Останні новини про податок на пенсію в Україні в 2020 році

До 2020 року в Україні була проведена пенсійна реформа, яка має на увазі під собою введення спеціального податку, що становить 29% від заробітної плати. Раніше податок становив 18% , тепер народ зобов’язаний віддавати всі 29% своєї зарплати податковим інспекціям.

податок на пенсію

Куди підуть гроші?

Останні новини про податок на пенсію в Україні інформують, що в 2020 році цей податок складе 29% зарплати кожного працездатного громадянина. Такий величезний відсоток виправданий тим, що його велика частина пізніше буде повернута народу в якості надбавки до пенсії, або, так званої «другої пенсії».

Що це означає? Поки громадянин працює і напрацьовує стаж, з його зарплати виймається відповідний податок розміром в 29% від заробітної плати. Ці гроші автоматично перераховуються до пенсійного фонду країни, звідки пізніше вони надійдуть назад на рахунок громадянина. Він зможе отримати ці відсотки лише при досягненні пенсійного віку, раніше громадянин не зможе домогтися повернення грошей.

Реформа являє собою так звану накопичувальну систему, завдяки якій кожен громадянин України зможе вплинути на розмір своєї майбутньої пенсії. Матеріальні кошти будуть збиратися на рахунку українців до тих пір, поки не настане пенсійний вік, і громадянин не перейде в категорію пенсіонерів. Коли громадянин досягне пенсійного віку, він зможе сам вирішити долю своїх заощаджень.

зарплати державної служби

Способи отримання накопичених коштів

Якщо протягом життя людина сплачувала податок на пенсію, то при досягненні пенсійного віку, вона зобов’язана звернутися до Пенсійного фонду з поданням заяви про повернення накопичених коштів. Існує кілька варіантів отримання другої пенсії:


• Отримати пенсію цілком. У цьому випадку пенсіонеру буде повернута повна накопичена сума. Він зможе витратити її на свої потреби, або вкласти в якусь справу, а також залишити у спадок.
• Отримувати виплати по частинах. В даному випадку до основної пенсії громадянин буде отримувати надбавку. Він зможе сам вказати розмір надбавки. Вона буде виплачуватися пенсіонеру пенсійним фондом до тих пір, поки всі накопичені кошти не будуть витрачені. Це досить зручний спосіб, але у такому разі невідомо, що буде з коштами, що залишилися на рахунку пенсіонера при нещасному випадку, смерті і так далі.

Читайте так же:  Налог для частных предпринимателей 2020 в Украине

Таким чином, стає зрозуміло, що у кожного із способів отримання другої пенсії є свої плюси і свої недоліки.

Плюси і мінуси податку на пенсію

У такої реформи, безсумнівно, існує ряд переваг, але в той же час у неї є і свої недоліки. Наприклад, явним мінусом є значне зменшення заробітної плати, тепер замість звичних 18% ПДФО громадяни виплачуватимуть 29%. Але такий мінус покриває значне збільшення пенсії за рахунок того, що виплачені кошти пізніше будуть повернуті пенсіонерам.

Податок на пенсію для непрацюючих українців

Податок на пенсію для непрацюючих пенсіонерів в Україні не буде введений через те, що їм просто ні з чого буде його виплачувати. При індексації до уваги будуть прийняті наступні показники:
• коефіцієнт середнього показника заробітної плати за останні 2-3 роки;
• вартість оплати продуктів харчування, комунальних платежів, а також мінімального набору необхідних товарів;

Мінімальна сума матеріальних коштів, що дозволяє непрацездатному громадянину (Пенсіонеру або інваліду) жити і купувати все необхідне на місяць.

У 2020 році пенсійні виплати здійснюватимуться, виходячи з кількості відпрацьованих років. Стаж планується збільшити від 15 років до 25-ти.

Податок для працюючих пенсіонерів

Податок на пенсію в Україні 2020 для працюючих пенсіонерів також не буде введено. В іншому випадку пенсійний фонд ризикує знову повторити помилку, зроблену в 2017 році, коли пенсіонери не отримували величезну частину своєї пенсії, ця частина складала приблизно 15%, при цьому з них знімали майже 2% податкового збору для армії, але пізніше така реформа була скасована.

Читайте так же:  Последние данные о налогообложении в 2018 году в Украине

Податок на пенсію для інвалідів

Податок на пенсію 2020 для інвалідів не передбачений. Такій групі людей не стануть вводити податок на пенсію. Тим не менш, зміни в пенсійних виплатах для людей з різною групою інвалідності все одно плануються. Уряд планує до 2020 року змінити розмір пенсійних виплат. Надалі перерахунку колишньої пенсії, нова може виявитися в рази менше.

перерахунок

Громадянам, які нові виплати виявляться набагато менше колишньої пенсії, держава піде на зустріч і призначить пенсію, розмір якої буде дорівнює попередній. Від перерахунку можна відмовитися, заздалегідь оформивши відповідну заяву в пенсійному фонді. Таким чином, у громадян мають ступінь інвалідності залишається вибір, вони здатні самостійно впливати на свою пенсію.

Оставьте комментарий