Останні новини про індексацію зарплати депутат ВРУ в Україні у 2022 році

Передбачається, що народні обранці мають працювати на благо своїх виборців за мінімальну оплату або безплатно. Насправді, це звичайно не так. Народні депутати в Україні мають право на численні пільги та компенсації, а також отримують заробітну плату, що значно перевищує мінімальну. Ще на початку року чекали, коли народним депутатам підвищать зарплату в Україні вкотре, але через події в країні це неможливо. Більше того, планується зміна системи оплати праці депутатам у 2022 році.

zarplata deputata 7 - Останні новини про індексацію зарплати депутат ВРУ в Україні у 2022 році

Принципи нарахування заробітної плати депутатам

Після приходу до влади президента Зеленського неодноразово порушувалося питання про зарплати народних депутатів. У цьому питанні була не узгодженість, оскільки Україна є однією з найбідніших країн у Європі, при цьому народні обранці отримують зарплати більше, ніж в інших країнах.

Незважаючи на таку заяву президента, в його оточенні відповіли, що чутки про зарплати депутатів у 100-150 тисяч гривень на місяць сильно перебільшені. Зарплата народного депутата в Україні складається з кількох складових, у тому числі з окладу та додаткових виплат. Якщо це підсумовувати, то результаті виходить значна сума.

У 2021 році звичайним українцям вирішили розповісти з чого складається заробітна плата народного обранця. Були озвучені такі суми:

  • спікер Верховної Ради має оклад у 21 тисячу гривень;
  • заступник спікера – 20 тисяч гривень;
  • звичайний народний депутат отримує оклад у 19,2 тисяч гривень.
zarplata deputata 2 - Останні новини про індексацію зарплати депутат ВРУ в Україні у 2022 році

Звичайно, навіть ці суми більше, ніж ті зарплати, що отримують звичайні громадяни, але й вони не остаточні. Депутати отримують кошти на виплати своїм помічникам, оренду квартири у Києві та утримання автомобіля. Але ці суми є лише частиною того, на що може претендувати обранець від народу. Також йому оплачують його витрати на відрядження. На рік на цю статтю видатків виділяється близько 90 тисяч гривень. Не варто забувати і про допомогу на оздоровлення та надбавку за високу інтенсивність праці.

Читайте так же:  Будет ли повышение зарплаты прокуроров в Украине в 2022 году?

Додаткові джерела доходу

Зарплатня депутата ВРУ в Україні не єдине його джерело доходу. Ще нещодавно оглядачі називали кілька додаткових доходів.

  1. Оплата голосування Тут можливе кілька варіантів. Найпростіший – натиснути кнопку на голосуванні за відсутнього колегу. За це можна одержати близько 5 тисяч. Якщо проголосувати за законопроект чи потрібне рішення, то тут уже сума варіюється від кількох тисяч до мільйонів, причому американських доларів.
  2. Дохід депутата за перехід із однієї фракції до іншої буде щомісячним. З’являлася інформація, то такий парламентар отримує разову виплату і потім щомісяця йому виплачують певну суму.
  3. Будь-які запити з метою отримання інформації для третьої особи або лобіювання чиїхось інтересів. Відповідно до Закону, запитувана інформація має надаватися у повному обсязі.
  4. Коли народні обранці виступають у Верховній Раді, то складається враження, що вони переживають за народ і намагаються донести важливість до проблеми з трибуни. Але, насправді, кожен виступ непогано оплачується, тому вони намагаються, якнайчастіше виступати з трибуни.
zarplata deputata 6 - Останні новини про індексацію зарплати депутат ВРУ в Україні у 2022 році

Маючи такі основні та додаткові джерела доходів, депутати не залишають спроб підвищити собі заробітну плату. Так, у бюджеті було передбачено підвищення зарплати депутатам ВРУ в Україні 2022 року і не лише за рахунок індексації.

Читайте так же:  Повышение зарплаты пожарным в Украине в 2019 году

Зарплатня депутатам у 2022 році

Після того, як більшість у Парламенті перейшли партії «Слуга народу», було прийнято рішення, що заробітна плата парламентаріям виплачуватиметься лише за ті дні, коли він знаходився на своєму робочому місці. Таке рішення мало мотивувати народних обранців якісно виконувати свої обов’язки.

Але, буквально за кілька днів до початку війни, а саме 17 лютого, було прийнято постанову 7062. Ця постанова була прийнята без обговорення, і йдеться про виплату «другої зарплати». Вся справа в тому, що народним обранцям було ліквідовано деякі надбавки та їхня зарплата дещо зменшилася. Але цією ухвалою доходи парламентаріїв знову поверталися до колишнього рівня. Навіть якщо не відбудеться підвищення зарплати депутатам ВРУ в Україні 2022 року, то звичайному обранцю без статусу гарантовано зарплату близько 50 тисяч гривень.

zarplata deputata 1 - Останні новини про індексацію зарплати депутат ВРУ в Україні у 2022 році

Також на сесії було швидко усунуто «похибку», а саме ухвалу про те, що депутати отримують зарплату лише за дні відвідування Верховної ради. Наразі ж ухвалено рішення, що на час воєнного часу дія цієї постанови призупинена. Також останні новини про індексацію зарплати депутатам ВРУ в Україні 2022 року свідчать про те, що оплата праці буде скоригована з урахуванням зростання мінімальної зарплати.

Чисельність депутатів ВРУ

Починаючи з кінця 2021 року Верховна Рада постійно працювала над удосконаленням виборчої системи відповідно до вимог країн «великої сімки». Тоді ж було розроблено законопроект про зменшення чисельності парламентаріїв. Передбачалося скорочення народних депутатів у 2022 році в Україні з 450 до 300 осіб.

zarplata deputata 4 - Останні новини про індексацію зарплати депутат ВРУ в Україні у 2022 році

Зменшення чисельності народних обранців вимагає як прийняття відповідного рішення чи постанови, а й зміни у Конституції. Саме у головному документі країни прописано кількість парламентарів. Така процедура вимагає, щоб за зміну чисельності Верховної Ради проголосувало 300 парламентарів.

zarplata deputata 3 - Останні новини про індексацію зарплати депутат ВРУ в Україні у 2022 році

На жаль, зараз прийняття законів про зміну чисельності депутатів відкладається на невизначений час. Весь цей час вони отримуватимуть заробітну плату згідно із законодавством, а також користуватимуться всіма пільгами. Хоча нині частина депутатських фракцій анульована. Залишається лише вирішити платити таким депутатам зарплатню чи ні. Якщо буде прийнято рішення не платити, це здатне заощадити непогану частину бюджету, яку можна використовувати на інші цілі.

Читайте так же:  Сетка тарифных разрядов в Украине в 2018 году

Оставьте комментарий