Опалювальний сезон 2020-2021 в Україні

Тепло і комфорт в квартирах, забезпечує початок опалювального сезону 2021 в Україні, яке стартувало з неприємних «сюрпризів» газ став в рази дорожче. Представники Нацкомісії переглядаю тарифи, які йдуть на вироблення і видобуток теплової енергії, спрямованої населенню і промпідприємствам з 1 січня 2021 року. Тому цікаво буде дізнатися, як пройде опалювальний сезон і чого чекати українцям?

опалювальний сезон

Яким ТЕЦ чекати підвищення тарифів?

У Новому році суми були збільшені для 23 установ теплоелектростанцій, в середньому від 5,5% до 37,5%.

Вище всього ціна зафіксована в компанії “Євроконструкція”, яка доставляє комфорт і тепло в квартири на Лівобережжі столиці, для них підвищення склало 49,7%. Цей “стрибок” відображає офіційний паспорт готовності до опалювального сезону, як і технічну готовність обладнання.

В результаті збільшення вартості, середній тариф для поставок тепла для 23 компаній в Україні склав 1121,71 гривень за г/ кл.

Так, наприклад, для Сєвєродонецької ТЕЦ підвищення призвело до вартості в 1471,54 гривні за г/ кл.мінімальне підвищення торкнулося Харківської області, а саме ТЕЦ Есхар. Тут нові тарифи до опалювального сезону в 2020-2021 році склали 653,99 гривень за г/ кл.

Але, навіть таке мінімальне підвищення, як у Харківській області, все одно призведе до високого збільшення підсумкової вартості в платіжках для населення.

За словами представників влади, сьогодні такі зміни були необхідні, адже світова криза призвела до зниження обсягів виробництва теплової енергії, але при цьому зарплати фонд на обслуговування залишається незмінним. Єдиний вихід з цього-зростання цін на паливо і природний газ для населення і виробництва.

Зниження вартості для населення

Але навіть при цьому президент озвучує, що даний тариф в опалювальний сезон не є остаточним для України, ціна буде переглянута, і її остаточний підсумок буде залежати від загальних економічних факторів в державі.
“Верхівка влади” анонсували, що сьогодні планується зменшити вартість до ліміту в 6,99 гривень за кубометр.

Читайте так же:  Прогноз нерухомості України на 2021 рік

Після приємних новин було уточнено, що дані дії будуть носити тимчасовий характер і зроблені виключно в опалювальний сезон 2020-2021 року, так як у зв’язку з пандемією і втратою роботи багато представників населення не можуть платити за рахунками. У підсумку Підготовка до опалювального сезону в Україні «була провалена», і комунальні служби перебувають у скрутній ситуації.

Рішенню Кабінету Міністрів щодо збільшення суми оплат передувало зростання вартості газу на міжнародній арені. І поки споживча здатність оплачувати занадто низька, будь-які можливі зниження вартості все одно залишаються непомірно завищеними для громадян.

Вже найближчим часом Кабінет Міністрів України розглядає законопроект постанову про зниження тарифів на газ. Ініціювали це партія “Слуга народу”, за словами представника партії вже в опалювальний сезон 2020-2021 населення отримає платіжки, в яких загальна вартість буде знижена більш ніж на 500-800 гривень.

ОТОПИТЕЛЬНЫЙ СЕЗОН 2020-2021 В УКРАИНЕ

Що пропонує уряд?

Володимир Зеленський, не так давно висловив заклопотаність про надмірно високі тарифи для населення, тому на час карантину будуть введені державні обмеження на підвищення цін і протоколи регулювання вартості.
Багато споживачів вийшли на мітинги, адже сьогодні облгази в деяких регіонах України продають «блакитне паливо» для населення за ціною понад 10 гривень. Це неприпустимо, тому прийнято рішення знизити вартість хоча б на 30% і врегулювати її для всіх. Представники енергетичної галузі в Україні також відзначили, що на сьогоднішній день 6,99 є мінімумом на Українській біржі, адже багато хто пропонує газ у вартості від 6,99 до 10,8 гривень за кубометр.
Втручання держави на сьогоднішній день є неприпустимим, адже Україна обрала стратегічний курс, спрямований на створення надалі вільного внутрішнього ринку. На сьогоднішній день цей захід вимушений, пов’язаний лише важким економічним фоном, пандемією, втратою роботи у зв’язку з вірусом covid-19.

Читайте так же:  вибори в Україні в 2021 році

НАК “Нафтогаз” готове на переговори і компроміси, 40% – це ціна самого палива, яке може знизитися. Але більшу частину суми забирають саме транспортування та обслуговування системи.

Як відреагувало населення?

У зв’язку з таким підвищенням від уряду і прийняттям рішення про збільшення цін, у багатьох населених пунктах України громадяни вийшли на мирні мітинги і страйки, заблокувавши дороги в містах і передмістях. Так, наприклад, в Житомирі озлоблені громадяни не зустрівши опору поліції, оточили і зайняли установи обладміністрації міста. Городяни вимагають істотного зниження тарифів, перегляд субсидій. Адже раніше вони платили 2,78 гривень за кубометр газу, сьогодні постачальники пропонують ціни на «блакитне паливо» від 6,99 до 10,8 гривень.

Цікаво, що підвищення вартості природного газу відбивається не тільки на тих, хто використовує газ в побутових потребах. У зв’язку з цим були підняті тарифи на електроенергію, опалення та воду, в цілому населення набагато більше буде платити за рахунками за «комуналку».

Саме ці протести сприяли прийняттю рішення про карантинні заходи і зниження тарифів, також прем’єр-міністр України регламентував, що штрафи і пені за несплачений комунальні послуги за січень місяць не будуть стягуватися.

Після такого істотного підняття тарифів багато українських сімей особливо в регіонах, багатодітні сім’ї, пенсіонери зіткнулися з вибором: оплатити рахунки за комуналку або купити продукти харчування. Тому вони просто були змушені вийти на вулиці, щоб їх почув уряд.

Підняття цін є державною стратегією-це одна з вимог МВФ для того, щоб отримати Україні черговий транш і поки без грошей Міжнародного Валютного фонду Україна може розраховувати тільки на дефолт, тому Уряд сьогодні намагається лавірувати між вимогами мільйонів людей і Умовами фонду.

Читайте так же:  Лоукост Україна 2021 року

Карантинні обмеження на піднятті, вартості це свого роду компроміс який сформований для того, щоб українці змогли пережити опалювальний сезон при мінімальних цінах і після цього будуть знову відновлені переговори з МВФ.

Варто уточнити, що незважаючи на думку багатьох українців сьогодні співпраця з Міжнародним Валютним Фондом і європейськими організаціями є єдиним способом вийти Україні зі сформованої кризи. Поки протести громадян не досягли піку Кабінет Міністрів прийняв рішення знизити ціни до прийнятного рівня, щоб продемонструвати готовність до опалювального сезону 2020-2021, зразок.

Зеленський заявив, що його команда і партія однодумців розробляє в країні економічну модель яка в майбутньому дозволить особам старше 70 років не оплачувати зовсім комунальні платежі. Для цього працездатне, населення має платити більше щоб облгаз, ТЕЦ та інші комунальні служби перестали бути в країні дотаційними.

Також президент регламентував, що у нього є цікаве рішення, як знизити вартість на тепло практично в половину, але поки конкретні ідеї не озвучені.

Оставьте комментарий