Нарахування дитячих грошей в 2021 році в Україні

Нарахування дитячих грошей у 2021 році в Україні – процес, передбачений законом майже тридцятирічної давності. Цей нормативний акт обумовлює право на отримання грошей кожною сім’єю, в якій з’явилася дитина – Новий громадянин країни.

Зміни суми проходили при черговій зміні влади, так що благі наміри щодо підйому народжуваності і соцпідтримки батьків з дітьми не вдалося повноцінно втілити в життя.

Нарахування дитячих грошей у 2021 році в Україні

Новини в нарахуваннях

Щорічне обростання процесу домислами, звістками про скорочення або додатки не дивно, оскільки нарахування дитячих грошей в 2021 році в Україні залежать від величини ПМ дитини і прийнятого держбюджету. У нинішньому році передбачено зростання ПМ для дітей різного віку – до 6 і після настання цього віку.

Однак допомога при народженні дитини так і залишилася в розмірі, встановленому майже 7 років тому. У грудні минулого року благі наміри збільшити виплати на тлі високої інфляції і підвищення вартості споживчого кошика так і залишилися тільки намірами, оскільки законодавцям довелося вишукувати кошти на фінансування медицини і закупівлю вакцини від Ковід-19.

Натуральна допомога « “Пакет малюка” буде видаватися грошима вже з 1 липня, але при цьому обов’язковою умовою буде те, що вони повинні бути витрачені за прямим призначенням. Вартість пакету планується збільшити з 5 763 гривень до 6 тис.у липні і 6,3 тис. грн – у грудні поточного року.

Допомога на дитину становить 41,2 тисяч гривень:

 • на початковому етапі молодій мамі належить 10 тисяч з копійками;
 • решта виплачується протягом трирічного періоду рівномірними частинами щомісяця;
 • у кожному місяці це-860 грн.

Неодноразово висловлювалися похвальні наміри збільшити суму виплат, щоб досягти превалювання народжуваності над смертністю і поліпшити демографічну ситуацію. Однак вони і в минулому році залишилися тільки намірами, з офіційною поважною причиною (пандемією і придбанням вакцини для населення), яка завадила втілити в життя бажане.

Оформлення нарахування дитячих грошей в Україні

Судячи з висловлювань голови Комітету Верховної Ради з соцполітики та захисту прав г. Третьякової (депутата від президентської партії “Слуга народу”), яка звинуватила українців у тому, що вони заробляють гроші від держави, народжуючи дітей, підвищення цієї суми не передбачається.

Читайте так же:  Курс доллара на март 2021 в Украине

Інші види посібників

Допомога матерям-одиначкам в країні визначається вельми вибагливим чином. Від ПМ дитини відповідного віку віднімається середньомісячний дохід на 1 члена неповної сім’ї. Так визначається розмір допомоги матері, яка виховує малюка поодинці або вдові, чоловік якої помер до розірвання законного шлюбу. Остання категорія – за умови, що овдовілій жінці держава не виплачує пенсію по втраті годувальника.

Нарахування матерям одиначкам дитячих грошей в Україні здійснюються до досягнення дитиною повнолітнього віку, в деяких випадках (при навчанні на бюджетній формі денного відділення, виплати можуть проводитися до 23 років, за умови, що дитина не одружилася до досягнення цього віку).

До 6-ти річного віку – це 1,9, потім дитячі гроші до 18 років у 2021 році збільшуються до 2,3 тис.грн., починаючи з повноліття і аж до 23-річного віку студенту належить 2 181 гривня.

Державою встановлені соцвиплати дітям тих, хто ухиляється від аліментів і для тих, хто відданий під піклування або опіку. Опікунам виплачувалося 3,8 тис.в національній валюті, влітку 2021 виплати зростуть до 5 тисяч, і в кінці року відбудеться ще одне збільшення – до 5250 грн.

Тим, хто займається наглядом за опікуваними дітьми, яким вже виповнилося 6 років, покладається велика сума – з 5980 в грудні минулого року, виплати зростуть за 12 місяців в поетапному порядку до 6,5 тисяч.

