Останні новини про індексацію зарплати адвоката в Україні у 2022 році

Зазвичай, дуже успішні юристи проживають десь за кордоном. В Україні ситуація у цій сфері діяльності виглядає дещо інакше. Є ті, хто заробляє небагато, але більшість юристів не може похвалитися надто високим рівнем заробітку. І саме тому варто обговорити, коли адвокатам підвищать зарплату в Україні, а також обговорити фінансові блага стану цієї категорії громадян.

advokat 3 - Останні новини про індексацію зарплати адвоката в Україні у 2022 році

Середня зарплата адвоката в Україні

Служба Росстату говорить про те, що середня зарплата у начальника юридичного відділу, але все залежить від структури того підприємства, про яке йдеться, досягає приблизно 50 – 60 тисяч гривень на місяць. Максимальна зарплата може бути вищою, і якщо переводити її в долари, то іноді зустрічаються показники до 5000 доларів. Проте йдеться тільки про керівний склад, тобто звичайний рядовий юрист заробляє значно менше. В середньомузарплата адвоката в Українісягає 600 доларів, що у перерахунку на гривні навіть не сягає 20 000 гривень. І це ще та людина, яка має величезну кількість знань та досвіду. Початківець спеціаліст може заробляти лише 8-10 гривень, а помічники юриста розраховують на ще скромніші цифри.

При цьому складається враження, що у юридичних фірмах платять набагато менше. Принаймні про це говорять пропозиції роботодавців. Якщо вірити статистиці сайтів, де розміщені вакансії, то старший юрист претендує на посаду з окладом 600 доларів на місяць, а простіший спеціаліст – 450 доларів на місяць, при цьому помічник може розраховувати лише на 200 доларів за місяць роботи. І на загальнодержавному рівні підвищення зарплати адвокатам в Україні 2022 року не планується.

advokat 1 - Останні новини про індексацію зарплати адвоката в Україні у 2022 році

Зниження зарплат адвоката

Порівняння ринку з 2020 роком говорить про те, що спостерігається тенденція зниження заробітної плати безпосередньо для юридичної сфери діяльності. Найімовірніше, за всім цим стоїть кадрове пересичення, бо більшість випускників юридичних ВНЗ починають шукати роботу, а це створює демпінг цін, але стосується лише молодих спеціалістів із відсутністю досвіду. Попит на кваліфікованих спеціалістів завжди залишається великим.

Читайте так же:  Последние новости о индексации зарплаты ДСНС в Украине в 2020 году

Тут має місце, звичайно, досвід роботи, знання мов, законів та вміння орієнтуватися у ситуації. Такі спеціалісти завжди користуються популярністю. І про зниження зарплати у цій категорії точно не йдеться. Більше того, прогнозується підвищення окладів, бо роботодавці готові платити за кваліфікацію, пропонуючи вигідніші умови праці.

Компенсації адвокатам

Крім зарплати, роботодавці пропонують працівникам ще й компенсаційний пакет. Приклад взятий у західних компаній, зазвичай складається з медичної страховки, оплати послуг мобільного зв’язку, і навіть додаткової відпустки.

Найчастіше подібну методику використовують компанії з іноземним капіталом, але останнім часом можна помітити, що частина українських підприємств теж переходить на подібну систему, пропонуючи вигідні умови претендентам. Дуже часто оплачується мобільний зв’язок, поки що рідше зустрічається медична страховка, але є тенденція на популяризацію цього питання.

advokat 2 - Останні новини про індексацію зарплати адвоката в Україні у 2022 році

Професія юриста

Діяльність юриста дуже складна. Вона вимагає професійної освіти, при цьому будь-яка людина, яка обирає подібний вид діяльності, зобов’язана вивчити основи права, вибрати спеціалізацію, мати широкий спектр знань по різним секторам. Є кілька сфер, зокрема йдеться про кримінальну та цивільну, і в кожній із них є свої фахівці. Однак вони повинні мати такі риси та характеру, як відповідальність, пунктуальність, порядність та справедливість.

advokat 5 - Останні новини про індексацію зарплати адвоката в Україні у 2022 році

Насправді розкид заробітної плати може бути досить великим – від 10 до 100 тисяч гривень. Звичайно, все умовно. Найбільше отримують фахівці у міжнародних компаніях, і не можна не помітити того факту, що щороку зростає вартість адвокатських послуг. Щодо того, що станеться скорочення адвокатів у 2022 році в Україні, то тут жодної інформації немає. Подібний момент може бути пов’язаний з тим, що випускається досить велика кількість людей з ВНЗ, тому ринок перенасичений, але це позначається на тому, що мінімальної або середньої зарплати, тому що рівень знижується. Хороші фахівці завжди потрібні.

До речі, нещодавно в пресі з’явилася інформація щодо того, що зросте вартість стажування в адвокатурі, причому досить суттєва, бо за цю маніпуляцію доведеться платити близько 20 000 гривень. Пов’язано це з тим, що проходження стажування оплачується у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, у 2022 році з 1 січня зарплата становить 6500 гривень, а з 1 жовтня – 6700 гривень. Також подорожчає реєстрація помічника адвоката.

advokat 5 - Останні новини про індексацію зарплати адвоката в Україні у 2022 році

Чи планується зростання зарплат на державному рівні?

Якщо йдеться про підвищення заробітних плат, то це відбудеться лише на рівні мінімального вираження оплати праці, тобто зросте мінімальна зарплата, відповідно, цей момент не обійде увагою жодного спеціаліста в країні. І останні новини про індексацію зарплати адвоката в Україні у 2022 році кажуть, що цей захід відбуватиметься на загальнодержавному рівні. Жодних особливих підвищень для юридичного сектору України, принаймні, на даний момент не передбачено.

Читайте так же:  Яка мінімальна зарплата в Україні в 2022 році?

Оставьте комментарий