Нововведення в ЗНО 2020 в Україні

Вже давно замість вступних іспитів випускники шкіл, інших навчальних закладів проходять тестування з кількох шкільних предметів. Абітурієнтам пропонується на вибір кілька дисциплін, з яких можна вибрати чотири предмета, при цьому є обов’язкові предмети – українська мова + література, історія, в дев’ятнадцятому році ввели ще один обов’язковий шкільний урок для здачі тестування – історія.

Аббревиатура ЗНО

Завдання, які пропонуються тестуючим, розроблені на основі програми, вивчений за всі шкільні роки. Кожен університет, інститут, технікум, коледж на кожну спеціальність висуває свій прохідний бал. Набираючи необхідний результат, у майбутнього студента є шанс вступити на безкоштовну (бюджетну) форму навчання.

Тестування проходить таким чином: остаточні завдання залишаються невідомими до початку проходження тесту. Комісія відкриває конверт з бланками всередині перед абітурієнтами, випускники сидять по одному, користуватися шпаргалками, телефоном, іншими підручними засобами заборонено.

Щороку в проведення цього виду перевірки знань вносяться корективи, нововведення. Трохи змінилася програма ЗНО 2020. Зміни торкнулися списку обов’язкових предметів, терміну дії результатів проходження тесту, інших пунктів.

ЗНО 2020: що змінилося

Нещодавно стало відомо: з’явилися нововведення в ЗНО 2020 в Україні, що стосуються таких пунктів:

 • Списку обов’язкових предметів;
 • Тесту для незрячих людей;
 • Терміну дії результатів;
 • Іноземної мови;
 • Розширення списку людей, яким необхідно здавати тест;
 • Тестування для різних навчальних ступенів (молодший спеціаліст, бакалавр, магістр).

Обов’язкові предмети в ЗНО в 2020 році розширяться.

У дев’ятнадцятому році замість двох обов’язкових предметів (рідна, українська мова, історія), була введені математичні науки (алгебра, геометрія). У двадцятому році планують запровадити третю обов’язкову дисципліну-закордонну (іноземну) мову.

Ідея створити тест зі шрифтом Брайля, призначений для незрячих людей, з’явилася кілька років тому. З метою зробити здачу тесту можливим для всіх категорій українців, навіть для студентів з дефектами, в дев’ятнадцятому році на кількох пунктах здавання можна було побачити подібні завдання.

Читайте так же:  Перевод времени на зимнее время в 2021 году
Абитуриент во время сдачи теста ЗНО

Це був пробний варіант здачі, такого роду експеримент. Тест ЗНО 2020 вже планують проводити для незрячих по всій Україні.

З тих пір, як був створений такий вид перевірки знань, результати можна було використати кілька років. Тобто, якщо абітурієнт склав тест, з якоїсь причини не зміг вступити до вищого навчального закладу, він зміг це зробити через три роки.

При цьому повторно ЗНО здавати не потрібно, результат діє всі три роки. У наступному, двадцятому році, планується нововведення – можливість використовувати результат тестування не три, а один рік.

Що стосується іноземної мови, тут також очікуються зміни. В минулих роках зарубіжний мову можна було здавати за бажанням.

Кожен вибирав ту мову, яку він навчав у школі (англійська, німецька, французька). До початку військового конфлікту на Сході України, в список входив російську мову, в чотирнадцятому році його скасували.

Тепер у Міністерстві хочуть зробити здачу іноземної мови обов’язковим. Замість трьох обов’язкових (українська, математика, історія), випускники шкіл складатимуть чотири, до цих трьох додається англійська (німецька, французька, будь-який інший).

Розширюється список абітурієнтів, яким належить для подальшого вступу пройти тест. Раніше подібне випробування проходили тільки випускники одинадцятих класів, зараз здавати тест будуть школярі середніх класів. Це необхідно для переходу в старші класи (такі зміни продиктовані шкільною реформою).

Якщо раніше ЗНО було необхідно тим, хто поступив вчитися на першу ступінь, молодшого спеціаліста, тепер необхідно буде щороку здавати ЗНО навіть тим, хто закінчив молодшого спеціаліста, переходить на наступну ступінь – бакалавр, магістр.

