Нові штрафи ПДР в Україні 2021 року

У ЗМІ з’явилися повідомлення про зміни в системі адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху. Нові штрафи ПДР в Україні 2021 вводяться разом зі змінами вимог до пасажирів і водіїв авто, пішоходів, які перетинають проїжджу частину. Міністерство внутрішніх справ створило спеціальний додаток, є карта камер, Можливість перевірити наявність штрафів і навіть оплатити їх в режимі онлайн, не виходячи з дому.

Нові штрафи ПДР в Україні
Close-up of officer’s hand putting parking ticket on car windshield

Що відбувається?

Аналітики впевнені, що нові штрафи ПДР Україна-2021 пов’язані найбезпосереднішим чином зі стартом роботи системи фіксації порушень ПДР. Вона не тільки фіксує порушення швидкісного режиму, а й визначає номер порушника, на скільки перевищена швидкість руху. Розмір штрафу залежить від кількості кілометрів, на яке водій перевищив швидкість свого автомобіля. Розцінки досить суворі:

 • той, хто їде з перевищенням дозволеної швидкості в 20-кілометровому діапазоні, заплатить 255 грн.;
 • якщо перевищена швидкість на 50 км, з водія стягують вдвічі більше – 510 грн.;
 • можна отримати 50% знижку, сплативши призначений штраф протягом 10 днів;
 • за невиконання вимоги протягом календарного місяця з дня призначення будуть додаткові грошові санкції.

Відзначається, що затверджені нові штрафи 2021 у зв’язку з різким погіршенням статистики дорожньо-транспортних порушень. Їх кількість значно збільшилася навіть у порівнянні з попереднім роком. Однак у суворій реальності введення нових адміністративно-грошових санкцій за порушення, допущені водіями на дорогах, пов’язують з вимогами кураторів з ЄС, які зажадали привести українські дороги у відповідність з європейськими вимогами.

Що відзначено вже в перші дні нового року?

Виконання умов, виставлених керівництвом Європейського Союзу, означає одночасне дотримання кількох вимог владою країни:

 • підвищення штрафів за допущені порушення і перегляд вже наявних правил дорожнього руху;
 • збільшення на дорогах, замість проведення нагально необхідного ремонту, кількості відеокамер;
 • перегляд правил імпорту автомобілів і зміна вимог до них.
Читайте так же:  Прогноз доллара на 2018 год в Украине

Уряд запевняє, що нові штрафи, вельми відчутно спустошують гаманці і рахунки водіїв, прийняті виключно з благими намірами. Це називається прекрасним способом мінімізувати кількість аварій і небезпечних ситуацій. Передбачено також зміну системи тестування та проходження іспитів на права. Очікується, що в році, що наступив, їх буде отримати набагато складніше, а це означає зменшення кількості недосвідчених водіїв на українських дорогах.

Ажіотаж і обговорення

Інформація про зміни розміщена, переважно, в соціальній мережі Фейсбук – тут, на офіційній сторінці Київської обласної патрульної поліції, з’явилося повідомлення про зміну реквізитів, за якими можна здійснити оплату штрафів у новому, збільшеному розмірі. Граничним терміном оплати в будь-якій банківській установі вказується 15 днів з моменту призначення.
А. Білошицький, перший заступник начальника того ж територіального підрозділу, теж скористався сторінкою в Фейсбук, щоб проінформувати громадян про майбутні нововведення – необхідності пристібатися не тільки на передніх, але і на задніх сидіннях (а це означає необхідність обзаведення такими, якщо в машині не передбачені ремені для пасажирів, що сидять ззаду) і носіння пішоходами світловідбивних елементів в темний час доби.
Офіційні новинні видання і телеканали, інформуючи про майбутні зміни, посилаються на сторінки, розміщені в американській соцмережі, а не на урядові або відомчі сайти.

Штрафи і заборони передбачені для змін номерних знаків або нанесення на них додаткових цифрових і літерних позначень. З нового року забороняється їздити з прихованими або неосвітленими номерними знаками.

Читайте так же:  Что ждет Россию в 2018 году?

Опублікована таблиця нових штрафів ПДР в Україні 2021 стала безумовним лідером за запитами населення в пошукових системах.

Озвучені суми

Представляються астрономічними тим, хто живе на пенсію або мінімалку, не може дозволити собі придбати новий автомобіль або навіть дитяче крісло на заднє сидіння. Деякі суми вже озвучені в новинних виданнях. Так, наприклад:

 • за алкоголь-водіння автомобіля в нетверезому стані можна отримати 10 років тюремного ув’язнення або штраф у розмірі 40 тис.грн.;
 • штрафи ПДР Україна 2021 без прав по відношенню до алкоголю невеликі – всього 2 мінімалки (10 тис.грн.);
 • провезення дітей не за правилами оцінюється набагато дешевше – від 510 до 850 грн. залежно від кількості та послідовності;
 • перевищення швидкості подорожчало і тепер оцінюється в 3400 грн. за 50-кілометровий бар’єр;
 • на 3145 грн. подорожчало приховування факту ДТП – ще минулого року воно коштувало трохи більше 250 грн.

Посилилися грошові штрафи за їзду на незареєстрованому автомобілі, як і штрафи за порушення вимог до імпорту. Тепер за нього платитимуть від 85 до 170 тисяч гривень. Потенційні порушники можуть не сподіватися на те, що їм вдасться вислизнути від всевидючого ока патрульної поліції. Відеокамер на дорогах додасться, за попередніми відомостями, їх стане більше в кілька разів.

Правда, не уточнюється, чи торкнеться це тільки столичного регіону, міст-мільйонників (Одеса нещодавно зайняла 11 місце по пробках) або сільській місцевості теж.

Не пощастило і тим, хто звик пересуватися на євробляхах-раніше за виявлене порушення штрафували власника, а тепер штрафні санкції торкнуться того, хто знаходиться безпосередньо за кермом.

Новинний сайт» Сильна Україна ” запевняє своїх читачів, що переважна більшість представників населення країни підтримує нововведення і впевнені, що нові штрафи допоможуть впоратися з негативною ситуацією, що склалася на дорогах. З упевненістю можна стверджувати тільки одне-підвищення нікого не здивувало.

Читайте так же:  Индексы инфляции в Украине за 2020 год

Оставьте комментарий