Розмір мінімальної зарплати не зміниться у 2022 році. За місяць вона становить 6500 грн. Зміни відбудуться лише у жовтні цього року.

Читайте так же:  Останні новини про індексацію зарплати маркетолога в Україні у 2022 році

На що впливає розмір мінімальної зарплати?

  1. на суму доплати. Жоден роботодавець не може виплачувати зарплату меншу за належний мінімум.
  2. Впливає на оплату ЄСВ. До кінця вересня сума буде 1430 грн., а після підвищення – 1474 грн.
  3. Обмежувальні показники за сумою лікарняних чи декретних.
  4. Збільшиться сума штрафів.

Ця інформація буде необхідна для психологів, які займаються приватною практикою та відкрили приватне підприємництво для роботи з клієнтами.

zarplata psyhologa 1 - Коли психологам підвищать зарплату в Україні у 2022 році

Підвищення зарплати психологам в Україні у 2022 роціроку заплановано у бюджеті. Це стосується працівників, які працюють на підприємствах. Так як з кожним роком професія стає все більш затребуваною, то й оплата праці буде все більшою.

Навіщо треба відвідувати психолога?

Найважливіше, що отримує людина, прийшовши на прийом до психолога – це можливість виговоритись. У звичайному житті, здається, можна взяти пляшку вина або тортик, і сходити в гості до подруги або друга. Стане легше, але не тією мірою. Життя привчило, що розповідати все до дрібниць не варто. Це можуть потім використовувати проти самої людини. Або, здається, що я сама все зможу. Через те, що немає можливості виговоритися повною мірою, це вже призводить до появи психологічних блоків.

Читайте так же:  Підвищення зарплати поліції в Україні в 2021 році

Головний напрямок у психології – це допомога людині в індивідуальному розвитку, сімейних стосунках чи кар’єрному зростанні. Ступінь складності проблем, з якими доводиться стикатися протягом життя, може бути різним. Наприклад, вона може приносити психологічний дискомфорт і не дає нормально вибудовувати стосунки, радіти життю. Також може бути проблема з кар’єрним зростанням, коли людина не може досягати якихось вищих статусів. Робота психолога у тому, щоб усунути такі «природні блоки». Вони можуть сягати корінням у дитинство, юність або в якісь інші тимчасові обмеження.

Після того, як людина прийшла на прийом і змогла виговоритися, то відразу помітно, наскільки їй стає легше. Скорочення психологів у 2022 році в Україні не передбачається, а навпаки, професія стає все більш затребуваною.

Усі професії важливі

Допомога психолога – це показник слабкості. У зв’язку з тим, що кількість людей, які відвідують лікаря з кожним роком, стає дедалі більшою, прийнято збільшити рівень довіри на державному рівні. Такі фахівці потрібні у дитячих садках, заводах та школах. Але для того, щоб працювати в таких установах було вигідно, потрібно виплачувати гідну зарплатню.

zarplata psyhologa 3 - Коли психологам підвищать зарплату в Україні у 2022 році

Зеленський, президент України, встановив завдання підвищити зарплату та протягом 10 років довести її до рівня закордонної. Зміни набули чинності ще 2021 року. На суму впливатимуть кількість стажу, наявність нагород, термін роботи в одній професії. Особливо високою зарплата психологів в Україні буде 2023 року.

Регулярність відвідування психолога

Наскільки часто потрібно ходити до психолога? Регулярність відвідувань психолога залежить від самопочуття самої людини, а також наявності «подразників» вдома та на роботі. Ідеальний варіант проходити консультації щорічно, як і огляди в інших лікарів. Хоча багато хто вперше потрапляє до психолога на межі тяжкої депресії, коли так жити вже неможливо. В такому разі, одним психологом обмежитися не вийде, а потрібно буде ще й проконсультуватися з психотерапевтом. Тільки за допомогою ліків та порад фахівців можна повернути бажаний спокій.

Читайте так же:  Зарплата прокурора в 2020 году в Украине

Оставьте комментарий