Неробочі святкові дні в 2021 році в Україні

Офіційні державні, традиційні урочистості, неробочі святкові дні у 2021 році в Україні, переноси та скорочені робочі години, що саме чекає українців у новому році?

календар

Багато урочистостей мають незмінну дату, деякі з українських та міжнародних урочистостей і подій мають плаваючу календарну дату, тому з року в рік випадають в різний час.

Коли і як українці святкують?

У 2021 році українці зможуть насолодитися більш ніж десятком, неробочих днів, це і “різдвяні клопоти” і кілька вихідних на “травневі”, коли можна із задоволенням розслабитися з друзями, а також офіційний день Конституції, день Незалежності та багато іншого. Отже, як відпочиваємо на святкові дні 2021 і скільки очікувати відпускних дат?

Січень

У перший місяць року українців очікують новорічні різдвяні святкові дні в 2021 році і супутні 2 додаткових вихідних, які припадуть на 1 і 7 січня, відпочивати можна буде в п’ятницю 8 січня. Це означає, що в перший місяць року пропонує українцям затяжні вихідні 1 – 4 січня і з 7-10 січня. Це можливо завдяки постанові уряду, щоб забезпечити комфортне святкування. Традиційно відзначається в колі сім’ї, в центрі великих міст встановлені ялинки, намічаються концерти, народні гуляння.

Єдине перенесення вихідного дня очікується в суботу 16 січня.

Більшість вихідних є часом для проведення церковних обрядів, відпочинку з сім’єю.

Березень

Перші весняні місяці чоловіки можуть вітати своїх мам, дружин, дочок з Міжнародним жіночим днем у понеділок 8 березня, українцям буде надано додаткову відпустку.

Травень

Незмінно, місяць травень наповнений урочистостями і відпустками для додаткового відпочинку, за весь рік в цей місяць найменше робочих днів.
1 травня святкується День праці. У 2021 році він випадає на суботу, на наступний день в суботу українців чекає торжество Світлого Великодня з крашанками і пасками.

Вже в майбутню неділю, через кілька днів, весь пострадянський простір відзначатиме День Перемоги – 9 травня. Завдяки тому, що в травні все
свята випадають на вихідні дати, українці за кожен день отримують додатковий день для відпочинку.

Червень

У літньому сезоні українців чекають такі офіційні святкові дні в 2021 році:

 • День Конституції;
 • православне свято Трійця.

Завдяки кожному з цих свят українців чекатиме за нормами виробничого календаря додатковий вихідний день.

державні свята України

Серпень

Серпень є дуже важливим місяць для України, так як саме в серпні всі українці (від малого до великого) відзначають День Незалежності України. Найчастіше урочистості проходять спільно з парадом, виступами запрошених артистів, привітанням президента і салютом.

Читайте так же:  Виробничий календар на 2022 рік для України

Це свято відзначається 24 серпня, і в 2021 році торжество буде проходити у вівторок, значить цей день також буде вихідним. Щоб максимально забезпечити комфортні умови роботи і відпочинку, влада України вирішила порадувати виборців і зробити вихідні з 21 по 24 серпня. Понеділок 23 серпня не є офіційно неробочим, тому його необхідно буде відпрацювати в суботу 28 серпня.

Жовтень

У цей місяць в календарі позначена важлива для всього чоловічого населення дата-День захисника України. З недавніх пір він відзначається 14 числа, і в цьому році випадає на четвер, а значить, дата буде оголошена офіційним днем відпочинку. Щоб не розривати вихідні та святкові дні в Україні і 15 жовтня українці змогли відпочивати, але на наступний уїк-енд 23 числа їм необхідно буде вийти на роботу. Завдяки такому режиму в жовтні українців чекає 3-денний уїк-енд з 14 по 17 Жовтня. Це сприятливий час для відпустки, екскурсій, поїздок вихідного дня.

Грудень

Останній місяць в році і перший місяць зимового сезону є найпопулярнішим на свята. 25 грудня відзначається католицьке Різдво, яке є офіційним вихідним, після чого для жителів України і країн у всьому світі починаються передноворічна суєта.

 

 

 

Додаткові свята

В Україні також є неофіційні свята, які не супроводжуються вихідними або скороченнями робочого дня, але, незважаючи на це активно відзначаються українцями і людьми по всьому світу:

1. Наприклад, це відноситься до свята Соборності України, це популярна дата проголошення об’єднання Української Народної Республіки і Західної Української Народної Республіки в 1919 році.

2. Хрещення Господнє відзначається 19 січня, традиційно українці купаються в крижаних купелях, віруючі відвідують церкву.

3. У лютому 14 числа відзначається День Святого Валентина, традиційно міста наповнюються романтикою, святковою атмосферою. Це важливе, визнане культурне та релігійне свято у багатьох країнах світу.

4. День сміху 1 квітня пропонується відзначати веселими жартами, розіграшами, приколами над близькими і колегами.

5. 8 травня випадає на суботу, це торжество Пам’яті і примирення, день коли шанують загиблих у Другій Світовій Війні і примирення країн, які взяли участь у боротьбі з фашизмом.

6. У 2-у неділю травня календар покаже День матері, відносно новий ля України, але вже настільки популярне свято.

7. 20 Червня, неділю в Україні відзначають популярний останнім часом День батька.

