Обмеження швидкості в Україні 2022 – допустиме перевищення

Дозволена швидкість на дорогах України є дуже важливим поняттям. За цим потрібно стежити. До того ж робити це потрібно якісно. Існує допустиме перевищення швидкості, але після цього порога приходить штраф. І через систему відеофіксації порушень правил дорожнього руху штрафів стало набагато більше, тому сьогодні варто уважно вивчити питання про те, яким є допустиме перевищення швидкості в Україні на 2022 рік.

Які штрафи?

Сьогодні будь-який штраф за перевищення швидкості у 2022 роців Україні має наступний розмір:

 • за перевищення на 20 км/год – 340 гривень;
 • якщо перевищення буде більш ніж на 50 км/год, то штраф становить 1700 гривень;
 • якщо людина разом із порушенням створює аварійні ситуації на дорозі, то розмір штрафу становить 1445 гривень. Це ще не все. У цьому випадку водія повністю позбавляють прав, відновити їх можна буде лише у суді, але це виходить далеко не завжди.
ogranichenie skorosti 5 - Обмеження швидкості в Україні 2022 - допустиме перевищення

Важливо! Якщо людина оплачує свій штраф протягом 10 днів після отримання постанови, то сума штрафу ділиться навпіл, тобто 170 гривень або 850 гривень.

Якою має бути швидкість у місті?

Щоб не порушувати швидкісний режим, потрібно знати, скільки можна їздити дорогами України. Значення будуть наступними:

 • пішохідна зона або житлова – 20 кілометрів на годину;
 • водії, які тільки сіли за кермо, ще не напрацювали два літні стажі, можуть їздити зі швидкістю не більше 70 км/год;
 • по автомагістралі швидкість становить 130 кілометрів на годину;
 • під час буксирування швидкість не повинна перевищувати 50 кілометрів на годину.

Спочатку камери були встановлені лише у містах, і тоді вже було зрозуміло, наскільки ефективною є робота камер відеофіксації, але багато водіїв продовжують ганяти трасами. В результаті, на трасах України також встановили камери відеофіксації порушень швидкісного режиму, тому дотримуватися правил необхідно скрізь.

Якщо говорити про дозволену їздив у межі міської межі, тобто кілька нюансів.

У населених пунктах діє особливий швидкісний режим в Україні за містом у 2022 році, що дорівнює 50 кілометрам на годину. При цьому, якщо вивчати правила правил дорожнього руху, то можна помітити, що в тому випадку, коли населений пункт позначається знаком 5.47, причому відбувається це на синьому фоні, то обмеження, що діють після проїзду цього знака, не вводяться. Це наводить на думку, що в деяких населених пунктах можна їхати до 90 кілометрів на годину, необхідно просто стежити за знаками і знати правила дорожнього руху.

Як виняток варто відзначити те, що певні населені пункти можуть самі вводити свої швидкісні режими. Наприклад, у Києві нещодавно діяли збільшені обмеження швидкості – до 80 км на семи вулицях, і такі ж нюанси можуть бути в інших містах, зазвичай новини з цього питання публікуються на порталах новин міста.

ogranichenie skorosti 1 - Обмеження швидкості в Україні 2022 - допустиме перевищення

Скільки можна їздити на трасі – Обмеження швидкості?

Якщо говорити про швидкість пересування на трасі, то все упирається в те, де проходить дорога, якщо по населеному пункту, то буде одна цифра, якщо поселень немає, то інша.

 • Поза населеним пунктом можна рухатися до 90 кілометрів на годину – звичайною дорогою.
 • 110 км/год можна пересуватися на дорогах із розділювальною смугою.
 • 130 км/год – це швидкість руху автомагістралі.
 • У межах населеного пункту вимоги залишаються тими самими – 50 кілометрів на годину.

Допустиме перевищення швидкості

Мало знати про те, яким є обмеження швидкості в Україні 2022 року, допустиме перевищення швидкісний промежі який не завжди карається штрафом.І, щиро кажучи, правила дорожнього руху забороняють перевищувати встановлені обмеження навіть на один кілометр на годину. Однак якщо розглядати ситуацію більш реально, то варто розуміти, що спідометр може помилитися, і у будь-якого з приладів вимірювання швидкості є похибка, тобто іноді машина розганяється трохи швидше, ніж хоче водій, тому допустиме перевищення швидкості все-таки є.

Читайте так же:  Перечень изменений в автомобильной аптечке на 2020 год

Правила ПДР передбачають покарання лише за перевищення швидкості на 20 км. Таким чином, якщо перевищення буде на 19 км/год, штрафувати ніхто нікого не зможе. Тобто фактично в міській біса можна їздити, якщо можна так сказати, 69 км/год.

