Неоподатковуваний мінімум доходів громадян – 2019

Кожен, напевно, не раз чув про таке поняття, як неоподатковуваний мінімум, але можливо не всі знають його розшифровку. Неоподатковуваний мінімум – це мінімальний дохід громадян,який не оподатковується. Цього року неоподатковуваний мінімум доходів громадян на 2019 рік в Україні буде мати розмір такий як і раніше – всього 17 грн.

неоподатковуваний мінімум

Розмір неоподатковуваного мінімуму слід запам’ятати кожному громадянину, так як ці дані є дуже важливими для судової системи та прокуратури — це дозволяє визначити ступінь тяжкості заподіяння шкоди. Тобто, кожного разу, коли необхідно встановити суму штрафу або завданої матеріальної шкоди, використовується розмір неоподатковуваного мінімуму громадянина (у скороченні НМДГ).

Крім цього, дані про НМДГ в 2018 році в Україні застосовуються для визначення найбільш протиправної дії. До переліку таких дій входять:

  • неправомірні дії у трудовій або службовій сфері;
  • викрадення будь-яких матеріальних цінностей (речі, документація, авто і т. д.);
  • дії, спрямовані на заподіяння шкоди будь-якої власності (крадіжка, псування майна, підпал або затоплення квартири і т. д.);
  • спроби приховати своє реальне матеріальне положення, які націлені на отримання будь-якої державної допомоги або надбавки, а також ухилення від сплати податків.

Слід зазначити, що неоподатковуваний мінімум доходів застосовується також для визначення сумарного розміру штрафу за будь-яку протиправну дію, відповідне Кримінальним кодексом. Наприклад, штраф за дію неправомірного характеру відповідно до статті 185 (крадіжка) у сумі становитиме 50 неоподатковуваних мінімумів.

50 неоподатковуваних мінімумів

Як визначається сума мінімуму?

Як було сказано вище, сума неоподатковуваного мінімуму в 2019 році в грошовому еквіваленті складе всього 17 грн. Важливо мати на увазі, що дані про НМДГ можуть бути застосовані для визначення кваліфікації і розміру штрафу за вчинене протиправне діяння тільки у тому випадку, якщо у відповідній статті вказано посилання на неоподатковуваний мінімум.

Більше інформаціі з цього приводу можна знайти за посиланням – https://ukrainatoday.com.ua/rozmir-neopodatkovuvanogo-minimuma-doxodiv-gromadyan/.

Існує ряд випадків, при яких може бути використаний інший вид неоподатковуваного мінімуму, який класифікується як податкова соціальна пільга. Обчислюється вона в розмірі 50% від суми прожиткового мінімуму. Слід звернути увагу на те, що прожитковий мінімум жодним чином не пов’язаний з мінімальною заробітною платою і на даний момент в грошовому еквіваленті становить біля1900 грівень (середне значення). Отже, щоб визначити суму неоподатковуваного мінімуму, потрібно 1900 поділити на 2, ми отримаємо 950 грн ( тобто 50%), це і буде сума неоподатковуваного мінімуму. Нагадаємо, раніше вона становила 700 грн.

Що треба прймати до уваги?

Зміни до такого виду мінімуму вносяться щороку, відштовхуючись від нормативно-правових актів, встановлених Урядом України. Варто пріймати до уваги, що неоподаткований мінімум для адміністративних правопорушень 2019 року може бути застосована для визначення класифікації протиправних дій такого характеру:

  • визначені відповідно до Кримінального кодексу, покарання за які нестимуть фінансовий характер;
  • адміністративні, вчинені проти особи або майна особистого характеру.

Сума податкової соціальної пільги у 2019 році в Україні становитиме 800 грн.

Незважаючи на те, що остаточний розмір НМДГ встановлений, не варто відкидати той факт, що помилки, пов’язані з розрахунком грошового штрафу, допускаються досить часто. Результатом таких помилок може стати невірне визначення ступеня тяжкості злочину, що може спричинити за собою призначення покарання не відповідного реального ступеня тяжкості вчиненого протиправної дії, і пороги для притягнення до кримінальної відповідальності за статтями кріминальних впроваджен будут такими, як і раніше (за посиланням ці данні є).

Податкова пільга

Податкова пільга

Варто ще розповісти про те, що в 2019-му році прожитковий мінімум для працездатного населення становить приблизно 1921 гривню, в той час рівень соціальної пільги тримається на межі 961 гривні. Саме на таку суму вирахування можуть розраховувати українці, після чого з неї також знімаэться прибутковий податок.

Розглядаючи дану ситуацію на практиці можна навести такі цифри: рівень мінімальної зарплати – 4173 гривні, при цьому необхідний рівень використання ПДФО дорівнює 3212 гривням. Відповідно податкова пільга в даному випадку не застосовуватиметься. Ситуація є несправедливо, але вона склалася з причини існування певної різниці між рівнем зарплати і, власне кажучи, прожитковий мінімум. Справа в тому, що зв’язок між соціальною пільгою і мінімумом збереглася, і поки ситуація не зміниться застосування пільги буде можливим тільки для окремих категорій населення.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Один комментарий

  1. Педро Педрошенко

Оставьте свой комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.