8. У липні 6 числа українці будуть традиційним фестивалем святкувати Івана Купала, торжество присвячене літньому сонцестоянню і розквіту природи.

9. 1-го вересня настає День знань, початок навчального року. Це торжество не супроводжується вихідними, але активно відзначається на території багатьох країн Східної Європи.

У 2021 році святкується День вчителя 3 жовтня, в неділю. Традиційно співробітники сфери освіти приймають вітання і подяки за свою працю від учнів і колег.

21 листопада в неділю святкується День Гідності та Свободи – це свято на честь подій Помаранчевої революції 2004 року або Революція Гідності 2013 року.

Читайте так же:  Производственный календарь на 2020 год для Украины

Також в Україні безліч святкових професійних дат, незважаючи на те, що вони не супроводжуються офіційними вихідними днями, активно шануються українцями. Медики, лікарі, будівельники і т.д. із задоволенням приймають поздоровлення від близьких і колег.

Багато Церковні, релігійні дати не визнаються Верховною Радою, в Україні крім Трійці і Великодня представники зареєстрованих неправославних течій відзначають релігійні дати. Для цього на свій розсуд керівники підприємств можуть надати не більше 3 календарних днів, але в наступні тижні їх потрібно буде відпрацювати.

Напередодні святкових днів

Згідно з діючими статтями КЗпП, при нормах роботи 40-годинного тижня наказано встановлювати Скорочення передсвяткових днів. Ця умова може бути виконано при 5-ти денний трудовому тижні, що передує безпосередньо торжества або офіційному вихідному. І тільки тоді
графік роботи стає менше на 1 годину.

Подібний графік виконується тільки за умови, що трудові будні напередодні святкових, урочистих дат, і відносяться до 40-годинного робочого тижня. Для інших співробітників, що працюють на шестиденці або в режимі з плаваючим графіком, наприклад, що виходить добу через добу скорочення робочого дня не передбачено.

Згідно зі стандартним виробничим календарем в 2021 році напередодні урочистих дат пропонуються наступні скорочення режиму роботи на одну годину:

 • середа 6 січня;
 • п’ятниця 30 Квітня;
 • понеділок 23 серпня;
 • середа 13 жовтня;
 • п’ятниця 24 грудня;
 • п’ятниця 31 Грудня.

У деяких випадках директори компаній розробляють індивідуальний графік роботи підприємства, в якому також передбачено скорочення або самостійно розраховують норми тривалості робочого часу для максимально ефективної роботи і виконання запропонованих планів.

Затверджений законопроект передбачає стандартні скорочення і перенесення робочих днів для графіків 6-тиденного робочого тижня, наприклад, розрахунок може проводитися з урахуванням тривалості трудового тижня:

 • 40 годин, з Понеділка по п’ятницю 7: 00 Субота 5:00;
 • при 30 годинному тижні з п’ятниці по понеділок 5:00;
 • при 25 годинному тижні з п’ятниці по понеділок 4,5 години в суботу 2,5 години;
 • при 24-годинному тижні з Понеділка по суботу 4:00;
 • при 18 годинному тижні з Понеділка по суботу 3: 00.

Українська влада в 2021 році регламентує список професій на виробництві з шкідливими особливостями виробництва, на які поширюються переноси неробочих днів і скорочені графіки праці.

Читайте так же:  Погода зимой 2020 года в Украине

Також варто враховувати, що існує ряд професій, які просто не можуть йти з роботи раніше, від них залежить життя людей – це пожежники, медики, рятувальники. Для них законодавці розробляють спеціальну постанову уряду з приводу святкових днів, скорочення робочого часу.

Важливо! Для людей з обмеженими можливостями дітей-інвалідів, а також жінок, які мають дітей віком до 14 років, підприємство може зробити додаткове скорочення робочого графіка або додатковий вихідний, але за рахунок власних коштів підприємства або за рахунок працівника.

Всі рекомендації Кабінету Міністрів України, календар святкових днів на 2021 рік в Україні, офіційні неробочих дати керівникам підприємств і організацій формуються для максимально раціонального розподілу робочого часу, щоб
незважаючи на свята, урочисті дати уникнути стрибків виробництва і дестабілізації економіки.

Вихідні святкові дні 2021 року, календар, яких пропонується урядом, допомагають створити сприятливі умови для відпочинку українського народу.

скорочення вихідних і переноси

Остаточний варіант робочого графіка або виробничого календаря на 2021 рік, зі скороченнями, перенесеннями змінами, повинен бути опублікований на сайті Кабінету Міністрів і наданий працівникам на підприємствах не пізніше 3 місяців до першої зміни. Це необхідно, щоб керівники і працівники могли остаточно ознайомитися і сформувати графік відпусток, виробити виробничий план.

Багатьом співробітникам, наприклад, бухгалтерам, кадровикам, рекомендується роздрукувати календар святкових днів в 2021 році в Україні і тримати на робочому столі. У мережі Інтернет документ представлений у всіх форматах, для максимальної зручності, качати його можна абсолютно безкоштовно з номерами тижня і вбудованими нормами часу. Проект вихідних і робочих дат підходить для роздруківки на кольорових і чорно-білих принтерах, у форматі А4 і А3.

Незважаючи на це документ Кабінету Міністрів носить рекомендаційний “відтінок” і кожен директор, керівник залежно від характеру виробництва, чисельності підприємства, ефективності роботи може змінювати робочий графік.

Оставьте комментарий