Останні новини про реформу освіти в Україні 2021 року

Будь-яка зміна-це дорога в майбутнє, це прогрес, особливо якщо питання стосується дітей і освіти. На сьогоднішній момент в Україні дуже “страждає” освіта і кінцевий результат. Особливо в період карантину, пандемії, як у вчителів, так і у батьків є «страх майбутнього», ніхто не розуміє, як буде протікати, що передбачатиме нова реформа освіти в Україні в таких складних умовах?

Міністерство освіти планує суттєве реформування українських шкіл-зміну самої суті майбутньої освіти. Старші класи будуть переформовані в ліцеї, освіта в Україні буде більше схожа на європейську, за структурою і принципами навчання.

Що являє собою реформа освіти в Україні в 2021 році?

Нова українська школа-що це?

Отже, що являє собою реформа освіти в Україні в 2021 році і на чому базується? НУШ або Нова українська школа – це основа для довгострокової української реформи від Міністерства освіти, яка спрямована на те, щоб докорінно змінити принцип отримання знань в Україні. Це нововведення стало існувати не в цьому році, реформа почалася на 4 роки тому в 2017 році.

Це став актуальним після того, як багато роботодавців, самі працівники і влада стали розуміти, що школи профільні освітні установи дають не знання і досвід, які можна застосувати в житті. Українська школа була закладом, де заробляють оцінки.

Влада пропонує і розробляє методики, щоб докорінно змінити стан справ. Згідно з новим законодавством, система освіти буде ділитися на три рівні:

  • 1-4 клас-початковий рівень;
  • 5-9 клас-базовий;
  • 10-12-клас профільний.

Принцип взято від західної системи навчання, тому в Україні можна буде забути про табелі. Тепер тим, хто пішов перший клас і буде вчитися 12 років будуть видаватися характеристики, де описані можливості дитини, таланти, прагнення до навчання і профіль його можливої майбутньої професії.

Реформа освіти в Україні в 2021 році

Закон Про освіту в Україні в 2021 році, розроблений нардепами передбачає, що всі вчителі, які викладають з 5 по 9 клас будуть постійно підвищувати свою кваліфікацію, особливо з вузькопрофільних предметів, щоб дати школярам більше інформації, можливості для вступу та побудови свого майбутнього. Це будуть не тільки педагогічний інститут, вчителі будуть практикуватися в громадських, соціальних організаціях.

Зараз молоде, підростаюче покоління вимагає до себе більше уваги, адже світ кожен день змінюється, а значить, і “уроки” повинні бути більш поглибленими, охоплювати не тільки шкільні предмети, а наприклад, фінансову грамотність, уроки спілкування в мережі Інтернет, БЖ (Безпека життєдіяльності) і т. д.

На 2021 рік для навчання педагогів до державного бюджету закладено не менше 400 мільйонів гривень. Також передбачено додаткове фінансування з держскарбниці для купівлі обладнання, практичного навчання, проведення лабораторних робіт. Для цього Міністерство освіти запросило 1 мільярд гривень.

Іноземний досвід в Україні

Дуже багато в українській шкільній освіті буде прийнято в якості основи з країн Європи та Америки. Добре це чи погано – покаже майбутня підготовка працівників. Так, наприклад, сформовано законопроект про створення комунальних ліцеїв, з якісною підготовкою з профільних предметів, для тих хто не буде продовжувати навчання в школі.

Зміна буде в тому, що ліцеї будуть юридичними особами і питання про зарахування, відрахування одного зі школярів прийматимуть керівники освітнього закладу. Для формування таких ліцеїв знадобиться набрати учнів на чотири 10-х класи, щоб забезпечити матеріальну базу, набрати педагогічний склад.

Це особливо актуально для передмістя, великих населених пунктів, в яких мінімум 10 тисяч жителів і керівниками ліцею буде повністю облрада.

Останні новини про реформу освіти в Україні 2021 говорять, що модернізація буде спрямована на те, щоб вирішити проблему репетиторства, коли школярі-старшокласники та їхні батьки змушені наймати сторонніх репетиторів для отримання додаткових знань. Більше знань з гуманітарних і технічних предметів в старших класах не передбачено, але вони необхідні для вступу до вузу. Тому багато батьків додатково за додаткову плату наймають репетитора, щоб дитина більше займався з біології, хімії або літератури, в залежності від того яка планується подальша спеціальність.

Реформа освіти передбачає, що старшокласники, які вже визначилися зі своєю майбутньою професією вступу, зможуть додатково набирати технічні або Гуманітарні години, на базі школи вивчати необхідні предмети поглиблено.

Читайте так же:  Выборы президента Украины в 2019 году

Оставьте комментарий