Останні новини про індексацію зарплати стоматолога в Україні в 2022 році

У людині має бути все чудово, – і обличчя, і одяг, – сказав російський письменник Чехов. Однак обличчя не може бути прекрасним без таких самих зубів. Тому професія дантиста належить до однієї з найпрестижніших у всьому світі. Зрозуміло, покликання ― покликанням, але коли стоматологам підвищать зарплату в Україні, все одно цікавить багатьох лікарів, відповідальних за красу обличчя.

zarplata stomatologa 7 - Останні новини про індексацію зарплати стоматолога в Україні в 2022 році

Існувала раніше конкретна тарифна сітка, за якою підраховувався трактамент – винагорода за працю лікарського персоналу, нині відсутня. Лікувальні державні та приватні установи зараз можуть змінювати ставку, що обумовлюється досить широким діапазоном заробітної плати.

Чинники, що впливають на оклад дантиста

Сподіватися отримання високої зарплати може сподіватися кожен лікар країни. Але здобути її можуть лише професіонали. При призначенні забезпечення враховуються кілька обов’язкових факторів:

  1. На першому місці при нарахуванні заробітної плати враховується тривалість робочого стажу. Початківцям зазвичай пропонується мінімальний оклад, незважаючи на колір диплома і престижність освітнього закладу. Однак якщо дантист має за плечима хоча б кілька років практики, він має право розраховувати на підвищення зарплати стоматолога в Україні 2022 року.
  2. Стоматолог – стоматологу ворожнеча. Не в тому сенсі, що одна людина чимось відрізняється від іншої, а в тому, що велике значення має профіль лікаря. Наприклад, відповідальні за красу особи – ортопеди та хірурги, мають зовсім різну заробітну стелю.
  3. Категорія працівника визначає розмір трактаменту у всій лікувально-профілактичній сфері. Цьому сприяє атестація та професійний досвід. Доповненням стане стаж роботи. Розмір надбавок може збільшити заробіток до третини загальної величини платні.
  4. Величина особистих доходів працівників медицини багато в чому залежить від регіону їх трудової діяльності. Зарплатня стоматологів міських поліклінік значно відрізняється від заробітку сільських. Не дивно, що випускники медичних закладів намагаються працевлаштуватись десь в обласному центрі чи великому місті, але не в поліклініці своєї малої батьківщини.
  5. Державний сектор, як і раніше, здає багато позицій приватному. Тенденція відображається збільшенням кількості приватних поліклінік, розміром грошового забезпечення та подорожчанням послуг. Тому соціально незахищені верстви населення звертаються до державних лікувальних закладів. Тому висновок напрошується сам – скорочення стоматологів у 2022 році в Україні не передбачається.
  6. Розвиток нових технологій торкається і профільного медичного обладнання. Уміння працювати зі складними спеціалізованими модулями підвищує цінність працівника в очах роботодавця у кілька разів.
  7. Показник оснащеності обладнанням також має не останнє значення на ринку стоматологічних послуг. Сучасні апарати дозволяють надавати медичну допомогу населенню більш рівні порівняно з лікувальними установами з морально застарілою технікою.
zarplata stomatologa 6 - Останні новини про індексацію зарплати стоматолога в Україні в 2022 році

До речі, останній фактор найчастіше визначає бажання лікаря влаштуватися у певній поліклініці чи кабінеті навіть у порівнянні з показником зарплати. Різноманітність обладнання дозволяє підготувати собі асистентів, які збільшують як завантаженість дантиста, а й його особистий дохід.

Читайте так же:  Будет ли повышение зарплаты моряка в Украине в 2022 году?

Оклади молодих лікарів стоматологів

Розглядаючи ставки випускників медичних інститутів, слід сказати, що велику роль у розмірі трактаменту впливає місце їхнього працевлаштування. Мегаполіси мають право похвалитися збільшеним фінансовим забезпеченням. Наприклад, приватні клініки столиці та Дніпра, встановили середньомісячний дохід у розмірі, 40 000 гривень та 30, відповідно. За даними деяких сайтів із набору персоналу, середня зарплата стоматолога в Україні становить 30 тисяч. У маленьких містах і сільських районах вона значно менша.

zarplata stomatologa 5 - Останні новини про індексацію зарплати стоматолога в Україні в 2022 році

Державні лікувальні заклади поки що виключають подібну можливість. Порівнюючи трактамент державних і приватних працівників, можна побачити, що з перших оклад загалом на 40% вище навіть за однаковий обсяг роботи.

Додаткові виплати лікарям стоматологам

Додатковим винагородою дантиста можуть бути преміальні, у тому числі певна частина суми входить у розмір доходу лікаря. Чим більше вдячних відвідувачів, тим вища його зарплата. До цієї категорії також входять спеціальні державні надбавки у формі індексації окладу, щоб захистити лікаря від дії інфляції. Однак подібна добавка нараховується не всім фахівцям.

zarplata stomatologa 4 - Останні новини про індексацію зарплати стоматолога в Україні в 2022 році

Останні новини про індексацію зарплати стоматолога в Україні в 2022 році повідомляють про те, що такі преміальні виплачуються лише дантистам, які надають різні додаткові послуги пацієнтам.

Оставьте комментарий