Неоподатковувана матеріальна допомога 2021 в Україні

Неоподатковувана матеріальна допомога 2021 року в Україні, як і в попередні роки регулюється Податковим кодексом. Спеціальні портали щорічно публікують роз’яснення на цю тему. Тонкощі сплати податкового тягаря визначаються характером матдопомоги, її розмірами, наявністю закріпленості в договірних зобов’язаннях, підписаних роботодавцем і працівником.

матеріальна допомога

Тонкощі визначення

Під термінологічним поєднанням неоподатковувана матеріальна допомога 2021 в Україні мається на увазі виплата грошових коштів у лімітованому обсязі. Згідно з відповідною статтею ПКУ вона не оподатковується у тому випадку, якщо:

  • надана працівнику на його прохання;
  • не містить вказівок, на що саме асигнується;
  • не закріплена, як обов’язкова виплата в трудовому договорі, укладеному між роботодавцем і його працівником.

При цьому сукупний розмір проведених платежів або одноразове нарахування не повинні перевищувати суму, встановлену в іншій статті Податкового кодексу України. Вона періодично змінюється, відповідно до статті 169 ПКУ, бо залежить від розміру податкової соціальної пільги, а остання, у свою чергу, частково визначається прожитковим мінімумом.

Підстави для податкової пільги

Нецільова матеріальна допомога в Україні з ЄСВ означає, що з певної суми не стягуються ні податки, ні військовий збір, за умови, що вона відповідає трьом вимогам законодавства:

  • нарахована тільки 1 працівнику за сімейними обставинами або особистим проханням і не торкнулася інших співробітників організації або підприємства.
  • надана раптово, і не була запланована заздалегідь;
  • рішення про можливість видати її на прохання працівника керівник підприємства прийняв на свій розсуд.

Ці відмінності є базовими, якщо НСУ розсудить порушення хоча б одного пункту, разова матеріальна допомога буде віднесена до систематичних, а з них неодмінно виплачуються податки. Систематична матдопомога видається всім співробітникам на певні цілі (наприклад, оздоровлення). Її розмір необмежений, але з неї виплачуються податки.

Читайте так же:  Стипендия студентам в 2021 году в Украине

Документальне оформлення

НБП (нецільова благодійна допомога) вважається різновидом МРХ (матдопомоги разового характеру). Цей порядок закріплений в Інструкції №5. Для її отримання подається власноруч заповнена заява, в якій обов’язково вказується причина виниклої необхідності. Благодійна допомога може бути надана і працівникам, і особам, які не мають відношення до підприємства.

Наказ керівника, виданий за заявою на ЄМП або НБП, служить підставою для видачі певної суми. ПДФО і ВЗ не стягуються тільки з встановленого законодавчо мінімуму. Якщо розмір виплат його перевищує, з решти суми всі податки і збори виплачуються в повному розмірі.

Проведення з нарахування матеріальної допомоги в Україні на 2021 рік залежать від кількох обставин. Разову матдопомогу не відносять до зарплати, і вона не має ніякого відношення до винагороди за роботу, тому на неї не нараховують ЄСВ. Однак людина, яка отримала матдопомогу одноразову, але більше встановленого розміру, подає до Податкової декларації, в якій сума перевищення вказана в графі про доходи. Бухгалтер проводить суму перевищення по 2 розділу форми 1дфв рядку Військовий збір.

Оставьте комментарий