Є окрема допомога на дитину інваліда, розмір якої становить 3,5 ПМ.

Перспективи та можливості

Вивчення українських сайтів залишає враження, що в країні є тільки кілька видів посібників:

 • по вагітності та пологах (декрет, загальною тривалістю 126 днів, яка може ненабагато пролонгуватися при багатоплідній вагітності та ускладненнях);
 • матерям-одиначкам;
 • опікунам та піклувальникам;
 • малозабезпеченим сім’ям.
Нові умови нарахування дитячих грошей

Однак насправді в країні є оплачувана відпустка (виплачуються дитячі гроші до 3 років) і неоплачуваний соціальний – до досягнення 6-ти річного віку, що надається в окремих випадках. Для їх отримання необхідно свідоцтво про народження і заяву матері.

Читайте так же:  Детские выплаты за ноябрь 2020 года

Проблема в тому, що відпустка до 3-х річного віку – не автоматично змінює декретну. Для його отримання необхідно надати документи і подати заяву, і тільки після цього буде виданий спеціальний наказ від роботодавця, що дозволяє отримувати дитячі гроші до 1.5 років в 2021 році, але отримання від соцзахисту доводиться перманентно підтверджувати документами.

Якщо мова йде про подальшу пролонгацію, то відпустка до 6 років надається за станом дитини. Він може бути і більш тривалим, якщо медична комісія вважала це необхідним.

Не пізніше 12 місяців з появи на світ малюка будь-який з батьків повинен звернутися в соцзахист із заявою, до якої додаються паспорт заявника, свідоцтво про народження і заповнена заявка. У період пандемії є можливість подати його в електронній формі, чи збережеться вона після припинення карантину, поки невідомо, та й зараз така можливість є тільки в деяких великих містах.

Через скільки приходять дитячі гроші після оформлення-знайти достовірну інформацію не вдалося, крім декларативних заяв про те, що народні обранці роблять все можливе, щоб переламати нинішню ситуацію, коли на 1 новонародженого припадає 2 померлих українських громадянина.

Нові законопроекти

У ВР перманентно з’являються пропозиції щодо удосконалення державної системи виплат, які спрямовані на оптимізацію народжуваності та виправлення демографічної ситуації. Багато з них недопрацьовані, хоча і похвальні і відкидаються через відсутність грошей в бюджеті. З не відбулися утопій можна згадати:

 1. Відкриття депозиту на кожного новонародженого в розмірі 50 тис. грн (проблема-в постійному знеціненні національної валюти і невизначеності терміну, коли за грошима можна звернутися).
 2. Минулого року було запропоновано платити 100 тис.на первістка і 200 тис. на кожну наступну дитину. Ця пропозиція була відкинута через недостатнє наповнення бюджету.
 3. Планувалося замінити пакет для новонародженого на гроші, але і ця ініціатива втілена тільки наполовину – можна вибрати гроші або речі.
 4. Цілий скандал у соцмережах з приводу голови Комітету ВР, яка звинуватила людей у зароблянні на дітях, призвів до прояснення факту, що її точку зору поділяють і деякі інші народні обранці.
 5. Вагомим аргументом на користь відмови в підвищенні дитячих виплат стала заява, що такий захід дасть тільки тимчасовий ефект.
Читайте так же:  Розмір стипендії в Україні в 2020 році

Зате дуже докладно обумовлюються всі випадки, в яких держава залишає за собою право позбавити батьків допомоги (головною причиною виставлено нецільове використання виданих грошей.

На тлі тотального зубожіння населення і багаторазово збільшеного рівня безробіття, планується двічі підняти допомогу, яка виплачується матерям, які не працювали або не оформленим офіційно до вагітності – в перший раз – на 200 грн., у Другій-на 114. Щоб зрозуміти, наскільки вагома ця надбавка, досить знати, що булка білого хліба зараз коштує в районі 18 гривень.

Оставьте комментарий