Останні новини про індексацію зарплати пілота в Україні у 2022 році

Професія пілота для багатьох є романтичною та легкою. Здавалося б, що нічого складного в управлінні літаком немає, але так, мабуть, думають лише дівчата. І те, найімовірніше, вже не все. Управління подібною машиною вимагає величезних зусиль, а також великої бази знань, і немає нічого дивного в тому, що ця професія має добре оплачуватись. Я сьогодні мова піде про те, коли пілотам підвищать зарплату в Україні.

zarplata pilota 8 - Останні новини про індексацію зарплати пілота в Україні у 2022 році

Робити якісь прогнози в нинішніх реаліях дуже складно, але необхідно спробувати трохи абстрагуватися від ситуації та поговорити про цифри. Уряд має намір переглянути заробітну плату всіх льотчиків, зокрема сьогодні йтиметься про військових льотчиків, а потім уже й про цивільну авіацію, і поговорити є про що.

Середня зарплата пілота в Україні

Середня зарплата льотчика в Україні становить 32 тисячі гривень за місяць роботи. Однак це саме усереднене значення, і насправді зарплати залежать від великої кількості факторів, починаючи від місця роботи та престижу авіаційної компанії, закінчуючи типом конструкції літака, стажем і навіть годинником, який людина проводить безпосередньо в кабіні пілота. Тобто підвищення зарплати пілотам в Україні 2022 перебуває під контролем кожного представника цієї професії.

zarplata pilota 6 - Останні новини про індексацію зарплати пілота в Україні у 2022 році

Градація зарплат пілотів

Існує певна градація заробітної плати, і це цілком нормальна ситуація. Звичайно, на найвищу зарплату може розраховувати пілот військового літака, а у представників цивільної авіації рівень окладів набагато нижчий. Більше того, кандидати на обговорювану посаду проходять дуже жорсткий добір та тестування, лише після цього допускаються до роботи. Особливо серйозні перевірки проводять саме на управлінні військовими машинами. На розмір зарплат також впливає звання військового льотчика, і, звичайно, час керування літаком.

У воєнний час зарплати підвищуються, але тут питання регулюється буквально в моментальному вираженні, тобто уряд діє за ситуацією. Говорити про те, якими можуть бути зарплати в даному випадку, поки що не доводиться.

zarplata pilota 5 - Останні новини про індексацію зарплати пілота в Україні у 2022 році

Трохи про міжнародні рейси

Пілоти міжнародних авіаліній заробляють більше, але слід сказати, що й літають вони набагато більше, ніж льотчики України. При цьому міжнародні лінії платять своїм співробітникам більше, і така сама ситуація спостерігається у приватних компаній.

Читайте так же:  Підвищення зарплати зварника в Україні в 2021 році

Питання зростання зарплати пілотів в Україні у 2022 році

Говорити про те, чи зросте зарплата льотчика в Україні цього року досить складно. Справа в тому, що зі зрозумілих причин бюджет перебуває в не дуже хорошому стані. Більше того, люди, які стежать за поточною ситуацією, чудово розуміють, що складності неминучі, тому про зростання окладів говорити поки що не доводиться.

Цілком ймовірно, що залишиться обов’язковою щорічна індексація окладів, і,
останні новини про індексацію зарплати пілота в Україні у 2022 році підтверджує даний факт, а також,найімовірніше, зарплати зростуть у виконанні завдань військовими льотчиками. До речі, у 2018-му році міністр оборони підписав відповідний законопроект, який передбачає доплату з цього питання, щоправда тоді закон стосувався льотчиків у зоні АТО, а тепер збільшення поширюватиметься і на інших службовців. Розмір надбавки для цієї категорії працівників досить значний – це 100% від зарплати.

zarplata pilota 4 - Останні новини про індексацію зарплати пілота в Україні у 2022 році

Проте варто сказати, що навіть якщо зарплати не піднімуть, то ця категорія державних службовців не залишиться у програші, адже оклад, що дорівнює 32 000 гривень на місяць, плюс відповідні надбавки та премії, просто не можна назвати маленьким.

Читайте так же:  Чи буде підвищення зарплати шахтаря в Україні в 2021 році?

Що відомо з приводу скорочення пілотів?

Насправді про те, що буде скорочення пілотів у 2022 році в Україні, заговорили ще під час пандемії коронавірусу, бо саме тоді було скорочено роботу величезної кількості рейсів, відповідно, деяким спеціалістам у цій сфері діяльності довелося шукати роботу в іншому місці.

Міжнародні авіалінії вже скоротили свій персонал, і ті події, які відбуваються в Україні сьогодні, теж не можна залишати поза увагою, відповідно скорочення пілота в Україні точно буде. Назвати більш конкретні цифри або дати якийсь розширений прогноз на сьогоднішній день неможливо, тому за новинами потрібно стежити після того, як політична та соціальна Ситуація в країні стане стабільнішою.

zarplata pilota 3 - Останні новини про індексацію зарплати пілота в Україні у 2022 році

Пенсія льотчика України

Відверто кажучи, пенсія льотчика в Україні знову-таки чимала. Це питання порушувалося неодноразово, і наразі найбільшу пенсію в Україні, яка перевищує 58 000 гривень, отримує герой України – льотчик-випробувач.

Поточний законопроект України забороняє призначати такі високі пенсії пенсіонерам у майбутньому, але скоротити вже призначені виплати заборонено.

zarplata pilota 2 - Останні новини про індексацію зарплати пілота в Україні у 2022 році

Представник льотної авіації має право виходити на пенсію після виконання 55 років та за наявності 25 років стажу.

Щодо виплат, то для льотчиків вони призначаються у розмірі близько 55% зарплати, також призначається добавка за кожний рік за вислугою, але враховуються ті роки, які реєструються понад встановлені законодавством норми. За кожен код виплати зростають на 1%.

Сьогодні, якщо вірити статистиці, то пенсійні виплати для пілотів досить високі. Середній розмір виплат становить близько 15 – 18 000 гривень, що для України є досить непоганим показником.

zarplata pilota 1 - Останні новини про індексацію зарплати пілота в Україні у 2022 році

Є всі передумови для того, що найближчим часом зростуть пенсії для військових пенсіонерів, але поки що ця інформація залишається під великим питанням.

Читайте так же:  Будет ли повышение зарплаты военнослужащих Украины в 2022 году?

Невеликий висновок

Однак незважаючи на всі нюанси даної професії, на складності та проблеми, можна сказати, що льотчик завжди буде престижною посадою, яка добре оплачується. Аеропорти завжди потребують кваліфікованого персоналу, тому необхідно закінчувати складну освіту для того, щоб освоїти цю професію і мати високооплачувану роботу завжди.

Оставьте комментарий