Список предметів

Двадцятий рік стане трохи важким для людей, які бажають вступити в інститути, отримати хорошу спеціальність. Крім української мови, математики, історії абітурієнтам необхідно буде вибрати іноземну мову (зазвичай здається іноземна дисципліна, що випромінюється в школі).

Читайте так же:  Состав потребительской корзины на 2021 год

З моменту введення внутрішнього тестування замість вступних іспитів список предметів на вибір майже не змінювався. Єдина зміна – предметів на вибір стало на один менше, з початком військового конфлікту на Донбасі зі списку прибрали російську мову.

Зовнішнє незалежне тестування дві тисячі двадцятого року пропонує майбутнім студентам такі предмети (крім трьох основних: українська, математична наука, англійську або іншу іноземну мову):

 • Фізична наука;
 • Біологія;
 • Наука про землю, її ресурси, населення (географія);
 • Хімічна наука.

Кожен рік для того, щоб діти підготувалися заздалегідь вибрали бажаючий предмет, Міністерство виставляє список предметів, дати проведення іспитів. Вже відомо, коли, в які дні проходитиме ЗНО 2020 в Україні.

Розклад проходження тестування

Перший іспит буде проходити двадцять першого травня, в четвер. На цей день призначена математика.

Другий обов’язковий предмет, Українська мова + література, проходитиме через чотири дні, двадцять шостого травня (іспит випадає на вівторок).

Розклад здачі інших предметів виглядає так:

 1. Фізична наука – двадцять восьме травня;
 2. Історія рідного краю (України) тестуватиметься спочатку літа, четвертого червня;
 3. Знання про науку про землю (географія) перевірятимуться одинадцятого червня;
 4. Останній іспит, хімія, буде проводитися п’ятнадцятого числа.

Необхідно бути обережними зі здачею іноземної мов, особливо тим, хто здає тест з кількох мов. Дати ЗНО іноземних мов різняться: тестування з англійської мови проводитиметься другого червня, інші предмети (іспанська, французька, німецька) будуть проводитися в один день – першого числа першого місяця літа.

Яка програма, реєстрація

Розробкою завдань займається Міністерство освіти. Для кожного предмета є своя програма:

 1. В українську мову входять завдання, розроблені на основі вивченого шкільного матеріалу: фонетика, графіка, лексика, розбір слова, частини мови, види пропозицій, стилістика.
 2. Програму для математики можна розділити на групи: числові вирази, рівняння, елементи комбінаторики і початок теорії можливості, стереометрія.
 3. Історія також розділена на блоки. Так проходило навчання в школах, пункт за пунктом. Завдання сформовано за такими розділами: Вступ до історії України, Стародавня історія України Київська Русь, Галицько-Волинське держава, Кримське ханство, Українські землі у складі Речі Посполитої, Національно-визвольна війна, Україна наприкінці 80-х років 17 століття, землі в 17-го-18-му сторіччі, країна в кінці 18-го століття, Україна і Російська імперія. Це не всі теми вивчені за шкільні роки. У тестах можна знайти завдання, що стосуються сучасних років.
 4. Програма іноземних мов складається в залежності від особливостей кожної мови окремо. Програма кожної спеціальності має свою специфіку, особливості.
 5. У завданнях з вивчення організмів (біологія) входять пункти, що стосуються життя, складу організму риб, птахів, тварин, людей.
 6. У фізику входить Механіка, будівлі по молекулі, електродинаміці, оптиці, квантової фізики.
 7. У завдання з хімії входять питання, що стосуються символом з таблиці Менделєєва, хімічних рівнянь, завдань.
Читайте так же:  Нововведения призыва в армию в 2021 году в Украине
Приглашение на тест ЗНО

Для реєстрації необхідно створити картку учасника тестування, зібрати документи (паспортні дані, код, сертифікат учасника, атестат, його копія). Зібрані документи необхідно відправити поштою.

Комісія після розгляду цих документів учаснику видається результат, підтвердження про реєстрацію. Тоді абітурієнт стає повноцінним учасником тестування. Він зможе створити свій аккаунт на сайті, де зможе переглядати результати перевірки документації, перевірити результат тесту після його проходження.

Щороку на сайті також висвічується рейтинг ЗНО, подається інформація про школу, учні якої краще за всіх склали іспит.

Оставьте комментарий