Важливо звернути увагу на те, що сучасні камери автофіксації мають невелику похибку – до трьох кілометрів на годину. І на ділянках, де вимірюється швидкість, максимально допустиме перевищення може становити 22 кілометри на годину, тобто за такого показника водію не прийде штраф. Проте краще не перевіряти достовірність цих відомостей, а їздити за правилами.

Колись обговорювалося питання щодо зниження максимально допустимого перевищення швидкісного режиму до 10 кілометрів на годину, тобто похибка становила б не 20 км, а 10. Проте на даний момент такі вимоги до законодавства не прийняті, тому продовжують діяти старі показники .

ogranichenie skorosti 2 - Обмеження швидкості в Україні 2022 - допустиме перевищення

Загалом можна сказати, що сьогодні швидкісний режим в Україні залишається тим самим. Поки що жодних змін у цьому питанні не передбачається.

Фантоми на дорогах України

Нещодавно на дороги України виїхали так звані «фантоми». Виїхало кілька машин марки Skoda Kodiaq, які оснащені спеціальним обладнанням, яке дозволяє фіксувати порушення в режимі реального часу. Одразу ж було зафіксовано кілька тисяч правопорушень в автоматичному режимі. Ці авто знаходяться без розпізнавальних знаків, і вони можуть фіксувати порушення в будь-якому напрямку як попутному, так і в зворотному. Система автоматично передає інформацію і людині приходить штраф. Вплинути цей процес неможливо.

Більше того, номери автомобілів і їх колір є в мережі. Всі машини сірого кольору, але це не дуже дозволяє уникнути покарання, тому що навіть знаючи колір і марку машини, запам’ятавши її номер, сірий колір не дуже примітним, тому зауважити, що за порушником рухається автомобіль, що фіксує правопорушення, буває максимально складно. І це ще один привід ретельно вивчити питання про те, наскільки можна перевищити швидкість України.

Бали замість штрафів для Обмеження швидкості?

У 2022 році повторно виникла ініціатива з приводу того, щоб відвезти штрафні бали. Йшлося про це ще у 2015-му році, але тоді закон не ухвалили. Вважається, якщо водій набере 12 балів, то права у нього потрібно відібрати.

Окремим рядком стоїть питання щодо того, за що ж нараховуватимуться бали. І ініціатор законопроекту кажуть, що вони хочуть, щоби водії, які порушують правила, не просто платили штрафи, а отримували за це так звані оцінки.

 • Один бал – це не пристебнутий ремінь безпеки або перевезення дітей без використання спеціального обладнання, тобто без автокрісла.
 • Два бали – це брудні номери або перевищення швидкості на 20 км та більше. Сюди належить проїзд на червоний.
 • Три бали – це суттєве порушення правил, тобто їзда смугою для громадського транспорту, зупинка в недозволеному місці або під знаком.
 • П’ять балів – це значне перевищення швидкості – на 50 км і вище. Також сюди належить створення аварійної ситуації.
ogranichenie skorosti 3 - Обмеження швидкості в Україні 2022 - допустиме перевищення

Якщо протягом року набирається 12 балів, то національна поліція забирає посвідчення водія. Щоб отримати права, доведеться знову складати теоретичний і практичний іспит. Якщо людина лише отримала право і вже має понад вісім балів на рахунку, то її посвідчення блокуватимуть одразу з цього показника.

Читайте так же:  Растаможка авто в Украине в 2021 году

Термін дії штрафних балів пропонує зробити 365 днів. Тобто після цього відлік починається за новою. Водії мають право на те, щоб оскаржити рішення про те, що їхнє посвідчення водія недійсне в суді, але їздити під час розгляду справи заборонено. Якщо людина порушує це правило, то вона сплачує штраф у розмірі 3400 гривень. І краще дотримуватися швидкість по місту в Україні та поза її межами.

Додаткові нововведення для водіїв по Обмеженню швидкості

ogranichenie skorosti 4 - Обмеження швидкості в Україні 2022 - допустиме перевищення

Тепер в Україні діє законопроект, що водії, які вчилися їздити автоматичною коробкою передач, не можуть керувати механікою. Це заборонено законом. Зміни були введені до порядку видачі посвідчення водія. Тепер там є відмітка про те, на якому транспортному засобі людина складала іспит. За наявності такої інформації водії можуть керувати тільки коробкою передач, яка була у них на іспиті. Якщо цю вимогу порушено, то накладається штраф.

Оставьте комментарий